Юні пауерліфтери Донецької області вибороли 23 медалі на чемпіонаті світу в Румунії

Низкою нагород змагань в екіпірувальному дивізіоні на чемпіонаті світу з пауерліфтингу серед дівчат, юнаків, юніорів і юніорок, що відбулися 23-27 серпня в румунському місті Клуж-Напока, відзначилися спортсмени Донеччини з Краматорської, Мангушської, Мирноградської та Дружківської територіальних громад.

Серед 9 представників Донеччини восьмеро здобули медалі, шестеро зійшли на п’єдестал пошани за сумою триборства. Загалом у їх активі – 23 нагороди: 11 золотих, 8 срібних, 4 бронзові.

У ваговій категорії до 63 кг виступили дві пауерліфтерки Донеччини. Серед дівчат Марія Збандут із Мангуша, вихованка тренера Івана Збандута, стала срібною призеркою у вправі жим лежачи з результатом 95 кг. Серед юніорок Вероніка Бордюг із Мирнограду, тренером якої є Дмитро Бордюг, здобула «золото» у сумі триборства (500 кг) і в жимі лежачи (115 кг), «срібло» у присіданнях (215 кг), «бронзу» у становій тязі (170 кг).

Найбільш медальним виявився виступ спортсменів Донецької області у віковій групі юнаки.

Антон Савкін з Мирнограду, тренують якого Вероніка Бордюг та Дмитро Бордюг, у категорії до 59 кг зійшов на перші сходинки п’єдесталу пошани за сумою триборства (535 кг) і в присіданнях (217,5 кг – рекорд України), а також був другим у жимі лежачи (120 кг).

Едуард Андрєєв із Краматорська, представник Обласної ДЮСШ для дітей і вихованець тренерів Олексія Бичкова та Альони Бичкової, у категорії до 66 кг посів 3 місце в сумі триборства (542,5 кг), 1 місце в жимі лежачи (145 кг), 4 місця в присіданнях (200 кг) і становій тязі (197,5 кг).

Микола Годунов із Дружківки, тренером якого є Сергій Федоренко, у категорії до 74 кг став срібним призером у вправі присідання (255 кг) і посів 4 місця в жимі лежачи (150 кг), становій тязі (190 кг) та сумі триборства (595 кг).

Давид Рубець, який виступає за Мангуш під керівництвом тренера Івана Збандута, у категорії до 83 кг здобув золоті медалі в сумі триборства (715 кг), присіданнях (285 кг) і жимі лежачи (185 кг), а також «срібло» у становій тязі (245 кг).

Ще один представник Мангуша Василь Збандут, тренером якого є Іван Збандут, у категорії до 93 кг виявився кращим за сумою триборства (762,5 кг), у присіданнях (315 кг), становій тязі (285 кг) та другим у жимі лежачи (162,5 кг).

У абсолютному заліку змагань серед юнаків, що вираховується за формулою IPF, Василь Збандут посів першу сходинку, Давид Рубець – третю.

В рамках чемпіонату світу у віковій групі юніори Донецьку область представили два пауерліфтери з міста Краматорськ, вихованці Обласної ДЮСШ для дітей, яких тренують Олексій та Альона Бичкови. Дмитро Рожанський у категорії до 105 кг став другим у сумі триборства (835 кг), присіданнях (327,5 кг), становій тязі (302,5 кг) і третім у жимі лежачи (205 кг). Дмитро Вовчок у категорії понад 120 кг посів 4 місця в сумі триборства (797,5 кг), присіданнях (320 кг) і жимі лежачи (227,5 кг).

Світлини – International Powerlifting Federation та надані спортсменами і тренерами