Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Олімпійські надії Донеччини – 2016: Руслан Дмитренко

Напередодні Олімпійських ігор 2016 року, які проходитимуть з 5 по 21 серпня в Ріо-де-Жанейро (Бразилія), управління з питань фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації спільно із Школою вищої спортивної майстерності започаткували спеціальний проект. У його рамках мешканці регіону зможуть ознайомитися з біографічними даними наших спортсменів, які вже вибороли путівки на майбутню Олімпіаду.

Одним із тих, хто проходить останній підготовчий етап до виступу в Бразилії, є 30-річний легкоатлет, який спеціалізується в спортивній ходьбі на 20 км, – Руслан Дмитренко.

У дитинстві Руслан відвідував багато секцій: спочатку був футбол (який видався незрозумілим і не сподобався), далі грав у баскетбол, потім спробував себе в боксі, навіть брав участь у чемпіонаті України і посів 4 місце серед однолітків. У кінці-кінців, зупинив свій вибір на легкій атлетиці – вступив до Броварського спортивного інтернату. Займався бігом протягом трьох-чотирьох років, але результати не росли.

Тодішній тренер Руслана – Олександр Федорович Григоренко – запропонував йому спробувати себе в спортивній ходьбі. Спортсмен пам’ятає, як тоді наставник сказав: «Пройдеш 200 метрів за 2 хвилини – толк із тебе вийде, будеш ходоком». І Дмитренко уклався. Олександр Григоренко  поставив Руслану техніку, під його керівництвом спортсмен виконував багато спеціальних вправ, ходив з палками та мотузками – виходило доволі кумедно, і інколи спортсмен відчував сором. Від того, щоб кинути заняття, Руслана утримувало тільки бажання довчитися в Броварському училищі фізкультури. А з часом ходьба припала до вподоби.

У 2008 році Дмитренко переїхав до Донецька в групу до молодого тренера Дениса Тобіаса. Була змінена структура тренувань і сама підготовка, і змінилися результати…

Сьогодні Руслан Дмитренко – майстер спорту України міжнародного класу, рекордсмен України. Він – учасник ХХХ Олімпійських Ігор 2012 року (Лондон, Великобританія), дворазовий срібний призер Всесвітньої Універсіади 2013 року, володар Кубка світу 2014 року.

ДМИТРЕНКО РУСЛАН ГРИГОРОВИЧ

Дата народження: 22 березня 1986 року

Місце народження: с. Кірове Бориспільського району Київської області

Регіон: Донецька область

Місце проживання: м. Бориспіль

Дисципліна: легка атлетика, спортивна ходьба

Зріст: 180 см

Вага: 65 кг

Спортивне звання: майстер спорту України міжнародного класу

Світовий рейтинг: у турнірній таблиці чемпіонатів світу займає 5 місце (про це ФЛАУ офіційним листом повідомив генеральний секретар ІААФ Жан Грасіа)

Спортивне товариство: ЗСУ, Донецька область

Перший тренер: Яцюта Геннадій Віталійович

Тренер: Тобіас Денис Юрійович, Заслужений тренер України, стипендіат Кабінету Міністрів України, нагороджений Орденом Данила Галицького

Освіта вища: Національний університет фізичного виховання і спорту України

Сімейний стан: одружений, виховує сина

Хобі: домашні тварини (папуга, рибки)

Мотивація: «Витривалість, досягнення, перемога» (згідно тату китайською на руці, яку зробив в Україні у 2008 році)

Спортивні досягнення:

Володар ліцензії на ХХХІ літні Олімпійські Ігри 2016 року в м. Ріо-де-Жанейро (Бразилія)

2006 – учасник Кубку світу в Ла Коруньї (Іспанія) – 5 місце

2011 – учасник Кубку Європи (Португалія)

2011 – учасник чемпіонату світу (Тегу, Корея) – 7 місце

2012 – учасник Кубку світу – 3 місце в командному заліку

2012 – учасник ХХХ Олімпійських Ігор 2012 року (Лондон, Великобританія)

2013 – срібний призер Всесвітньої Універсіади (Казань, Росія) у спортивній ходьбі на 20 км в індивідуальному і командному заліку

2013 – за досягнення високих спортивних результатів на XXVII Всесвітній літній Універсіаді в Казані, виявлені самовідданість та волю до перемоги, піднесення міжнародного авторитету України отримав державну нагороду – Орден Данила Галицького (25 липня 2013 р.)

2014 переможець міжнародного турніру зі спортивної ходьби LuganoTrophy – 12th Memorial Mario Albisetti 2014 (Лугано, Швейцарія), який входить до серії IAAF Race Walking Challenge. Результат – 1.20.08 (особистий рекорд)

2014 дворазовий переможець Кубку світу зі спортивної ходьби (Тайцан, Китай): у індивідуальному заліку в ходьбі на 20 км – 1.18.37 (встановив національний рекорд, який тримався 30 років!) та в командному заліку

2015 – бронзовий призер Кубку Європи зі спортивної ходьби (Іспанія) у командному заліку

2015 – учасник чемпіонату світу з легкої атлетики у Китаї – 21 місце

2016 – переможець ХХІ Всеукраїнських змагань у приміщенні «Різдвяні старти» (Київ), спортивна ходьба на 5000 м – 18.47.55 (кращий результат сезону в світі)

2016 – переможець зимового чемпіонату України зі спортивної ходьби (Івано-Франківськ) на дистанції 20 км – 1.21.31

2016 – учасник командного чемпіонату світу зі спортивної ходьби (Рим) на дистанції 20 км – 1.20.33 (9 місце в індивідуальному заліку, 5 місце в командному заліку)

2016 – визнаний кращим легкоатлетом січня в Україні (опитування проводила Федерація легкої атлетики України)

12.07.2016

Новини

 

Рахунок на табло

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2021 році

  

 

Управління в соціальних мережах