Посилання

 
Донецька обласна державна адміністрація
 
Міністерство молоді та спорту України
 
Національний олімпійський комітет України
 
 

 
Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Перемоги та рекорди пауерліфтерів Донеччини на чемпіонаті світу-2022 в Данії

Збірна України тріумфувала на світовій першості з пауерліфтингу 2022 року, що відбулася з 14 по 19 листопада в данському місті Віборг, вигравши командний залік серед усіх країн-учасниць і серед чоловіків, і серед жінок.

Значний внесок у це досягнення зробили спортсмени Донецької області – кожен із 8 учасників цього чемпіонату від регіону піднявся на п’єдестал пошани. При цьому три рази протягом церемонії нагородження на честь перемог паеурліфтерів Донеччини лунав державний гімн України.

Всьоме поспіль «золото» чемпіонату світу з пауерліфтингу серед чоловіків у ваговій категорії до 120 кг здобув Олексій Бичков з Краматорська (раніше були успіхи в 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2021 роках). Цього разу його сума триборства склала 1100 кг. У присіданнях результат Бичкова становив 400 кг, у жимі лежачи він був другим – 325 кг, а в становій тязі українець довів свою значну перевагу над суперниками – 375 кг. Тренерами Олексія є Альона Бичкова та Віктор Налейкін.

Ще один краматорчанин Андрій Шевченко звання чемпіона світу серед дорослих здобув уперше, обійшовши 12 суперників. У надважкій категорії понад 120 кг він у сумі триборства зібрав 1135 кг. У жимі лежачи (337,5 кг) та становій тязі (355 кг) посів перші місця, у присіданнях (442,5 кг) – друге місце. Підготували атлета Олексій та Альона Бичкови.

Яскравий виступ у ваговій категорії до 93 кг продемонстрував Костянтин Мусієнко з Дружківки, вихованець Сергія Федоренка. Окрім того, що він виявився кращим за 19 суперників, спортсмену підкорилися два світових рекорди серед чоловіків! Завдяки Мусієнку новою планкою для всіх інших у його категорії є 1064 кг у сумі триборства та 351,5 кг у вправі жим лежачи. До цього пауерліфтер додав мале «срібло» у присіданнях (387,5 кг).

Разом із Костянтином у категорії до 93 кг змагався і представник Краматорська Володимир Рисєв, підопічний тренерів Олексія та Альони Бичкових. Він був третім у присіданнях (385 кг), другим у жимі лежачи (300 кг) і становій тязі (340 кг). Сума триборства – 1025 кг – принесла досвідченому спортсмену «срібло» та виявилася новим світовим рекордом серед ветеранів першої вікової групи.

Відзначимо, що потужні результати Мусієнка та Рисєва дозволили їм посісти першу та другу сходинки відповідно в абсолютному заліку серед чоловіків, що вираховується за формулою IPF.

 
 
 
 

У ваговій категорії до 105 кг срібним призером став Олександр Рубець, представник Нікольської громади (тренери Іван Збандут (перший) та Катерина Бородай-Збандут). У присіданнях він впорався зі штангою вагою 437,5 кг (це принесло йому мале «золото»), у жимі лежачи – 280 кг (мала «бронза»), у становій тязі – 305 кг. У сумі триборства результат Олександра – 1022,5 кг – виявився однаковим із Сергієм Білим з Харківської області, але пауерліфтер Донеччини поступився за показником власної ваги.

Ще одну срібну нагороду до скарбнички Донецької області та України додала представниця міста Дружківка Анастасія Дерев’янко. Сума триборства підопічної тренера Сергія Федоренка у ваговій категорії до 52 кг склала 492,5 кг: у присіданнях – 192,5 кг (мала «бронза»), у жимі лежачи – 117,5 кг (мала «бронза»), у становій тязі – 182,5 кг (мале «срібло»).

 

Наймолодша спортсменка з Донецької області в Данії, 21-річна дружківчанка Дар’я Русаненко, яку підготував тренер Сергій Федоренко, увійшла до числа найкращих у ваговій категорії до 84 кг. У присіданнях вона вже у другій спробі встановила новий рекорд світу серед жінок, який тепер становить 275,5 кг, та із сумою триборства 643 кг піднялася на третю сходинку п’єдесталу пошани.

У категорії понад 84 кг серед жінок бронзовою нагородою із сумою триборства 620 кг відзначилася представниця Краматорська Валентина Загоруйко. Вона стала другою в присіданнях (255 кг), становій тязі (215 кг) і четвертою в жимі лежачи (150 кг).

 

Національна збірна з пауерліфтингу щиро дякує Збройним Силам України за можливість готуватися до змагань та гідно представляти рідну державу на міжнародній спортивній арені!

22.11.2022

Новини

 

Рахунок на табло

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2022 році

  

 

Управління в соціальних мережах