Боксери Донеччини тріумфували на чемпіонаті України серед чоловіків до 22 років у Маріуполі

З 3 по 8 вересня в Маріуполі на базі спорткомплексу «Іллічівець» проходив чемпіонат України з боксу серед чоловіків до 22 років – 50-й «Меморіал Макара Мазая».

Участь у змаганнях взяли 156 боксерів з 23-х команд регіонів України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та міста Києва.

Донецьку область на змаганнях представляли 8 спортсменів, з яких володарями нагород стали четверо.

Перемогу у ваговій категорії 52 кг здобув Ростислав Білостоцький з Маріуполя (школа вищої спортивної майстерності, комплексна ДЮСШ «Лідер», тренер Ярослав Підмастерчик), який у фіналі виявився кращим за боксера з Івано-Франківської області Едуарда Трофименка.

Також звання чемпіона України виборов маріуполець Ярослав Щерба (ШВСМ, обласна спеціалізована ДЮСШ олімпійського резерву, тренер Андрій Музика), який виступав у ваговій категорії до 60 кг. У фінальному поєдинку Ярослав одноголосним рішенням суддів здобув перемогу над спортсменом з Києва Євгеном Захарченком.

У ваговій категорії 75 кг медалі здобули два боксери Донецької області: «золото» – Дмитро Рибалко (Маріуполь / Волноваха, ШВСМ, КДЮСШ «Лідер», тренери Ярослав Підмастерчик, Сергій Лісовін), «бронзу» – Пилип Акілов (Бахмут, Донецьке вище училище олімпійського резерву ім. С.Бубки, ШВСМ, тренер Анатолій Переяслов). Жереб звів наших спортсменів у півфіналі, де переможцем виявився Дмитро. Фінал же завершився беззастережною перемогою маріупольця над боксером з Київської області Андрієм Терегерею.

Три золоті та одна бронзова медалі за підсумками чемпіонату України дозволили боксерам Донецької області посісти перше місце в загальнокомандному заліку. Спортсменів на урочистому закритті змагань особисто привітав директор департаменту сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик. Другими стали представники Полтавщини (2 «золота», 2 «срібла», 2 «бронзи»), третіми – міста Київ (1 «золото», 2 «срібла», 2 «бронзи»). У медальному заліку за ґатунком нагород третє місце посіла Харківська область (2 «золота», 1 «срібло», 1 «бронза»).

Головний особистий приз – відзнака «Кращий боксер змагань» – рішенням журі дістався Дмитру Рибалко. Кубок за високу техніко-тактичну майстерність отримав харків’янин Ярослав Харциз. Кубком «за волю до перемоги» нагороджено Артура Пригоду із Запоріжжя. Також спеціальним кубком відзначено боксера з Полтавської області Віталія Покуляка.

Боксерська громадськість Донеччини і України, спортсмени-учасники та тренери висловлюють щиру вдячність за відмінне свято боксу організаторам змагань, серед яких департамент сім'ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації (директор - Володимир Мицик), Школа вищої спортивної майстерності (директор - Крістіна Русінова), Федерація боксу міста Маріуполя (почесний президент - Вадим Бойченко, віце-президент - Євген Зиков), Регіональна федерація боксу Донецької області (президент - Дмитро Єлисєєв).