Важка перемога БК «Донецьк»

У рамках 2-го туру Єдиної ліги ВТБ баскетбольний клуб «Донецьк» приймав на своєму майданчику чеський «Німбурк». Протягом останніх десяти років «Німбурк» нікому не віддає чемпіонський титул своєї країни, будучи флагманом баскетболу своєї країни. У банківській лізі чехи зарекомендували себе як непоступливий суперник. У минулому сезоні «Німбурк» двічі грав з маріупольським «Азовмашем», але добитися позитивного результату не зміг. Цього разу, волею жеребу, чехи стали суперником другого баскетбольного клубу з Донеччини – «Донецька».

Початок матчу пройшов в обережній боротьбі. За рахунок швидких атак «Донецьку» вдалося наростити невелику очкову перевагу. У підсумку перша чверть завершилася з рахунком 22:15. На початку другого відрізка «Донецьк» досяг позначки «плюс 10». «Німбурк» підібрався, як тільки Валерій Плеханов вирішив надати перепочинок Кіллінгсворту, а незабаром чехам і зовсім вдалося зрівняти рахунок – 28:28. Але все ж на велику перерву команди пішли за рахунку 38:33 на користь донеччан.

На початку третьої чверті «Донецьк» додав. За рахунок продуктивної гри знову вдалося наблизитися до позначки «плюс 10». А ось кінцівка періоду донеччанам не вдалася. Реалізувавши кілька атак, «Німбурк» підібрався на відстань 4-х очок – 60:56 за підсумками трьох чвертей. Четверту чверть «тигри» почали ривком 8:0. Здавалося, що «Німбурк» здався, але враження було оманливим. «Леви» знову знайшли в собі сили підібратися – 73:70 за 60 секунд до кінця. Після втрати «Німбурк» вдається до тактики фолів – Кінг обидва рази точний з «пенальті». У наступній атаці забиває Сіммонс – Яковлєв, на радість чехам, реалізує тільки один пенальті, але тут же відбирає м’яч у суперника на веденні. Кінг реалізує обидва штрафних, і він же ставить крапку в матчі –  80:74.

«Донецьк» здобуває важку, але в той же час заслужену перемогу. У складі донеччан виділимо Марко Кіллінгсворта (23 очки, 7 підбирань, 5 втрат, 23 бали рейтинг ефективності) і Бернарда Кінга (12 очок, 12 передач). Наступну гру у лізі ВТБ «тигри» проведуть 27 жовтня. У суперниках – чемпіон Естонії «Калев».

БК Донецьк – Німбурк 80:74 (22:15, 16:18, 22:23, 20:18)

«Донецьк»: Цинцадзе (3 + 5 передач), Кінг (12 + 12 передач), Яковлєв (7), Макколі (13), Кіллінгсворт (23 + 7 підборів + 5 втрат) - старт; Глєбов (13), Липовий (3), Буренко (3), Корнієнко (3).

«Німбурк»: Рейнолдс (6 + 5 передач), Помікалек (2 + 5 підборів), Хрубан (13), Пейдж (6), Махалбашіч (12 + 5 підборів) - старт; Р.Ранчік (15 + 5 підборів), Сіммонс (10), Уелш (5 + 5 передач), Массамба (3), Хоушка (2), Пализа (0).

Двоочкові кидки: 22/35 (62,8 %) - 23/40 (57,5 %)

Триочкові кидки: 5/12 (41,6 %) - 7/22 (31,8 %)

Штрафні кидки: 21/30 (70%) - 7/12 (58,3 %)

Підбори: 28-29; Передачі: 27-22; Втрати: 13-12.