Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"






Медальний виступ пауерліфтерів Донецької області на чемпіонаті України в Харкові

Наприкінці вересня 2019 року в місті Харків відбулись чемпіонат України з класичного пауерліфтингу всіх вікових груп та чемпіонат України з класичного пауерліфтингу серед студентів вищих навчальних закладів. Наймасовіші змагання року зібрали більше 400 учасників, і стали відбірковими до чемпіонатів Європи та світу з класичного пауерліфтингу, чемпіонату світу з класичного пауерліфтингу серед студентів ВНЗ 2020 року.

Донецька область традиційно потужно була представлена на змаганнях. Нагороди до скарбнички регіону принесли спортсмени з міст Бахмут, Добропілля, Краматорськ, Маріуполь, Соледар.

У змаганнях серед дівчат відзначились чотири пауерліфтерки:

- Тетяна Жидкова (Краматорськ, СК «КПД», тренери Микола Сташкевич (перший), Олексій та Альона Бичкови) – 2 місце у ваговій категорії до 43 кг із сумою триборства 202,5 кг (2 місця в присіданні – 80 кг, жимі лежачи – 40 кг, становій тязі – 82,5 кг);

- Аліна Нікогосян (Краматорськ, СК «МАХ», тренери Євгеній Бєлий, Вікторія Матвєєва) – 1 місце у ваговій категорії до 84 кг із сумою триборства 270 кг (2 місця в присіданні – 92,5 кг та жимі лежачи – 57,5 кг, 1 місце в становій тязі – 120 кг);

- Анастасія Сайкова (Краматорськ, СК «МАХ», тренери Євгеній Бєлий, Вікторія Матвєєва) – 2 місце у ваговій категорії до 84 кг із сумою триборства 267,5 кг (1 місця в присіданні – 92,5 кг та жимі лежачи – 57,5 кг, 2 місце в становій тязі – 117,5 кг);

- Орина Товстокоренко (Соледар, тренер Микола Сташкевич) – 2 місце у ваговій категорії понад 84 кг із сумою триборства 336,5 кг (1 місце в присіданні – 134 кг, що є рекордом України серед юніорок, 2 місця в жимі лежачи – 70 кг та становій тязі – 132,5 кг).

У змаганнях серед юнаків Артем Іваненко (Бахмут, КДЮСШ №1, СК «Бахмутпауер», тренери Олександр Петренко, Сергій Любченко) став переможцем у ваговій категорії до 59 кг із сумою триборства 400 кг (1 місце в присіданні – 125 кг, 1 місце в жимі лежачи – 107,5 кг, 2 місце в становій тязі 167,5 кг).

 

Серед юніорок нагороди здобули:

- Альона Борщевська (Бахмут, СК «Бахмутпауер», тренери Олександр Петренко та Олександр Лапенко) – 2 місце у ваговій категорії до 63 кг із сумою триборства 345 кг (1 місце у присіданні – 132,5кг, 2 місце в жимі лежачи – 75 кг, 3 місце в становій тязі – 137,5 кг);

- Анна Іоні (Бахмут, СК «Бахмутпауер», тренер Олександр Петренко) – 1 місце у ваговій категорії понад 84 кг із сумою триборства 282,5 кг (1 місця в присіданні – 100 кг, жимі лежачи – 57,5 кг та становій тязі – 125 кг);

- Катерина Пініонж (Маріуполь, КДЮСШ «Атлетик, тренер Степан Ніколюкін) – 2 місце у ваговій категорії до 72 к із сумою триборства 335 кг (присідання – 110 кг, жим лежачи – 85 кг, станова тяга – 140 кг). 

 

У змаганнях серед юніорів спортсмени Донеччини продемонстрували такі результати:

- Олексій Галан (Бахмут, КДЮСШ №1, СК «Бахмутпауер», тренери Олександр Петренко та Олександр Лапенко) – 4 місце у ваговій категорії до 53 кг із сумою триборства 265 кг (присідання – 97,5 кг, 3 місце в жимі лежачи – 67,5 кг, станова тяга – 100 кг);

- Сергій Мокляк (Бахмут, КДЮСШ №1, СК «Бахмутпауер», тренери Олександр Петренко (перший), Сергій Дейнега та Олександр Лапенко) – 1 місце у ваговій категорії до 66 кг із сумою триборства 574,5 кг (1 місце та рекорд України в присіданні – 203 кг, 2 місце в жимі лежачи – 146,5 кг, 1 місце в становій тязі – 225 кг);

- Максим Скрипник (Добропілля, тренер Юрій Васильєв) – 2 місце у ваговій категорії до 83 к із сумою триборства 535 кг (3 місце в присіданні – 195 кг, жим лежачи – 120 кг, 2 місце в становій тязі – 220 кг);

- Святослав Сєрков (Маріуполь, КДЮСШ «Атлетик, тренер Степан Ніколюкін) – 3 місце у ваговій категорії до 120 кг із результатом у сумі триборства 625 кг (присідання – 230 кг, жим лежачи – 160 кг, станова тяга – 235 кг);

- Ілля Щербина (Бахмут, КДЮСШ №1, СК «Бахмутпауер», тренери Олександр Петренко та Сергій Любченко) – 4 місце у ваговій категорії понад 120 кг із сумою триборства 597,5 кг (3 місця в присіданні – 220 кг та жимі лежачи – 147,5 кг, станова тяга – 230 кг).

 

Змагання серед жінок представниці Донецької області завершили з такими результатами:

- Маргарита Туренко (Краматорськ, СК «Спартак», тренер Олег Усенко) – 1 місце у ваговій категорії до 52 кг із сумою триборства 322,5 кг (2 місце в присіданні – 117,5 кг, 2 місце в жимі лежачи – 77,5 кг, 3 місце в становій тязі – 127,5 кг;

- Олена Кармазіна (Краматорськ, СК «МАХ», тренери Євгеній Бєлий, Вікторія Матвєєва) – 5 місце у ваговій категорії до 72 кг із сумою триборства 325 кг (присідання – 107,5 кг, 3 місце в жимі лежачи – 75 кг та становій тязі – 142,5 кг).

 

У змаганнях серед чоловіків спортсмени Донеччини продемонстрували такі результати:

- Вячеслав Шутенко (Бахмут, СК «Бахмутпауер», тренер Олександр Петренко) – 4 місце у ваговій категорії до 93 кг із сумою триборства 707,5 кг (2 місце в присіданні – 285 кг, жим лежачи – 112,5 кг, 2 місце в становій тязі – 310 кг);

- Євгеній Бєлий (Краматорськ, СК «Alex GYM», тренер Сергія Федоренко) – 2 місце у ваговій категорії до 105 кг із сумою триборства 782,5 кг (присідання – 265 кг, жим лежачи – 180 кг, 1 місце та рекорд України в становій тязі – 337,5 кг);

- Іван Нога (Бахмут, КДЮСШ №1, СК «Бахмутпауер», тренери Олександр Петренко та Олександр Лапенко) – 3 місце у ваговій категорії до 105 кг із сумою триборства 782,5 кг (3 місця в присіданні – 280 кг та жимі лежачи – 187,5 кг, 2 місце в становій тязі – 315 кг);

- Євген Пєтрень (Бахмут, КДЮСШ №1, СК «Бахмутпауер», тренери Олександр Петренко та Олександр Лапенко) – 4 місце у ваговій категорії до 105 кг із сумою триборства 780 кг (1 місце в присіданні – 302,5 кг, жим лежачи – 172,5 кг, станова тяга – 305 кг);

- Микола Арсенюк (Краматорськ, СК «КПД», тренери Олексій та Альона Бичкови) – 4 місце у ваговій категорії до 120 кг із сумою триборства 800 кг (присідання – 285 кг, жим лежачи – 202,5 кг, станова тяга – 315 кг);

- Сергій Любченко (Бахмут, КДЮСШ №1, СК «Бахмутпауер», тренери Олександр Петренко) – 5 місце у ваговій категорії до 120 кг із сумою триборства 790 кг (присідання – 285 кг, жим лежачи – 190 кг, 2 місце у становій тязі – 315 кг).

 

Зазначимо, що команда пауерліфтерів із міста Бахмут була підготовлена тренером Олександром Івановичем Петренком, який пішов із життя на 41-му році, і спортсмени присвячують перемоги його пам’яті.

 
05.10.2019