ХК «Донбас» переміг на турнірі Donbass Open Cup - 2016

З 24 по 28 серпня в Дружківці на Льодовій арені «Альтаїр» проходив п’ятий розіграш традиційного щорічного передсезонного турніру Donbass Open Cup, організованого хокейним клубом «Донбас».

У розіграші 2016 року брали участь п’ять команд:«Витязь» (Харків), «Білий Барс» (Біла Церква), «Кременчук» (Кременчук), «Кривбас» (Кривий Ріг) та господар турніру – «Донбас» (Донецьк).

У перших двох матчах хокеїсти Донеччини здобули перемоги над харківським «Витязем» та криворізьким «Кривбасом», а в третьому поєдинку зустрічалися з «Білим Барсом» (Біла Церква).

На гру з молодою командою Костянтина Буценка Анатолій Степанищев вирішив не ставити досвідчених нападників – Дениса Кочеткова, Артема Бондарева та Олега Шафаренка, зате глядачі побачили в ділі Сергія Бабинця, який відновився після травми, а місце у воротах посів молодий Богдан Дьяченко.

У першому періоді команди вирішили зіграти у відкритий хокей, результатом якого стала видовищна, але досить несподівана нічия – 2:2. Відзначимо, що «Донбас» двічі реалізував більшість, а «барси» раз відзначилися при грі 4х4 і один раз також при 5х4.

У решті двох періодах матчу «Донбас» таких вольностей вже собі не дозволяв, закинувши супернику вісім шайб.

Білий Барс - Донбас - 2:10 (2:2, 0:3, 0:5)

Шайби: 0:1 Большаков (Побєдоносцев, Єгоров), 04:40-бол, 1:1 Дворецький (Разумов), 07:20-4х4, 1:2 Гаврик (Толстушко, Чердак), 13:51-біл, 2:2 Дворецький (А. Люльчук, Разумов), 17:03-біл, 2:3 Большаков (Єгоров, Чердак), 23:30, 2:4 Захаров (Толстушко, Побєдоносцев) 34:09, 2:5 Ворона (Алексюк), 39:15, 2:6 Свищев (Кугут), 43:57, 2:7 Большаков (Буценко, Бабинець), 49:12, 2:8 Єгоров, 54:13-біл, 2:9 Захаров (Гаврик), 55:50, 2:10 Бабинець (Рамазанов), 57:55.

У заключному матчі турніру «Донбас» на своєму льоду приймав «Кременчук».

Перший період видався досить нервовим для господарів, які тричі залишалися в меншості, але зуміли вистояти. Вибухнути криками і оплесками переповнені трибуни змусив Віктор Захаров, який увійшовши в чужу зону, несподівано для воротаря кинув з-під захисника і потрапив у незахищений кут воріт. 45-й номер донеччан, традиційно для шахтарського краю, після забитого гола привітав уболівальників, схрестивши кулаки над головою.

У другому періоді «Донбасу» вдалося подвоїти свою перевагу. Павло Большаков зробив затяжний рейд із власної зони, завершивши його найточнішим кидком по воротах Едуарда Захарченка.

Найбільш напруженим став третій період протистояння, коли команди по черзі почали обмінюватися голами, встановивши в результаті остаточний рахунок матчу – 4:3.

Донбас - Кременчук - 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)

Шайби: 1:0 Захаров (Гаврик), 11:43, 2:0 Большаков (Побєдоносцев), 24:20, 2:1 Гніденко (Ігнатенко), 44:12, 3:1 Рамазанов (Алексюк), 51:52, 3:2 Гніденко (Ігнатенко), 55:32-4х4,4:2 Рамазанов (Кугут, Большаков), 56:19. 4:3 Башко (Коваленя), 57:59-біл.

За підсумками п’яти ігрових днів перше місце на турнірі зі стовідсотковим показником перемог посів хокейний клуб «Донбас»:

Традиційно за підсумками турніру суддівським комітетом були названі кращі гравці змагань:

- Кращий голкіпер – Євген Царегородцев («Донбас»);

- Кращий захисник – Кирило Катрич («Кривбас»);

- Кращий нападник – Віктор Захаров («Донбас»);

- Кращий бомбардир – Юрій Петранговський («Кременчук»).

Головний трофей – 22-кілограмовий кубок – у руки капітана ХК «Донбас» Артема Бондарева вручили голова оргкомітету Donbass Open Cup Олексій Брага, міський голова Дружківки Валерій Гнатенко та виконавчий директор Української хокейної ліги Сергій Варламов. Таким чином, «Донбас» втретє в своїй історії виграв домашній передсезонний турнір.