Пауерліфтери Донецької області здобули 62 медалі на чемпіонаті Європи в Данії

З 2 по 7 травня в данському місті Тістед відбувся чемпіонат Європи з пауерліфтингу – змагання серед чоловіків, жінок, юніорів, юніорок, юнаків та дівчат зібрали 186 учасників із 22 країн.

Донецьку область у складі збірної команди України гідно представили 18 спортсменів із Краматорської, Дружківської, Мирноградської міських громад та Мангушської сільської громади. Кожен із них поповнив національну скарбничку хоча б однією медаллю за підсумками змагань у присіданні, жимі лежачи та становій тязі. Загалом у активі пауерліфтерів Донеччини виявилося 62 нагороди: 32 золотих, 21 срібна та 9 бронзових. Якщо виокремити тільки медалі в сумі триборства, то 15 спортсменів регіону стали володарями 8 золотих, 4 срібних і 3 бронзових нагород.

У змаганнях серед юнаків нагородами відзначилися 5 пауерліфтерів Донецької області. Антон Савкін із Мирнограду (міська ДЮСШ, тренер Вероніка Бордюг) у ваговій категорії до 59 кг став першим за сумою триборства (515 кг), у присіданнях (200 кг), жимі лежачи (120 кг) і становій тязі (195 кг). Едуард Андрєєв з Краматорська (ОДЮСШ для дітей, СК «КПД», тренери Олексій та Альона Бичкови) у категорії до 66 кг отримав «золото» у сумі триборства (510 кг), присіданнях (190 кг), жимі лежачи (150 кг), становій тязі (170 кг). Микола Годунов із Дружківки (міська ДЮСШ, тренер Сергій Федоренко) у категорії до 74 кг був першим за сумою триборства (640 кг), у присіданнях (245 кг), жимі лежачи (147,5 кг), становій тязі (247,5 кг). Представник Мангуша Давид Рубець (тренер Іван Збандут) у категорії до 83 кг здобув «золото» у сумі триборства (645 кг), присіданнях (250 кг), жимі лежачи (175 кг), становій тязі (220 кг). Василь Збандут із Мангушської громади (тренер Іван Збандут) у категорії до 93 кг посів 1 місця в присіданнях (300 кг) і становій тязі (230 кг).

Серед дівчат медалі здобули три спортсменки Донеччини. Марія Збандут із Мангушської громади (тренер Іван Збандут) у категорії до 63 кг здобула «срібло» за сумою триборства (380 кг), у присіданнях (170 кг), жимі лежачи (85 кг) і «бронзу» у становій тязі (125 кг). Анастасія Артьомова з Мирнограду (міська ДЮСШ, тренер Вероніка Бордюг) у категорії до 69 кг стала першою у сумі триборства (420 кг), присіданнях (172,5  кг), жимі лежачи (107,5 кг) і другою в становій тязі (140 кг). Аліна Нікогосян з Краматорська (ДЮСШ, тренер Сергій Федоренко) у категорії до 84 кг посіла перші місця за сумою триборства (427,5 кг), у присіданнях (180 кг), жимі лежачи (105 кг) і становій тязі (142,5 кг).

За підсумками змагань серед юніорів медалі до скарбнички України додали три пауерліфтери Донецької області. Дмитро Рожанський з Краматорська (ОДЮСШ для дітей, СК «КПД», тренери Олексій та Альона Бичкови) у категорії до 105 кг здобув «срібло» у становій тязі (305 кг). Олексій Лісенко з Мангуша (тренер Іван Збандут) у категорії до 120 кг виборов срібну нагороду в жимі лежачи (245 кг) та бронзові в присіданнях (320 кг) і сумі триборства (812,5 кг). Дмитро Вовчок з Краматорська (ОДЮСШ для дітей, СК «КПД», тренери Олексій та Альона Бичкови) у категорії понад 120 кг був другим у жимі лежачи (235 кг).

Серед юніорок Вероніка Бордюг з Мирнограду (міська ДЮСШ, тренер Дмитро Бордюг) у категорії до 63 кг стала срібною призеркою за сумою триборства (482,5 кг), у присіданнях (202,5 кг), жимі лежачи (110 кг) і становій тязі (170 кг).

У вікових групах чоловіки та жінки володарями нагород стали по три представники Донеччини.

Костянтин Мусієнко з Дружківки (тренери Дар’я Русаненко та Сергій Федоренко) здобув звання абсолютного чемпіона Європи у ваговій категорії до 93 кг. У його активі – «золото» у сумі триборства (1035 кг) та в кожній вправі: присіданнях (382,5 кг), жимі лежачи (320 кг), становій тязі (332,5 кг).

Представник Мангуша Олександр Рубець (тренер Іван Збандут) у категорії до 105 кг виборов золоту медаль за сумою триборства (1015 кг), «срібло» у присіданнях (415 кг), становій тязі (327,5 кг) і «бронзу» у жимі лежачи (272,5 кг).

Данило Ковальов з Краматорська (СК «КПД», тренери Олексій та Альона Бичкови) у ваговій категорії до 120 кг у сумі триборства лише за показником власної ваги поступився переможцю та здобув «срібло» (1045 кг). Також Данило став срібним призером у присіданнях (405 кг), жимі лежачи (315 кг) і становій тязі (325 кг).

Представниця Дружківки Анастасія Дерев’янко (тренер Сергій Федоренко) у категорії до 52 кг посіла друге місце в присіданнях (175 кг), треті сходинки в жимі лежачи (105 кг), становій тязі (177,5 кг) і сумі триборства (457,5 кг).

Дар’я Русаненко з Дружківки (тренери Костянтин Мусієнко та Сергій Федоренко) у категорії до 84 кг відзначилася рекордом світу і Європи серед юніорок та жінок у присіданнях з результатом 276 кг, а також виборола «бронзу» в жимі лежачи (150 кг) і в сумі триборства (626 кг).

Представниця Краматорська Валентина Загоруйко (СК «КПД») стала срібною призеркою у ваговій категорії понад 84 кг. За сумою трьох вправ їй підкорилися 622,5 кг: у присіданнях – 265 кг (2 місце), у жимі лежачи – 150 кг (2 місце), у становій тязі – 207,5 кг (1 місце).

Відзначимо, що збірна України в командному заліку стала кращою у вікових групах юнаки, дівчата, юніори, юніорки, чоловіки та другою серед жінок.

У абсолютному заліку чемпіонату Європи в Тістеді, що вираховується за формулою IPF GL, у топ-3 увійшли: Костянтин Мусієнко – 1 місце серед чоловіків, Дар’я Русаненко – 3 місце серед жінок, Анастасія Артьомова – 2 місце серед дівчат, а також Микола Годунов, Антон Савкін та Давид Рубець, які посіли місця з першого по третє відповідно серед юнаків.

Окрім цього, Костянтин Мусієнко з Дружківки отримав спеціальну відзнаку як кращий спортсмен Європейської федерації пауерліфтингу (EPF) за 2022 рік. А Валентина Загоруйко 5 травня успішно здала іспит і отримала звання судді з пауерліфтингу ІІ міжнародної категорії.