Плавці-паралімпійці Донеччини стартували на чемпіонаті Європи здобуттям «золота» та «срібла»

У голландському Ейндховені стартував чемпіонат Європи з плавання серед спортсменів з обмеженими фізичними можливостями.

У складі збірної України на європейській першості виступають і представники Донецької області.

4 серпня в рамках змагань пройшли запливи на дистанції 100 метрів брасом (нозологія тотально незрячих S 11). Основна боротьба за перемогу тут розгорнулася між трьома спортсменами, два з яких представляли Україну і донецький регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт». За її підсумками чемпіоном став володар рекорду Європи на цій дистанції Олександр Мащенко, який показав результат 1:16.02. Представник Міжнародного спортклубу «ІСД», 6-кратний паралімпійський чемпіон, Герой України Віктор Смирнов завоював тут бронзову нагороду. Віктор фінішував з результатом 1:17.98, відставши від переможця на 1,96 сек., але вигравши у четвертого місця більш 3,5 сек. Срібним призером став іспанський плавець Ісраель Олівер (1:17.39).

У запливі брав участь ще один представник Донеччини Дмитро Залевський, який став у підсумку 6-м з показником 1:25.76.

У вівторок, 5 серпня, на дистанції 100 м на спині Донецьку область представлятимуть знову Віктор Смирнов, Олександр Мащенко та Дмитро Залевський. У своїх нозологіях виступлять також Олександр Комаров (50 м вільним стилем) і Ярослав Семененко (50 м батерфляєм).

Команда України захопила лідерство в медальному заліку. На рахунку наших земляків 15 медалей – по 6 золотих і бронзових та 3 срібні. На дві нагороди менше у росіян, що йдуть другими – 13 медалей (4 золотих, 6 срібних і 3 бронзових). Третє місце у іспанців – 10 медалей (4 золотих, 3 срібних і 3 бронзових). У активі українців є й світовий рекорд, встановлений Олексієм Федіной із Запоріжжя на дистанції 100 метрів брасом (SB12).

Відзначимо, що склад збірної України на нинішньому чемпіонаті Європи є одним з найчисленніших – 51 паралімпієць (29 чоловіків і 22 жінки). Численнішим є тільки склад росіян – 52 учасника. У цілому в Ейндховені на чемпіонаті Європи виступлять 383 паралімпійця (216 чоловіків і 167 жінок).