Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Результати спортсменів Донеччини на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі в Баку

З 21 по 27 липня в Баку (Азербайджан) відбувся ХV літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль, який зібрав понад 3600 хлопців та дівчат віком 14-18 років.

На престижному старті збірну команду України представили 68 спортсменів у 7-ми видах спорту з 10-ти, передбачених програмою: велоспорті, волейболі, дзюдо, легкій атлетиці, плаванні, спортивній боротьбі (вільна, жіноча, греко-римська) та спортивній гімнастиці.

Від Донецької області в Баку виступили 4 спортсмени з трьох видів спорту: боротьба вільна – Іван Семенов, велосипедний спорт – Алла Марущук, легка атлетика – Євгенія Коновалова та Дар’я Озерянова.

17-річний борець вільного стилю Іван Семенов, який представляє КДЮСШ «Меотида» міста Маріуполь та є підопічним тренера Сергія Попова, до здобутих у 2019 році бронзових медалей кадетського чемпіонату України, що відбувся в Бахмуті, та відкритого всеукраїнського турніру пам’яті Леоніда Дуная, що пройшов у Харкові, додав нагороду такого ж ґатунку з Баку.

Іван Семенов провів чотири зустрічі у ваговій категорії 65 кг. У першій із них він з рахунком 11:4 виявився сильнішим за представника Італії Стіва Моміліа, у чвертьфіналі з рахунком 5:4 виграв у Бенедикта Хубера з Австрії. У півфіналі Іван, на жаль, поступився Батирбеку Цховребову з Росії, але у втішній сутичці за «бронзу» скористався шансом та переміг з рахунком 4:3 Олександра Гульніка з Білорусі.

 

15-річна легкоатлетка школи вищої спортивної майстерності Дар’я Озерянова, вихованка тренерів Вадима та Марини Чумаченко, гідно виступила в Баку на змаганнях зі стрибків у висоту. Кваліфікацію вона подолала з результатом 1,75 м, а у фіналі змогла покращити його – 1,77 м, що дозволило посісти 4 місце. Зазначимо, що результат переможниці Аделіни Халікової з Росії склав 1,86 м, срібної призерки Маріс Енгондо зі Щвейцарії – 1,82 м, бронзової призерки Стиляни Іоанніду з Кіпру – 1,80 м.

Ще одна легкоатлетка Євгенія Коновалова, якій 21 липня виповнилося 17 років, є вихованкою Костянтинівської ДЮСШ, ученицею Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки, спортсменом-інструктором Донецької обласної штатної команди резервного спорту на 2019 рік. Дистанцію 100 м у кваліфікації вона пробігла за 12.20 с – і цього не вистачило, аби пройти в наступний раунд. Дівоча естафетна команда України з Євгенією в складі подолала кваліфікацію з часом 2:12.29 хв., а у фіналі з результатом 2:11.26 хв. виявилась на 6-му місці, поступившись 0,05 секунд представницям Норвегії.

16-річна велосипедистка Алла Марущук у Баку представила обласну спеціалізовану дитячо-юнацьку спортивну школу олімпійського резерву з велосипедного спорту (місто Лиман) та ДВУОР ім. С.Бубки, її тренери – Валерій Красов та Олександр Геращенко. У індивідуальній гонці на час на 10 км серед 75-ти учасниць вона посіла 5 місце з часом 15:38.14 хв., пропустивши вперед дівчат з Італії (15:38.06), Естонії (15:33.00), Росії (14:54.39) та Великобританії (14:35.25).

Додамо, що всього в азербайджанській столиці юні українські спортсмени здобули рекордну кількість медалей – 25 за всю історію виступів на літніх олімпійських фестивалях. У активі наших атлетів 8 золотих, 7 срібних і 10 бронзових нагород.

Довідково:

У 1990 році за ініціативи президента Міжнародного Олімпійського Комітету Жака Рогге, який на той час очолював Європейські Олімпійські Комітети, було прийнято рішення про проведення один раз на два роки зимових та літніх Європейських юнацьких олімпійських фестивалів (ЄЮОФ).

ЄЮОФ – гарна школа для майбутніх перемог. У різні роки участь у цих змаганнях брали такі відомі українські спортсмени, як Яна Клочкова (плавання), Єлизавета Бризгіна (легка атлетика), Богдан Бондаренко (легка атлетика), Георгій Зантарая (дзюдо), Дарія Згоба (спортивна гімнастика) та багато інших.

29.07.2019

Новини

 

Плани заходів
з 28.09 по 04.10.2020

Обласні фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи

Участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях

 

Нові документи

 

Рахунок на табло

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2019 році

  

 

Управління в соціальних мережах