Пауерліфтери Донецької області здобули 73 медалі на чемпіонаті Європи в Люксембурзі

7-12 травня в місті Хамм (Люксембург) відбувся чемпіонат Європи з пауерліфтингу, де збірна України тріумфувала в усіх шести вікових групах змагань: серед юнаків, дівчат, юніорів, юніорок, чоловіків та жінок.

Вагомий внесок у національне досягнення зробили 20 спортсменів Донеччини – вихованці Обласної дитячо-юнацької спортивної школи для дітей, а також ДЮСШ та спортклубів із Дружківської, Краматорської, Мангушської, Мирноградської та Курахівської громад.

У активі пауерліфтерів Донецької області за сумою триборства виявилося 17 нагород: 9 золотих, 7 срібних та 1 бронзова. При цьому загальний здобуток, з урахуванням усіх вправ (присідання, жим лежачи і станова тяга), склав 73 медалі: 31 золоту, 32 срібні та 10 бронзових.

За підсумками змагань серед юнаків і дівчат нагородами відзначилися 5 спортсменів Донеччини.

Марія Збандут із Мангушської громади, тренером якої є її батько Іван Збандут, у ваговій категорії до 63 кг здобула «срібло» за сумою триборства (452,5 кг), у жимі лежачи (110 кг) і становій тязі (147,5 кг), а також мале «золото» у присіданнях (195 кг).

Олексій Бичков із Краматорська, тренерами якого є його батьки Олексій та Альона Бичкови, у ваговій категорії 66 кг став першим за сумою триборства (500 кг), у присіданнях (200 кг), становій тязі (197,5 кг) і другим у жимі лежачи (102,5 кг).

Микола Годунов із Дружківки (тренер Сергій Федоренко) у категорії до 83 посів друге місце за сумою триборства (740 кг), у присіданнях (310 кг), жимі лежачи (165 кг) і становій тязі (265 кг).

Василь Збандут із Мангушської громади, тренером якого є його батько Іван Збандут, у категорії до 93 кг виборов «золото» за сумою триборства (803,5 кг), у присіданнях (зі світовим рекордом серед юнаків – 351 кг) і в становій тязі (280 кг), а також «срібло» у жимі лежачи (172,5 кг).

Микита Мотузко з Курахового (тренер Павло Лепинський) у категорії до 105 кг був срібним призером за сумою триборства (675 кг), бронзовим призером у присіданнях (275 кг), жимі лежачи (150 кг) і становій тязі (250 кг).

У віковій групі юніори та юніорки медалі здобули 7 пауерліфтерів Донецької області.

Вероніка Бордюг із Мирнограду (тренер Дмитро Бордюг) у категорії до 69 кг здобула «бронзу» за сумою триборства (537,5 кг) і в становій тязі (185 кг), «золото» у присіданнях (227,5 кг) і «срібло» у жимі лежачи (125 кг).

Аліна Нікогосян із Краматорська (тренер Сергій Федоренко) у категорії до 84 кг була срібною призеркою в жимі лежачи (117,5 кг), посіла четверті місця в присіданнях (192,5 кг) і сумі триборства (460 кг).

Антон Савкін із Мирнограду (тренери Вероніка та Дмитро Бордюг) у ваговій категорії до 66 кг став першим за сумою триборства (655 кг) і в присіданнях (272,5 кг), другим у жимі лежачи (152,5 кг) і становій тязі (230 кг).

Давид Рубець, який представляє Мангушську громаду (тренер Іван Збандут), у категорії до 93 кг здобув «срібло» у сумі триборства (817,5 кг), жимі лежачи (202,5 кг) і становій тязі (270 кг), а також «золото» у присіданнях (345 кг).

Дмитро Рожанський з Краматорська (тренери Олексій та Альона Бичкови) відзначився в категорії до 105 кг повним комплектом золотих нагород: у сумі триборства (875 кг), присіданнях (352,5 кг), жимі лежачи (207,5 кг) і становій тязі (315 кг).

Олексій Лісенко з Мангушської громади (тренер Іван Збандут) у категорії до 120 кг був бронзовим призером у жимі лежачи (252,5 кг) і становій тязі (275 кг), четвертим за сумою триборства (877,5 кг).

Дмитро Вовчок із Краматорська (тренери Олексій та Альона Бичкови) у категорії понад 120 кг посів друге місце в жимі лежачи (237,5 кг), третє місце в присіданнях (340 кг), четверте місце в сумі триборства (835 кг).

У дорослій віковій групі, серед чоловіків та жінок, нагородами відзначилися 8 спортсменів Донеччини.

Олександр Агаджанян із Дружківки (тренер Сергій Федоренко) у категорії до 59 кг здобув «срібло» у сумі триборства (555 кг) і жимі лежачи (130 кг), «золото» у становій тязі (207,5 кг), «бронзу» у присіданнях (217,5 кг).

Яскраву боротьбу за нагороди в категорії до 93 кг продемонстрували представник Краматорська Володимир Рисєв (тренери Олексій та Альона Бичкови) і Костянтин Мусієнко з Дружківки (тренер Дар’я Русаненко, перший тренер Сергій Федоренко). Рисєв відзначився перемогами в присіданнях (392,5 кг), становій тязі (327,5 кг) і сумі триборства (1027,5 кг), срібною медаллю в жимі (307,5 кг). Мусієнко став кращим у жимі лежачи (315 кг) та другим у присіданнях (390 кг), становій тязі (315 кг) і сумі триборства (1020 кг).

Данило Ковальов з Краматорська (тренери Олексій та Альона Бичкови) у категорії до 120 кг здобув «золото» у сумі триборства (1092,5), присіданнях (435 кг) і жимі лежачи (340 кг), а також «срібло» у становій тязі (317,5 кг).

Андрій Шевченко з Краматорська (тренери Олексій та Альона Бичкови) у категорії понад 120 кг став чемпіоном Європи із сумою триборства 1130 кг, посів перші місця в присіданнях (430 кг) і жимі лежачи (340 кг), друге місце в становій тязі (360 кг).

Представниця Дружківки Анастасія Дерев’янко (тренер Сергій Федоренко) у категорії до 52 кг відзначилася золотими медалями в сумі триборства (480 кг) і присіданнях (192,5 кг), срібними нагородами в жимі лежачи (112,5 кг) і становій тязі (175 кг).

Дар’я Русаненко з Дружківки (тренер Костянтин Мусієнко, перший тренер Сергій Федоренко) у категорії до 84 кг здобула «золото» у сумі триборства (653,5 кг), «срібло» у присіданнях (зі світовим рекордом серед юніорок – 278,5 кг), жимі лежачи (155 кг) і становій тязі (220 кг).

Представниця Краматорська Валентина Загоруйко, яку підготували тренери Тетяна Мельник та Андрій Шевченко, стала срібною призеркою у ваговій категорії понад 84 кг. За сумою трьох вправ їй підкорилися 662,5 кг: у присіданнях – 280 кг (1 місце), у жимі лежачи – 162,5 кг (3 місце), у становій тязі – 220 кг (1 місце).

Додамо, що в абсолютному заліку, який вираховується за формулою IPF GL, у топ-3 чемпіонату Європи в Хаммі увійшли шість спортсменів Донецької області:
- серед чоловіків: Володимир Рисєв – 1 місце, Костянтин Мусієнко – 2 місце;
- серед юніорок: Вероніка Бордюг – 1 місце;
- серед юнаків: Василь Збандут – 2 місце, Микола Годунов – 3 місце;
- серед дівчат: Марія Збандут – 3 місце.

Пауерліфтери Донеччини та їхні тренери щиро дякують за постійну підтримку Донецькій облдержадміністрації, управлінню фізичної культури та спорту ОДА, Міністерству молоді та спорту України, Федерації пауерліфтингу України, керівництву територіальних громад. А за можливість тренуватися й гідно представляти рідний регіон та Україну на міжнародній арені всі спортсмени висловлюють сердечну вдячність Силам Оборони, які героїчно боронять державу від окупантів!