Олімпійські ігри-2024. Футбольна збірна України в меншості виборола історичну перемогу

27 липня в Сент-Етьєні (Франція) на Іграх XXXIII Олімпіади команда України з футболу провела свій другий матч.

Суперником українців по групі «B» стала збірна Марокко, яка в першому турі обіграла Аргентину (2:1). Підопічним Руслана Ротаня після сенсаційної поразки на старті змагань Іраку (1:2) надзвичайно потрібною була перемога.

І команді України завдяки своїм неймовірним самовідданості та характеру, які в підсумку переважили потужний спротив марокканців, вдалося виконати завдання. Відкрив рахунок на 22-й хвилині Дмитро Криськів – гравець донецького «Шахтаря» і представник Донеччини в складі олімпійської команди України результативно замкнув простріл Максима Брагару. На 63-й хвилині синьо-жовті залишилися в меншості через фол останньої надії Володимира Салюка – призначений пенальті реалізував Раїмі, відновивши статус-кво у грі. Цифри 1:1 трималися на табло до 90+8 хвилини, коли збірній Україні вдалася гарна комбінація: пас Олега Федора втілив у гол Ігор Краснопір – 2:1!

На дану мить усі команди в групі «В» мають по три очки в активі. Вирішальний матч команда України проведе проти збірної Аргентини 30 липня о 18:00 (за київським часом) у Ліоні. Одночасно в Ніцці зустрінуться футболісти Іраку та Марокко.

«Емоції позитивні. Щасливий, що ми змогли вирвати перемогу на останніх хвилинах. Але нам, напевно, треба трішки покопатися у собі, бо не можна так віддавати гру. Мені не сподобалося, як ми грали початок другого тайму. Це не схоже на нас, ми маємо більше грати з м'ячем. У нас є якість, ми показуємо у деяких моментах, що можемо грати, але це не виходить. Але дякую, що команда билася до кінця, здобула 3 очки. Ми ще у боротьбі. У наступній грі будемо так, як і сьогодні, віддавати всі сили заради позитивного результату», - прокоментував перемогу збірної України в інтерв’ю для «Суспільне Спорт» Дмитро Криськів.

Україна – Марокко – 2:1 (1:0)

Голи: Криськів (22), Краснопір (90+8) — Раїмі (64, з пенальті).

Україна: Фесюн, Крупський, Мартинюк (Сич, 74), Рубчинський, Михайленко (Федор, 78), Брагару (Очеретько, 65), Хлань, Салюк, Сікан (к) (Краснопір, 65), Батагов, Криськів (Таловєров, 65).

Запасні: Єрмаков, Велетень.

Тренер: Руслан Ротань.

Марокко: Мохамеді, Хакімі (к), Букамір (Кешта, 74), Бен Сегір (Ахомаш, 87), Ель-Ханнус, Раїмі (Мавхуб, 87), Ель-Ваді, Таргаллін, Еззалзулі, Ель-Аззузі (Накаш, 87), Річардсон.

Запасні: Ганімі, Тахіф, Бушуарі.

Тренер: Тарік Сектіві.

Арбітр: Саїд Мартінес (Гондурас).

Попереджені: Сікан (34), Хлань (52), Рубчинський (72), Крупський (79), Ротань (81, не на полі), Сич (90) – Річардсон (37), Хакімі (71).

3

Чоловічий футбольний турнір Ігор XXXIII Олімпіади триватиме в семи містах Франції з 24 липня до 9 серпня. У ньому беруть участь 16 збірних.

Дві найкращі команди групи «В» за сіткою виходять на представників групи «А».

Група А: Франція, США, Гвінея, Нова Зеландія.

Група В: Аргентина, Марокко, Ірак, Україна.

Група С: Узбекистан, Іспанія, Єгипет, Домініканська Республіка.

Група D: Японія, Парагвай, Малі, Ізраїль.