Посилання

 
Донецька обласна державна адміністрація
 
Міністерство молоді та спорту України
 
Національний олімпійський комітет України
 
 

 
Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки
 
 
 
 


27 олімпійців та 24 паралімпійці є кандидатами від Донецької області на участь у Іграх в Парижі 2024 року

Попри війну, що російський агресор розв’язав на території суверенної України, атлети і тренери Донецької області не припиняють підготовку до найголовніших спортивних стартів – Ігор XXXIII Олімпіади, запланованих на 26 липня – 11 серпня 2024-го, та XVII літніх Паралімпійських ігор, які мають пройти опісля з 28 серпня по 8 вересня в Парижі.

Оновлений перелік спортсменів Донеччини – кандидатів на участь у майбутніх Олімпіаді та Паралімпіаді – ухвалили на п’ятому в 2023 році засіданні колегії управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації.

«Списки олімпійців та паралімпійців Донецької області – це документ, що постійно оновлюється. Це пов’язано і зі змінами у наказі про кандидатів на Ігри від Міністерства молоді та спорту України, і з тим, як спортсмени показують себе на змаганнях протягом року. Так, дехто втратив можливість потрапляння до олімпійської та паралімпійської збірних України, а дехто водночас добре заявив про себе та зберігає шанси здобути бажані ліцензії. Тож ми повинні докласти максимум спільних зусиль, щоб у Парижі в 2024 року було якомога більше представників Донеччини», - зазначив начальник управління Володимир Мицик.

З питання про внесення змін до складів спортсменів Донецької області – кандидатів для участі в Іграх ХХХІІІ Олімпіади та у ХVІІ Паралімпійських іграх 2024 року в місті Париж (Франція) доповіла начальник відділу фізкультурно-спортивної роботи управління Марина Будовій. Співдоповідачами були старший тренер-викладач відділення легкої атлетики Школи вищої спортивної майстерності, куратор з легкої атлетики Костянтин Степанцов і директор комунального закладу «Донецька обласна дитячо-юнацька спортивна школа для осіб з інвалідністю» Юрій Оніщенко.

Члени колегії підтримали виключення зі складу атлетів через відсутність високих спортивних результатів або неможливість їх досягнення наразі, та схвалили додавання до переліку декілька нових імен спортсменів, які вважаються перспективними. Підґрунтям цього стали аналіз виконання індивідуальних планів підготовки спортсменів-кандидатів і рішення на раніше проведених засіданнях координаційної ради з питань олімпійської підготовки та забезпечення олімпійців, а також засіданнях з питань паралімпійської та дефлімпійської підготовки.

До оновленого списку атлетів Донецької області – кандидатів на участь у Паризькій Олімпіаді включено 27 представників 13 видів спорту: бокс – Ганна Охрей; боротьба вільна – Олександр Хоцянівський, Марія Єфремова; боротьба греко-римська – Олександр Чернецький; велосипедний спорт – Анатолій Будяк, Валерія Кононенко; вітрильний спорт – Валерій Кудряшов; легка атлетика – Вікторія Ткачук, Мар’ян Закальницький, Михайло Брудін, Валерія Зіненко, Вікторія Калюжна, Гліб Піскунов, Анна Красуцька; скелелазіння – Даниїл Болдирев; стрільба кульова – Вікторія Сухорукова; стрибки у воду – Анна Арнаутова; сучасне п’ятиборство – Ірина Хохлова; триатлон – Ксенія Левковська; тхеквондо ВТФ – Андрій Гарбар; футбол – Артем Бондаренко, Дмитро Криськів, Георгій Судаков, Данило Сікан, Богдан В’юнник, Едуард Козік, Олег Очеретько.

Претенденти на Ігри ХХХІІІ Олімпіади від Донеччини є представниками 6 територіальних громад: Маріупольської (13), Дружківської (5), Бахмутської (4), Краматорської (2), Лиманської (2), Слов’янської (1).

До оновленого складу спортсменів Донецької області – кандидатів на участь у XVII літніх Паралімпійських іграх увійшли 24 представники 5 видів спорту: 14 з плавання – Максим Грицько, Сергій Кліпперт, Олександр Комаров, Вероніка Коржова, Василь Крайник, Ярина Матло, Ігор Німченко, Ярослав Семененко, Андрій Трусов, Максим Чернов, Данило Чуфаров, Ярина Попова, Андрій Чуйко, Артем Олійник; 4 з легкої атлетики – Микола Жабняк, Валерія Літвяхова, Олександр Михайліченко, Юлія Павленко; 3 з пауерліфтингу – Антон Крюков, Тетяна Бобровська, Злата Дячук; 2 з веслування академічного – Роман Полянський, Ярослав Коюда; 1 з велосипедного спорту – Єгор Дементьєв.

Паралімпійці є представниками 6 територіальних громад: Слов’янської (10), Маріупольської (7), Бахмутської (4), Соледарської (1), Краматорської (1), Вугледарської (1).

До 1 січня відділ фізкультурно-спортивної роботи управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації має отримати індивідуальні плани підготовки на 2024 рік кожного спортсмена-кандидата для участі в Іграх ХХХІІІ Олімпіади та XVII літніх Паралімпійських іграх, і в подальшому проводитиме постійний моніторинг їх виконання.

27.11.2023

Новини

 

Рахунок на табло

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2023 році

  

 

Управління в соціальних мережах