Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


У Краматорську розпочався чемпіонат України з шахів серед юніорів до 20 років

12 лютого в Краматорську на базі Донецького обласного шахового клубу ім. О.В.Момота розпочався чемпіонат України з шахів серед юніорів та юніорок до 20 років.

До участі в змаганнях заявилися 52 спортсмени (38 хлопців і 14 дівчат) із 9 регіонів країни: Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Харківської областей та міста Києва.

На відкритті чемпіонату до шахістів з привітаннями та побажаннями показати свою найкращу гру звернулися заступник начальника управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Точилова та перший віцепрезидент федерації шахів Донецької області, директор Донецького обласного шахового клубу ім. О.В.Момота, голова Дитячо-юнацької комісії федерації шахів України Олександр Мартинков.

Змагання проходитимуть за швейцарською системою в 9 турів окремо в трьох шахових дисциплінах: у «класичних шахах» кращих визначатимуть 12-20 лютого, у «швидких шахах» – 21 лютого, у «блискавичній грі» (бліц) – 22 лютого.

За звання кращих боротимуться і провідні шахісти Донеччини: Олена Мартинкова – майстер спорту України, переможниця Всесвітньої літньої Гімназіади 2018 року, переможниця командного чемпіонату Європи (до 18 років), багаторазова чемпіонка України; Семен Мітусов – кандидат у майстри спорту України, бронзовий призер чемпіонатів Європи серед юнаків до 8, 12 та 14 років, багаторазовий чемпіон України.

 
 
 

Для довідки

Краматорськ має багаторічні шахові традиції. Руслан Пономарьов, вихованець краматорської шахової школи, став гросмейстером у 14-річному віці, а у 18 років завоював звання наймолодшого чемпіона світу за версією ФІДЕ. Сергій Карякін, граючи в Краматорську, перевищив досягнення Пономарьова, ставши гросмейстером у 12 років.

Усього за період 1999-2018 років Донецький обласний шаховий клуб імені Олександра Момота підготував вісім міжнародних гросмейстерів, чотирнадцять чемпіонів і призерів чемпіонатів Європи та світу серед юнаків та дівчат.

У травні 2017 року та вересні-жовтні 2018 року Краматорськ приймав всеукраїнські шахові змагання серед жінок: півфінал чемпіонату України з класичних шахів, чемпіонат України зі швидких шахів, чемпіонат України з бліцу. У 2007 та 2010 роках у місті проходили фінали чемпіонатів України серед юнаків та дівчат до 12 років, у 2009, 20132014 роках – всеукраїнські шахові змагання серед юнаків та дівчат до 14 років, у 2018 році – чемпіонат України серед юнаків та дівчат до 18 років і фінальні змагання першої Всеукраїнської Гімназіади з шахів, у 2019 році – чемпіонат України серед юніорів до 20 років.

13.02.2020

Новини

 

Плани заходів на термін
з 01.07 по 12.07.2020

Обласні фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи

Участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях

 

Нові документи

 

Рахунок на табло

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2019 році

  

 

Управління в соціальних мережах