Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


15 медалей, досвід і молодість. Усі результати паралімпійців Донеччини в Токіо-2020

XVI Літні Паралімпійські ігри, які мали відбутися влітку 2020-го, але були перенесені на рік через пандемію і пройшли в місті Токіо (Японія) з 24 серпня по 5 вересня 2021-го, черговий раз довели велич сили духу, неймовірні мужність та жагу до перемог атлетів з інвалідністю.

У складі збірної України, до якої увійшло 146 спортсменів, спортсменів-лідерів та спортсменів-спарингів з 15 видів спорту, Донецьку область представили 14 спортсменів та 1 спортсмен-лідер з 4 видів спорту. Дев’ять атлетів регіону виступили в змаганнях з плавання, три – з легкої атлетики, по одному – з велоспорту та веслування академічного. Представили вони три міста: Слов’янськ (6 осіб), Маріуполь (5 осіб) і Бахмут (3 спортсмени та 1 спортсмен-лідер).

Паралімпійці нашої держави вибороли 98 медалей (24 золоті,  47 срібних,  27 бронзових), у підсумку посівши 5 місце за кількістю нагород і 6 сходинку в загальнокомандному заліку. Чималий внесок у високий результат зробили атлети Донеччини, додавши до скарбнички 15 медалей (2 золоті, 8 срібних, 5 бронзових).

Найбільш титулованим спортсменом Ігор у Токіо-2020 серед паралімпійців Донецької області став 21-річний дебютант змагань такого рівня Андрій Трусов, майстер спорту України міжнародного класу з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату (клас S7), який народився в Миколаївці та є представником міста Слов’янськ. У його активі – 6 нагород: дві золоті (50 м вільним стилем та 100 м на спині, де він встановив рекорд світу), три срібні (200 м комплексним стилем, 400 м вільним стилем, 50 м батерфляєм), а також одна бронзова (у чоловічій естафеті 4x100 м). Лише в одній дисципліні Андрій не піднявся на п’єдестал пошани – на 100-метрівці брасом він посів 7 місце.

 
 
 

Три нагороди Донеччині та Україні приніс 34-річний заслужений майстер спорту України з велоспорту серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату Єгор Дементьєв (клас C5), який представляє місто Слов’янськ. Він здобув два «срібла» (у шосейній гонці з роздільним стартом на дистанції 32 км та шосейній гонці на дистанції 92.4 км), а також «бронзу» на треку в індивідуальній гонці переслідування на 4000 м. Ще в одній трековій дисципліні – на дистанції 1000 м – Єгор став сьомим. Таким чином, у його активі вже 7 паралімпійських нагород (він двічі ставав чемпіоном у 2012 році в Лондоні та ще двічі – у 2016 році в Ріо-де-Жанейро).

 
 
 

На своїх п’ятих Паралімпійських іграх по одній срібній нагороді вибороли заслужені майстри спорту України з плавання серед спортсменів з порушеннями зору – 35-річний Віктор Смирнов (загалом це його 15 медаль у кар’єрі) та 32-річний Сергій Кліпперт (13 медаль у кар’єрі). Свої кращі результати в Токіо-2020 наші досвідчені плавці, представники Слов’янська, продемонстрували на дистанції 100 м на спині – Віктор у класі S11, Сергій – у класі S12. При цьому Смирнов був ще четвертим на дистанціях 100 м брасом, 200 м комплексним плаванням, шостим на 100-метрівці батерфляєм, десятим – на 50-метрівці вільним стилем, Кліпперт – п’ятим на 100-метрівці брасом.

 
 

Ще одним срібним призером став 41-річний представник Бахмута Микола Жабняк – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики відзначився у метанні диска серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату (клас F37). Також він посів 4 місце у штовханні ядра. Паралімпійське «срібло» Токіо стало другим у кар’єрі Миколи – нагороду такого ж ґатунку він здобув на Іграх-2008 у Пекіні.

 

Для 30-річної Юлії Павленко з міста Бахмут успішною виявилась четверта за рахунком Паралімпіада – щоб здобути «бронзу» Токіо-2020, майстру спорту України міжнародного класу з легкої атлетики знадобився досвід Ігор 2008, 2012 та 2016 років. У класі T11 серед спортсменок з порушеннями зору вона піднялася на п’єдестал пошани в дисципліні стрибки у довжину.

 

Четверту паралімпійську медаль у своїй кар’єрі 30-річна представниця Маріуполя Ярина Матло здобула на дистанції 100 м брасом. Заслужений майстер спорту України з плавання, Ярина стала бронзовою призеркою серед спортсменок із порушеннями зору (клас SB12). Окрім цього, вона посіла 6 місце на дистанції 100 м на спині та 8 місце на дистанції 100 м вільним стилем.

 

Ще одну «бронзу» на дистанції 200 м комплексним плаванням серед спортсменів з вадами розумово-фізичного розвитку (клас SM14) на дебютних для себе Паралімпійських іграх виборов 25-річний представник Маріуполя Василь Крайник. Також він був четвертим на 100-метрівці брасом, сьомим – на 100-метрівці на спині, тринадцятим – на 100-метрівці батерфляєм.

 

Тричі за крок від п’єдесталу пошани зупинявся 34-річний представник Маріуполя Ярослав Семененко, заслужений майстер спорту України з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату (клас S5): він був четвертим на дистанціях 50 м на спині, 50 м батерфляєм та в естафеті 4х50 м вільним стилем. Окрім цього, Ярослав фінішував шостим на 50-метрівці вільним стилем.

Четверті місця в Токіо посіли 33-річний майстер спорту України міжнародного класу з веслування академічного серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату Ярослав Коюда зі Слов’янська та 28-річний майстер спорту України з легкої атлетики серед спортсменів з порушеннями зору Володимир Пономаренко, який представляє Бахмут. Коюда, для якого ці Паралімпійські гри стали другими в кар’єрі, виступив у змішаній парі (клас PR2Mix2x), а дебютант Паралімпіади Пономаренко – у штовханні ядра (клас F12).

32-річний заслужений майстер спорту України з плавання серед спортсменів з вадами зору (клас S12) Данило Чуфаров із Маріуполя на своїх четвертих Іграх посів 5 місце на дистанції 100 м батерфляєм, 6 місце – 100 м брасом, 8 місце – 200 м комплексним плаванням, 10 місце – 400 м вільним стилем.

Ще один маріуполець, 32-річний заслужений майстер спорту України з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату Олександр Комаров (клас S6) на своїх третіх Іграх посів 6 місце на 100-метрівці вільним стилем, 12 місця на 50-метрівці батерфляєм та 100-метрівці на спині.

 
 

35-річний майстер спорту України з плавання Юрій Дворський зі Слов’янська, для якого Ігри в Токіо-2020 стали першими в кар’єрі, у класі S3 серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату посів 10 місце на дистанції 150 м комплексним плаванням та 12 місце на дистанції 50 м вільним стилем.

Спортсменів підготували заслужені тренери України з плавання Андрій та Світлана Казначеєви, Борис Соколов, Василь Лисенко, заслужений тренер України з велоспорту Віктор Дементьєв, заслужені тренери України з легкої атлетики Віктор Лис, Вячеслав Понька.

 

Додамо, що урочистості з нагоди відзначення паралімпійців, а також олімпійців Донецької області відбудуться в місті Краматорськ 9 вересня, напередодні Дня фізичної культури і спорту України.

06.09.2021

Новини

 

Рахунок на табло

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2021 році

  

 

Управління в соціальних мережах