Посилання

 
Донецька обласна державна адміністрація
 
Міністерство молоді та спорту України
 
Національний олімпійський комітет України
 
 

 
Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки
 
 
 
 


«Гандбол – у генах українців». Гравці «Донбасу» готуються до нового сезону

Віцечемпіон України з гандболу команда «Донбас» готується до початку нового сезону. Для головного тренера Івана Фучеджи це буде ювілейний 40-й сезон на чолі колективу (Іван Іванович очолив команду, яка раніше мала назву «Шахтар-Академія», у 1983-му році). Історія клубу є багатою на успіхи та випробування. Він тричі вигравав золото чемпіонату України (1996, 1997, 2002), чотири рази – «срібло» (2004, 2020, 2021, 2022) та дев’ять разів «бронзу» (1995, 1998, 1999, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006, 2018). У сезоні 1995/1996 команда пробилася до фіналу Кубка ЄГФ.

Клуб пройшов через окупацію Донецька у 2014-му році та переїзд до Маріуполя. Зараз «Донбас» базується в Запоріжжі, але представляє Донецький регіон та фінансується Донецькою областю. У липні команда відновила тренування. Зараз у розпорядженні тренерського штабу, до якого крім Івана Фучеджи також входять Микола Шарко, Олег Рагозін та Сергій Яровий, перебувають більше 20 гравців. Команда налаштована зіграти не тільки в Суперлізі, але й представити Україну в Кубку ЄГФ. Зберігати оптимізм та робоче налаштування «донбасівцям» дозволяє віра у Збройні Сили України, які протистоять російським окупантам.

Іван Фучеджи, головний тренер команди «Донбас»:

Про новий сезон і склад команди

«Ми “за” проведення чемпіонату України і готуємося до нього. Кістяк колективу, гравці, навколо яких будується наша гра, залишились у команді. Це півсередній Сергій Дубовик, воротар Олександр Слесь, центральний Андрій Беспалов. «Донбас» завжди грає тільки за рахунок командної гри і наша модель збережена. Зараз у складі тренуються 22-24 гравці. Тренери – Іван Фучеджи, Микола Шарко та Олег Рагозін. Сергій Яровий, якому вдалось вибратись із окупованого Маріуполя, працює у ШВСМ.

Ми почали тренуватись у 20-х числах липня. Дякуємо гандбольному клубу «Мотор», який безкоштовно надав нам залу у СК «Мотор Січ». Зараз ми вже тренуємось у залі «Запоріжалюмінбуд», а з наступного тижня повернемось до своєї зали «Динамо», де завершився ремонт. Безпека – на першому місці. Під час повітряної тривоги ми спускаємось у сховище, що розташоване під спорткомплексом і є добре обладнаним».

Про фінансування команди

«Ми на зв’язку зі своїм спонсором «Донбасенерго» та теплоелектростанцією міста Миколаївка. Через військові дії вони зараз на консервації. Ми вдячні за фінансування команди, що здійснюється управлінням фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації (начальник управління Володимир Мицик) та Школою вищої спортивної майстерності Донецької області (директор Крістіна Русінова)».

Про виступ у єврокубках

«Донбас» готується не тільки до чемпіонату України, але й до участі у єврокубках. Вже відомий наш суперник у Кубку Європи ЄГФ. Це ісландська команда (Vestmannaeyjar). Поборемося з ними. Свій домашній матч ми будемо проводити або в Німеччині, або в Ісландії. Зараз ми, як і багато інших команд з ігрових командних видів спорту, очікуємо на постанову від Кабінету Міністрів України щодо можливості виїзду гравців за кордон для участі у матчах єврокубків».

Про війну

«Всі наші надії – на Збройні Сили України, на наших хлопців. Наш ворог підступний, не визнає ніяких правил. Тому ми віримо у ЗСУ і молимося, щоб вони берегли себе та прогнали гадів з України. Добро має перемогти зло. З гандболом ми розберемося. Він у нас в традиції, в наших генах, головне зараз – перемога ЗСУ».

Матчі «Донбас» - «Vestmannaeyjar» у 2-му раунді Кубку Європи ЄГФ заплановані на 29 жовтня та 5 листопада.

 

За інформацією Федерації гандболу України

22.09.2022

Новини

 

Рахунок на табло

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2023 році

  

 

Управління в соціальних мережах