Донецька обласна рада

ХК "Донбас"

Паралімпійські ігри-2020. Андрій Трусов здобув друге «золото», Василь Крайник – дебютну «бронзу»

У сьомий змагальний день Ігор XVI Паралімпіади, які тривають у столиці Японії Токіо, плавці Донецької області в складі збірної України здобули дві нагороди. 31 серпня державний гімн уже вдруге пролунав на честь перемоги Андрія Трусова, а свою дебютну паралімпійську нагороду отримав Василь Крайник.

21-річний Трусов зі Слов’янська на 50-метрівці вільним стилем серед плавців з порушенням опорно-рухового апарату (клас S7) здобув «золото», показавши результат 27.43 секунди, і вже вдруге піднявся на найвищу сходинку п’єдесталу – вчора він зі світовим рекордом виграв фінал 100-метрівки на спині. Загалом це п’ята медаль Токіо-2020 для Андрія, який раніше став срібним призером на дистанціях 200 м комплексним стилем та 400 м вільним стилем, а також бронзовим призером у чоловічій естафеті 4x100 м. Підготували спортсмена до змагань заслужені тренери України Андрій та Світлана Казначеєви.

25-річний Василь Крайник родом із Донецька, який сьогодні представляє Маріуполь і для якого Паралімпійські ігри в Токіо є першими в кар’єрі, здобув «бронзу» на дистанції 200 метрів комплексним плаванням серед спортсменів з вадами розумово-фізичного розвитку (клас SM14). З часом 2:09.92 він поступився Рісу Данну з Великобританії (2:08.02, світовий рекорд) і, буквально на мить, Габріелю Бандейрі з Бразилії (2:09.56). Особистий наставник Крайника – заслужений тренер України Борис Соколов.

Таким чином, станом на 31 серпня спортсмени Донеччини вибороли 11 нагород XVI Літніх Паралімпійських ігор. Окрім Андрія Трусова та Василя Крайника, медалі до скарбнички регіону у своїх нозологіях принесли: «срібло» – плавці Сергій Кліпперт (100 м на спині), Віктор Смирнов (100 м на спині), велосипедист Єгор Дементьєв (шосе, гонка з роздільним стартом), «бронзу» – легкоатлетка Юлія Павленко (стрибки у довжину)велосипедист Єгор Дементьєв (трек, гонка переслідування на 4000 м).