Невдалий вояж БК «Донецьк» до Естонії

Поєдинок Єдиної ліги ВТБ проти естонського «Калева» донеччани починали у ранзі лідера своєї підгрупи. У цьому сезоні естонська команда перемагала лише на внутрішній арені, встигнувши зазнати 5 поразок у міжнародних матчах – 3 в кубку Європи і 2 в банківській лізі. У минулому сезоні «Калев» був головним аутсайдером ліги ВТБ, так що шанувальники «тигрів» цілком резонно розраховували на успіх у цьому протистоянні.

З перших хвилин «Калев» показав, що так просто здаватися не має наміру. Буквально після кожного промаху гравці естонської команди з лютою боротьбою вели підбір за м’яч. Саме такий настрій дозволив «Калєву» повести в рахунку 9:2. «Донецьк» явно не очікував такого початку. Прискорившись в нападі, «тигри» стали набирати свої очки. Але в обороні і раніше виникали труднощі – височенні центрові естонської команди помітно перегравали донецьких баскетболістів. За рахунок цієї переваги «Калев» виграв першу чверть з досить несподіваним результатом 26:14.

Кілька дальніх влучань «Донецька» у другій чверті не змогли повернути гру в інше русло. Естонці всіма силами трималися за перевагу в десять очок. У результаті – 41:32 після двох чвертей.

На початку третьої чверті Валерій Плеханов був змушений посадити на лавку запасних лідера команди Марка Кіллінгсворта, який отримав четверте персональне зауваження. Корнієнко, який його замінив, каші не зіпсував, та ось тільки «Калев» вже дуже легко збільшив перевагу до 15 очок. «Донецьк» поплив, пропала впевненість у кидках – усе це вилилося в підсумкові 64:45 після трьох чвертей.

Тренерський штаб «Донецька» продовжував шукати методи для виправлення ситуації, але боротися із суперником, який зловив кураж, було дуже не просто. Повернутися в гру допоміг сам суперник. За рахунку 74:50 Фолл отримав п’яте персональне зауваження та технічне за занадто бурхливі емоції. Донеччани подарунком скористалися, набравши 5 очок в одній атаці. За час, що залишився, за рахунок пресингу, «тигри» скоротили відставання до 10 очок. За 2 з половиною хвилини до кінця Кіллінгсворт вибив на табло рахунок 75:69. Здавалося, уся боротьба попереду, але тут же Марко отримав 5 персональне зауваження. Багато в чому саме втрата лідера не дозволила донецькій команді врятувати цю гру.

86:80 – «Калев» перериває переможну серію «Донецька». У складі донеччан відзначимо Бена Макколі (23 очки, 8 підбирань, 25 балів рейтинг ефективності) і Бернарда Кінга (12 очок, 6 підбирань, 7 передач). У середу «тигри» проведуть матч чемпіонату України проти дніпропетровського «Дніпра», а вже на вихідних – черговий матч Єдиної ліги ВТБ.

Калев – БК Донецьк – 86:80 (26:14, 15:18, 23:13, 22:35)

«Калев»: Сокк (14 + 3 перехоплення), Скеле (15 + 5 підборів), Абботт (10), Елегар (12 + 9 підборів + 3 блок-шоти), Фалль (4 + 6 підборів) - старт; Молдовану (14), Вейдеман (11), Кітсінг (3), Гібсон (3).

«Донецьк»: Цинцадзе (3), Кінг (12 + 6 підбирань + 7 передач), Яковлєв (9 + 6 підборів), Макколі (23 + 8 підборів), Кіллінгсворт (19) - старт; Буренко (6), Корнієнко (4), Липовий (4), Глєбов (0), Конате (0).

Двоочкові кидки: 15/39 (38%) - 20/40 (50%)
Триочкові кидки: 9/22 (41%) - 5/18 (28%)
Штрафні кидки: 29/41 (71%) - 25/30 (83%)
Підбори: 39-38; Передачі: 10-14; Втрати: 13-17