Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Спортивні перемоги та досягнення Донеччини в 2019 році

Управління фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації підбиває риску щодо роботи за 2019 рік.

Фізкультурно-оздоровча та спортивна діяльність

За інформацією на початок січня 2019 року, до фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності в Донецькій області залучено 317 085 осіб, що складає 16,8% від загальної кількості населення на території, що підконтрольна українській владі.

Для залучення хлопців і дівчат до занять спортом працює 51 дитячо-юнацька спортивна школа, де займаються 23 543 дитини (15,7% від загальної кількості учнів загальноосвітніх шкіл області).

Спортивно-реабілітаційну роботу серед осіб з інвалідністю здійснює Донецький регіональний центр з фізичної культури та спорту «Інваспорт». Спортсмени високої кваліфікації підвищують свою вправність у Донецькому вищому училищі олімпійського резерву ім. С.Бубки та школі вищої спортивної майстерності. Для розвитку масового спорту на Донеччині функціонують 1 обласний та 17 місцевих центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (протягом 2019 року відкрито центри в місті Вугледар та Олександрівській об’єднаній територіальній громаді).

У Донецькій області здійснюється розвиток 40 олімпійських та 72 неолімпійських видів спорту. Згідно з календарним планом фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів, протягом 2019 року проведено 544 обласних змагання, понад 500 навчально-тренувальних зборів.

Окрім цього, на Донеччині проведено близько 40 заходів за участю спортсменів різних регіонів України та навіть з-за кордону. Найбільш іміджевими були: у Краматорську – легкоатлетичний марафон «Наш Краматорськ», всеукраїнський турнір з волейболу серед ветеранів на призи Станіслава Люгайло, чемпіонат України з шахів серед юніорів до 20 років; у Маріуполі – чемпіонат України з боксу серед чоловіків, Кубок України з вітрильного спорту в олімпійських класах; у Бахмуті – чемпіонат України з боротьби вільної серед кадетів та кадеток, чемпіонат України з легкої атлетики серед спортсменів з інвалідністю, чемпіонат України з кікбоксингу WAKO серед ДЮСШ та спортивних клубів, всеукраїнський турнір з боксу серед юніорів, всеукраїнські змагання з легкоатлетичних стрибків на призи Віталія Петрова; у Слов’янську – ІІ міжнародні змагання з триатлону на призи Віктора Зємцева.

 
 

За результатами виступів спортсмени області здобули 4786 медалей (1407 в олімпійських видах спорту, 2927 в неолімпійських, 452 з видів спорту серед осіб з інвалідністю): 794 на міжнародних змаганнях, 3992 – на всеукраїнських. Зокрема, на такому масштабному форумі, як ІІ Європейські ігри в Білорусі – два «золота» та «бронзу», на ХХХ Всесвітній літній Універсіаді в Італії – два «золота», на ХV літньому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі – одну «бронзу», на ХІХ зимових Дефлімпійських іграх у Італії – «золото» та «срібло».

Протягом 2019 року присвоєно спортивних звань: 407 – перших розрядів, 475 – кандидатів у майстри спорту України, 92 – майстрів спорту України, 48 – майстрів спорту України міжнародного класу, 7 – заслужених майстрів спорту України, 10 – заслужених тренерів України.

Представництво Донецької області в складі збірних команд України з видів спорту в 2019 році, порівняно з минулим, збільшилось на 27 чоловік і дорівнює 754 спортсмени: 302 – з олімпійських видів спорту, 384 – з неолімпійських, 68 – види спорту серед осіб з інвалідністю.

До списку спортсменів-кандидатів на участь у ХХХІІ літніх Олімпійських іграх, що пройдуть у липні-серпні 2020 року в Токіо (Японія), від Донеччини на сьогодні входять 45 спортсменів із 14 видів спорту: бокс, боротьба вільна, боротьба греко-римська, важка атлетика, велоспорт, вітрильний спорт, легка атлетика, скелелазіння, стрибки у воду, стрільба кульова, сучасне п’ятиборство, триатлон, теніс настільний, тхеквондо (ВТФ).

Наразі володарем ліцензії на майбутні Ігри є борець вільного стилю Олександр Хоцянівський, також три легкоатлета регіону виконали олімпійські нормативи та претендують на потрапляння до олімпійської збірної України: Ольга Саладуха (потрійний стрибок), Вікторія Хапіліна та Олександр Сітковський (марафон).

До списку кандидатів на участь у XVI літніх Паралімпійських іграх, що пройдуть у серпні-вересні 2020 року також у Токіо, від Донецької області на сьогодні входять 18 атлетів, представники семи видів спорту: плавання – 8 осіб, легка атлетика – 4, пауерліфтинг – 2, бадмінтон, велосипедний спорт, веслування академічне, волейбол сидячи – по 1.

 

Підтримка спортсменів і тренерів

З метою стимулювання розвитку спорту вищих досягнень в Донецькій області, морального і матеріального заохочення спортсменів для досягнення високих спортивних результатів, перспективним спортсменам традиційно призначаються стипендії з обласного бюджету, атлети та їх тренери за успішні виступи на міжнародних змаганнях відзначаються одноразовими грошовими винагородами.

Традиційно виплачуються 40 щомісячних стипендій для спортсменів з олімпійських видів спорту (20 стипендій у розмірі шести прожиткових мінімумів, ще 20 стипендій – чотири прожиткових мінімуми), 15 щомісячних стипендій для спортсменів з неолімпійських видів спорту (чотири прожиткових мінімуми), 15 щомісячних стипендій для спортсменів з інвалідністю (чотири прожиткових мінімуми). За 2019 рік на ці цілі витрачено 7304 тис. грн. з обласного бюджету. Право на отримання одноразових грошових винагород здобули 82 спортсмени та 52 тренери, які протягом 2019 року отримали з обласного бюджету 2561,1 тис. грн.

Дебютним у 2019 році стало затвердження складу Донецької обласної штатної спортивної команди резервного спорту з олімпійських видів спорту в кількості 20 осіб. Заробітну плату спортсменам-інструкторам виплачено з обласного бюджету на суму 987,2 тис. грн.

Донецька область стала першою в Україні, де реалізовано проєкт щодо здійснення адресних виплат для придбання житла спортсменам і тренерам на умовах співфінансування: 50% – з обласного бюджету, 50% – з місцевих бюджетів. У 2019 році програма охопила 12 атлетів та 2 наставників, загальна сума виплат склала близько 7 млн. грн.

Ключі від нового помешкання отримали: у місті Слов’янськ – заслужений майстер спорту України з плавання серед осіб з вадами зору Віктор Смирнов, у селі Гришине Покровського району – майстер спорту України міжнародного класу з гирьового спорту Леон Білицький, у місті Торецьк – майстер спорту України міжнародного класу з кікбоксингу WAKO Наталія Мартюхіна, у місті Бахмут – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики Наталя Семенова, заслужений майстер спорту України з легкої атлетики Аліна Логвиненко та тренер-викладач з боротьби вільної Максим Єфремов, у місті Краматорськ – заслужений майстер спорту України з пауерліфтингу Олексій Бичков, у місті Дружківка – майстер спорту України з легкої атлетики Єгор Жуков.

Окрім цього, здійснено адресну виплату на придбання житла: у місті Дружківка – майстру спорту України з легкої атлетики Вікторії Калюжній, у місті Маріуполь – заслуженому майстру спорту України з греко-римської боротьби Олександру Чернецькому, майстру спорту України міжнародного класу зі стрибків у воду Станіславу Оліферчику, заслуженому тренеру України з плавання серед спортсменів з інвалідністю Борису Соколову, майстру спорту України міжнародного класу з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату Ярославу Семененку (виконав норматив заслуженого майстра спорту України), майстру спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу Олександру Рубцю.

 
 
 

Розбудова спортивної інфраструктури

Загалом для проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів Донецька область має на сьогодні 3506 спортивних споруд.

З метою популяризації здорового способу життя, залучення більшої кількості населення до регулярних занять руховою активністю, з кінця 2018 року по кінець 2019 року реалізовано проєкт щодо будівництва спортивних майданчиків зі штучним покриттям за програмою Міністерства розвитку громад та територій України. У його рамках за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та позабюджетних коштів профінансовано 21 об’єкт: у містах Краматорськ (4 майданчики), Дружківка (3), Покровськ (2), Слов’янськ (1), Білозерське (1), а також Волноваському районі (2 майданчики – у с. Степне та смт Ольгинка), Покровському районі (с. Сергіївка), Нікольському районі (с. Республіка), Олександрівській селищній об’єднаній територіальній громаді (4 майданчики – у селах Мирна Долина, Золоті Пруди, Очеретине, Михайлівка), Шахівській сільській об'єднаній територіальній громаді (2 майданчики – у селах Никанорівка, Володимирівка)

Триває відновлення повноцінної діяльності Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки, яке після переміщення з Донецька отримує нове життя в місті Бахмут. Так, завершено роботи з реконструкції дренажної системи та штучного покриття футбольного поля 105x68 м на стадіоні «Авангард» – цей проєкт реалізовано за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету. Другою частиною робіт є реконструкція будівлі п’ятиповерхового гуртожитку по вулиці Благовіщенській, а також будівництво учбового корпусу на 400 учнів та студентів навчального закладу спортивного профілю ДВУОР ім. С.Бубки.

З метою створення якісного ведення медично-біологічного контролю провідних спортсменів, здійснення медичного контролю дитячо-юнацького спорту, підвищення рівня здоров’я населення області, у місті Бахмут (за адресою: вулиця О.Сибірцева, 3) здійснюється реконструкція комплексу будівель для розміщення обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру, водолікарні з басейном та гуртожитку. Проєкт реалізується з 2017 року за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету. Очікується, що роботи будуть завершені в I півріччі 2020 року.

Окрім цього, у місті Лиман планується створення сучасного спортивного комплексу з велосипедного спорту. У 2019 році за рахунок коштів обласного бюджету розроблено проєктно-кошторисну документацію, для якої отримано позитивний експертний звіт.

Ще одним масштабним проєктом для Донецької області є будівництво мультифункціональних спортивних майданчиків з поліуретановим покриттям для занять ігровими видами спорту. Головним розпорядником субвенції та відповідальним за виконання бюджетної програми визначено Міністерство молоді та спорту України, і на Донеччині в рамках цієї програми у 2020 році заплановано облаштувати 12 об’єктів: у містах Вугледар, Добропілля, Білозерське, Краматорськ (два майданчики), Покровськ (три майданчики), Селидове, а також у Волноваському, Нікольському та Покровському районах.

 
 
10.01.2020

Новини

 

Нові документи

 

Рахунок на табло

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2019 році

  

 

Управління в соціальних мережах