Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Депутати Святогірська підтримали створення в місті олімпійської спортивної бази

18 травня відбулась XХVІ (позачергова) сесія Святогірської міської ради 7 скликання, на якій серед інших розглядались питання щодо початку реалізації проекту зі створення в місті олімпійської спортивної бази.

Головуючою на сесії була в.о. Святогірського міського голови, секретар міської ради Тетяна Божко. До порядку денного внесли такі питання: 1) про розробку детального плану території по вулиці Курортна в м. Святогірську, 2) про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у постійне користування земельних ділянок департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації.

Нагадаємо, ініціатором проекту щодо зведення надсучасного спортивного об’єкту в місті Святогірськ виступає Донецька облдержадміністрація. Мета – подальший розвиток спорту вищих досягнень у регіоні, дитячо-юнацького і резервного спорту, збереження контингенту провідних спортсменів і тренерів області, проведення навчально-тренувальних зборів спортсменів збірних команд області та України, спортивно-масових заходів обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. До того, як розпочнуться безпосередньо будівельні роботи, актуальними питаннями є розробка детального плану території та розробка проекту землеустрою.

По першому питанню доповів в.о. начальника управління містобудування та архітектури Слов’янської міської ради Олександр Пахомов. Він наголосив, що розробка детального плану території необхідна для уточнення параметрів забудови олімпійської спортивної бази, визначення конфігурації площі земельних ділянок, їх цільового призначення. Згідно проекту, замовником розробки детального плану є Святогірська міська рада, а фінансування робіт здійснюватиметься за рахунок субвенції з обласного бюджету на соціально-економічний розвиток території.

 

Концепцію майбутньої олімпійської спортивної бази для депутатів Святогірська та громадськості презентував директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик.

«Ідея щодо створення спортивного об’єкту, яка б дозволила протягом цілого року проводити цикл навчально-тренувальних зборів та змагань, з’явилася на Донеччині ще багато років тому. Сьогодні через те, що більшість кращих об’єктів залишилась у Донецьку (РСК «Олімпійський», база ДВУОР ім. С.Бубки, комплекс ДОО ФСТ «Динамо», СК «Кіровець», басейни СК «Петровського», «Дельфін», ПС «Дружба» та інші), питання ще більше актуалізувалося. Провести змагання високого рівня практично нема де, підготовка провідних спортсменів здебільшого ведеться за межами Донецької області, навіть за межами України», - зазначив Володимир Мицик.

 

Зведення надсучасної спортивної бази, яка відповідатиме вимогам та стандартам міжнародних федерацій з видів спорту, планується поетапно, у три черги. Перша передбачає адміністративні споруди, житловий корпус з харчоблоком, криту споруду (включатиме універсальний ігровий зал, зал для гімнастики спортивної, зал для видів боротьби, зал важкої атлетики, зал боксу), відкриті споруди (майданчик зі штучним покриттям, універсальні ігрові майданчики, вуличні тренажери, і т. ін.). Друга черга – це критий олімпійський басейн з вишками (розміром 74x25 м, на 10 доріжок), зал сухого плавання, тренажерний зал. Третя черга – легкоатлетичний стадіон з футбольним полем, трибунами на 5 тис. глядачів, секторами для легкоатлетичних метань, критий легкоатлетичний манеж.

За умов будівництва спортивного об’єкту місто Святогірськ має отримати позитивний соціально-економічний ефект: 1) створення 200-250 додаткових робочих місць, 2) поповнення місцевого бюджету – надходження податків та зборів від фінансування закладу, 3) розвиток туристичної галузі: залучення туристів та вболівальників, розширення інфраструктури.

В.о. начальника управління містобудування та архітектури Донецької облдержадміністрації Василь Теклюк підкреслив, що об’єкт є досить складним та потребує комплексного підходу, детального обговорення. Так, потрібно зберегти цінні дерева, які ростуть на цій території, також у охоронній зоні мають свої обмеження й інженерні мережі. Водночас, розробка проекту землеустрою передбачає оновлення топографічної основи.

Депутат міської ради Наталія Киркач звернула увагу членів пленарного засідання на зиски, які отримає громада міста від зведення надсучасного спортивного об’єкту, та навела в якості позитивного прикладу діяльності державних закладів Святогірську санаторну школу-інтернат, госпіталь для ветеранів війни, обласний дитячо-молодіжний санаторно-оздоровчий комплекс «Перлина Донеччини». На підтримку ідеї будівництва в місті олімпійської спортивної бази напередодні протягом двох днів зібрано підписи 803 мешканців Святогірська.

 
 

За підсумками обговорення депутати Святогірської міської ради 7 скликання одноголосно підтримали розробку детального плану території по вулиці Курортна в м. Святогірську та, більшістю голосів, надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у постійне користування земельних ділянок департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації.

Наступні кроки – укладення договорів на розробку ДПТ та проекту землеустрою, проведення необхідних робіт, громадське обговорення детального плану території.

18.05.2018

Новини

 

Плани заходів
з 19.10 по 25.10.2020

Обласні фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи

Участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях

 

Нові документи

 

Рахунок на табло

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2019 році

  

 

Управління в соціальних мережах