Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Наталія Мартюхіна: «Спорт розвиває морально-вольові якості»

Ця дівчина, зазвичай скромна і сором’язлива, кардинально змінюється, коли виходить на ринг. Наталія Мартюхіна має у своїй скарбничці чимало нагород за досягнення у кікбоксингу – це і «золото» чемпіонату Європи 2012 року, за що їй було присвоєно звання майстра спорту України міжнародного класу, і «срібло» чемпіонату світу-2017, «бронза» чемпіонату світу-2015, і низка медалей з Кубків світу.

У 2017-му на дебютних для себе Всесвітніх іграх Наталія зупинилася за крок до п’єдесталу пошани, а в році поточному вже занесла собі в актив перемоги на чемпіонаті України в Черкасах та Всеукраїнському турнірі в Харкові.

Шлях у спорті для Мартюхіної розпочався в 12-річному віці, коли вона почала відвідувати заняття з боксу та кікбоксингу. Її тренером став Віталій Терентійович Лі. Коли в рідній Горлівці розпочалися бойові дії, Наталія зі своїм наставником переїхали на підконтрольну Україні територію – у місто Торецьк, де проживають і зараз.

«З дитинства мені хотілося, щоб я могла себе захистити, - розповідає Наталія. - У школі хлопчиська намагалися образити, але після того, як я дала здачі при всіх, до мене вже ніхто не ліз. Одного разу ми йшли з подружкою ввечері, і до нас причепився п’яниця. Добровільно він не відступив, тому довелось його трохи заспокоїти… лівим боковим.

Найбільша складність – ходити на тренування два рази на день. Примушувати себе, коли болять м’язи, голова. Адже п’єдестал, медалі є швидкоплинним приємним відчуттям, у той час як підготовка – важка робота, синці та забиття.

Спорт розвиває морально-вольові якості. Ти ставиш перед собою мету і досягаєш її, попри будь-якості труднощі. У житті, як і в спорті – не все з першого разу дається.

Певно, найціннішою для мене стала золота нагорода на чемпіонаті міста Горлівка, яку я здобула в 13 років. У фіналі я перемогла значно старшу за себе суперницю – неабияке досягнення для мене. На цю медаль, хоча вона і втратила свій колір, я досі дивлюся».

«Вперта і роботяща. Спочатку норматив майстра спорту виконала з боксу, а потім уже в кікбоксингу. Хто працює – той і отримує результат», - так характеризує Наталію її наставник Віталій Лі.

Більше про спортивний шлях Мартюхіної, а також її плани на майбутнє – у програмі «Невигадані історії» з Оксаною Главацькою (ТК «Орбіта»).

 
27.03.2018