Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Нагальні питання розвитку спорту Донеччини обговорили з представниками федерацій

1 листопада в місті Краматорськ відбулося засідання координаційної ради за участю громадських організацій (федерацій) з видів спорту.

Начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик наголосив присутнім на необхідності ретельно підрахувати кількість балів, зароблених спортсменами і тренерами протягом 2019 року, щоб уникнути втрат на користь інших регіонів України, а також сумлінно підійти до планування заходів на 2020 рік.

З першого питання порядку денного – про аналіз виконання індивідуальних планів підготовки спортсменів-кандидатів на участь у Олімпійських іграх 2020 року за ІІІ квартал 2019 року – доповіла директор школи вищої спортивної майстерності Крістіна Русінова. Вона нагадала, що всього список кандидатів на Ігри в Токіо на сьогодні включає 57 спортсменів, і серед них виконали індивідуальні плани підготовки 30 осіб (52,6%), частково виконали – 21 (36,8%), не виконали – 6 (10,5%).

Ліцензії на Ігри XXXII Олімпіади від Донецької області протягом 2019 року вдалося здобути трьом спортсменам:
- Вікторія Хапіліна (легка атлетика) виграла Краківський марафон з часом 2:28:03, виконавши норматив майстра спорту України міжнародного класу;
- Ольга Саладуха (легка атлетика) виконала норматив у потрійному стрибку, посівши 3 місце на чемпіонаті Європи у приміщенні в Глазго – 14,49 м, а потім покращила цей результат на чемпіонаті світу в Досі – 14,52 м;
- Олександр Хоцянівський (боротьба вільна) здобув бронзову медаль у ваговій категорії 125 кг на ліцензійному чемпіонаті світу в Нур-Султані.

 

Провівши аналіз, Крістіна Русінова зробила попередній прогноз спроможності завоювання олімпійської ліцензії за видами спорту. Так, путівки в Токіо-2020 намагатимуться вибороти: Максим Пилипець, Ростислав Білостоцький, Дмитро Рибалко, Ганна Охрей (бокс), Аліна Бережна, Ірина Гусяк (боротьба вільна), Олександр Чернецький (боротьба греко-римська), Роман Зайцев, Ілля Куліков (важка атлетика), Анатолій Будяк, Максим Васильєв, Володимир Джус (велоспорт), Валерій Кудряшов, Іван Жукалін (вітрильний спорт), Олександр Сітковський, Наталія Легонькова, Вікторія Калюжна, Сергій Смелик, Анна Красуцька, Олексій Поздняков, Аліна Логвиненко, Вікторія Ткачук, Марія Миколенко, Юлія Чумаченко, Наталя Семенова, Олександр Малосілов, Артем Коноваленко, Анастасія Голєнєва (легка атлетика), Станіслав Оліферчик (стрибки у воду), Даниїл Болдирєв (скелелазіння), Юрій Сухоруков, Вікторія Сухорукова, Андрій Шклярук (стрільба кульова), Дмитро Кірпулянський, Ірина Хохлова (сучасне п’ятиборство), Коу Лей (теніс настільний), Маргарита Крилова, Юліан Дем’янов (триатлон), Михайло Шелест, Андрій Гарбар (тхеквондо ВТФ).

Володимир Мицик наголосив, що Донецька облдержадміністрація докладає значних зусиль для заохочення провідних атлетів та тренерів регіону. Так, за успішні виступи на міжнародних змаганнях передбачено одноразові грошові винагороди, виплачуються 70 щомісячних стипендій для спортсменів. Але ця допомога не вирішує всі питання, що виникають у спортсменів і тренерів під час підготовки, тому громадські організації (федерації) з видів спорту мають долучитися до пошуку партнерів.

 

Начальник відділу фізкультурно-спортивної роботи управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Марина Будовій доповіла про аналіз виконання індивідуальних планів підготовки за 9 місяців 2019 року перспективних спортсменів Донецької області, які отримують стипендії з обласного бюджету, та спортсменів-інструкторів обласної штатної спортивної команди резервного спорту з олімпійських видів спорту.

Вона відзначила, що за порушення навчально-тренувального процесу та невиконання індивідуальних планів підготовки позбавлено стипендії Наталію Пироженко (легка атлетика) та Тимура Малєєва (велосипедний спорт), за суттєве зниження рівня спортивної майстерності – Віталія Митрофанова (важка атлетика). Замість них щомісячні виплати з обласного бюджету призначено Іллі Клєпікову (велосипедний спорт), Олександру Малосілову та Вікторії Хапіліній (легка атлетика). Всього станом на сьогодні спортсменам Донеччини нараховані стипендії на загальну суму 5 млн. 416,32 тис. грн.

Серед 40 спортсменів з олімпійських видів спорту, що отримують стипендії, станом на 20 жовтня виконали індивідуальний план 27 (67,5%), частково виконали – 10 (25%), не виконали – 3 (7,5 %). Серед спортсменів з неолімпійських видів спорту ситуація така: виконали індивідуальний план 6, частково виконали – 1, очікується виконання плану (змагання в листопаді) – 8. Серед спортсменів з інвалідністю виконали індивідуальний план 8 осіб, не виконали – 1, очікується виконання плану до кінця року – 6.

Стосовно Донецької обласної штатної спортивної команди резервного спорту на 2019 рік, серед 18 спортсменів-інструкторів виконали індивідуальні плани 13 осіб (72,2%), частково виконали – 5 (27,8%), не виконали – 2 (Олексій Сергієнко та Катерина Коваль, яких було звільнено в серпні та жовтні поточного року). Із запланованих результатів на міжнародних стартах відповідно до індивідуальних планів виступили 14 спортсменів, що становить 77,8%, з них показали планований результат 9 (50%).

Особливістю при формуванні Донецької обласної штатної команди резервного спорту на 2020 рік стане зміна у відповідному розпорядженні голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації слів «у кількості 20 осіб» на «у кількості 20 штатних одиниць», що надасть можливість взяти більше спортсменів, якщо це будуть сумісники.

Пропозиції щодо кандидатів на отримання обласної стипендії перспективним спортсменам Донецької області у 2020 році та кандидатів до складу Донецької обласної штатної спортивної команди резервного спорту з олімпійських видів спорту на 2020 рік представникам громадських організацій (федерацій) з видів спорту потрібно надати до управління в термін до 1 грудня 2019 року.

Окремо Марина Будовій наголосила на необхідності ретельного підходу до заповнення журналів навчально-тренувальних зборів з видів спорту матеріально відповідальними особами. Є зауваження різного характеру, наприклад: на кожен день один і той же зміст занять в обліку пройденого матеріалу, не зазначений зміст матеріалу в плані проведення НТЗ, не зазначені теоретичні та виховні розділи, також необхідно більш детально розписувати кількість годин та дні вивчення матеріалу.

 

Про стан та перспективи розвитку авіамодельного спорту доповів голова відокремленого підрозділу громадської організації «Федерація авіамодельного спорту України» у Донецькій області Павло Лобов. Він зазначив, що в 2019 році проведено 3 відкритих чемпіонати Донецької області з різних класів моделей, спортсмени регіону взяли участь у 4 Кубках світу, 2 чемпіонатах України та 4 Кубках України, де показали високі результати. Позитивним моментом є збільшення кількості осіб на Донеччині, що займаються авіамодельним спортом. Авіамоделісти тісно співпрацюють зі Збройними силами України – провідні спортсмени можуть застосовувати свій досвід та знання в розробці та випробуванні безпілотних літальних апаратів. При цьому великим недоліком у розвитку виду спорту Павло Лобов визначив відсутність асфальтованого майданчику, необхідного для запуску авіаційних моделей, – наразі всі льотні тренування проходять на футбольному полі.

Про досвід роботи громадської організації «Донецька обласна федерація карате (JKA WF)» розповів віце-президент осередку Марк Бурмістров. Свою діяльність ГО здійснює з 2016 року, 8 тренерів проводять заняття в Покровську, Родинському, Мирнограді, Селидовому, Новогродівці, Кураховому, Мар’їнці, Вугледарі, Великій Новосілці, Волновасі, а також у окремих селах та селищах. Усього на Донеччині карате за версією JKA WF охоплено 425 осіб, за термін існування обласної федерації підготовлено 20 чемпіонів України.

 

Також у рамках засідання доповіли: головний спеціаліст відділу фізкультурно-спортивної роботи управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Киричик – про організацію та проведення звітно-виборчих конференцій у 2020 році; головний спеціаліст-юрисконсульт відділу організаційно-кадрової роботи управління Ольга Ясінко – про укладення договорів про співробітництво між управлінням і громадськими об’єднаннями фізкультурно-спортивної спрямованості; інструктор-методист школи вищої спортивної майстерності Вікторія Локтіонова – про формування календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів Донецької області на 2020 рік, про аналіз виконання календарного плану за 9 місяців 2019 року.

04.11.2019

Новини

 

Плани заходів
з 21.09 по 27.09.2020

Обласні фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи

Участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях

 

Нові документи

 

Рахунок на табло

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2019 році

  

 

Управління в соціальних мережах