Донецька обласна рада

ХК "Донбас"

Ольга Саладуха – бронзова призерка чемпіонату Європи в Глазго

З 1 по 3 березня шотландське місто Глазго (Велика Британія) стало місцем проведення чемпіонату Європи з легкої атлетики в приміщенні, який став особливим для заслуженого майстра спорту України, бронзової призерки Олімпійських ігор-2012 у потрійному стрибку Ольги Саладухи.

Вперше за останні майже 5 років спортсменці Донецької області, вихованці заслуженого тренера України Анатолія Бойка, вдалося піднятися на п’єдестал міжнародних офіційних змагань. Після серпня 2014-го, коли вона святкувала перемогу на чемпіонаті Європи в швейцарському Цюриху, Ользі довелось пережити складний період реабілітації та відновлення, пов'язаний з травмою спини. І ось, у 2019-му, Саладуха повернулася до європейської топ-трійки.

У кваліфікації Ольга з першої спроби показала кращий результат не лише в сезоні, а й серед усіх учасниць – 14,40 м. А у фіналі дивним чином три її кращі спроби прийшлись на позначку 14,47 метрів. «Чому, чому, чому!? – поділилась емоціями Саладуха в коментарі організаторам змагань. – Мені складно сказати, як так могло статися, але це дуже незвичайно. Можливо, це через те, що я стрибала дуже близько до лінії доріжки. Якби потрапляла рівніше, то хто знає, як усе склалось би».

Виступ Ольги Саладухи в Глазго приніс їй бронзову медаль. Срібною призеркою з особистим рекордом (14,50 м) стала Параскеві Папахрісту з Греції, а «золото» з найкращим результатом сезону в Європі (14,73 м) здобула іспанка Ана Пелетейро.

«Добре повернутися після такої тривалої перерви. У мене були проблеми зі спиною і лікарі довго забороняли мені стрибати, але завдяки лікарям і фізіотерапевтам, сьогодні для мене був хороший день. Я навіть була щасливою просто бути тут. Сподіваюсь, більше мене не турбуватимуть ніякі проблеми, тому що я починатиму підготовку до Олімпійських ігор», - сказала Саладуха організаторам.

Зазначимо, що ще одна представниця Донецької області в Глазго, дебютантка чемпіонатів Європи у приміщенні Анна Красуцька, яка також спеціалізується в змаганнях з потрійного стрибка, посіла у фіналі 8 місце з кращою спробою на 13,95 м. Наставником Анни є заслужений тренер України Михайло Марченко.