Пауерліфтери Донеччини здобули для України низку нагород чемпіонату Європи в Чехії

Чемпіонат Європи з пауерліфтингу серед усіх вікових груп, що 3-8 травня прийняло чеське місто Пльзень, завершився тріумфом збірної України. У перемоги нашої команди в підсумковому заліку серед чоловіків, юнаків та дівчат вагомий внесок зробили представники Донецької області.

Кожен із 10 спортсменів Донеччини відзначився нагородою хоча б в одній змагальній вправі – у пауерліфтингу кращі визначаються в силовому триборстві, що складається з присідання, жиму лежачи та станової тяги. Вісім пауерліфтерів регіону піднялися на п’єдестал пошани за сумою трьох вправ, а гімн України на честь перемог лунав тричі.

Серед чоловіків у ваговій категорії до 93 кг чемпіоном Європи став Костянтин Мусієнко з Дружківки. У присіданні Костянтин зафіксував штангу вагою 375 кг, здобувши малу срібну нагороду. У жимі лежачи йому, як завжди, не було рівних: 325 кг в активі дружківчанина та мале «золото». Додавши у становій тязі 300 кг, Костянтин у сумі триборства зібрав 1000 кг. Відзначимо, що цей результат дозволив спортсмену також виграти абсолютний залік чемпіонату Європи, що вираховується за спеціальною формулою IPF GL Points!

Ще один титулований пауерліфтер Донеччини Олександр Рубець у ваговій категорії до 105 кг став срібним призером із сумою триборства 992,5 кг: у присіданнях – 400 кг (мала золота медаль), у жимі лежачи – 275 кг, у становій тязі – 317,5 кг.

Третій представник Донеччини у чоловічій віковій групі Олександр Агаджанян з Дружківки зміг здобути малу бронзову нагороду у становій тязі, зафіксувавши 192,5 кг у ваговій категорії до 59 кг. За загальною сумою Олександр посів четверту сходинку турнірної таблиці.

Серед юніорок Альона Борщевська з Дружківки піднялася на третю сходинку п’єдесталу в категорії до 76 кг з результатом 470 кг. Вона стала другою в присіданнях (190 кг), жимі лежачи (115 кг) і третьою в становій тязі (165 кг).

У віковій групі дівчата звання чемпіонки Європи в категорії до 63 кг виборола Марія Збандут із Мангуша. За сумою триборства спортсменка зібрала 402,5 кг: у присіданнях – 175 кг (мале «золото»), у жимі лежачи – 90 кг (мале «срібло»), у становій тязі – 137,5 кг (мале «срібло»).

Регіна Фурсенко з Дружківки в категорії до 57 кг серед дівчат стала срібною призеркою із сумою 315 кг: у присіданнях – 127,5 кг (2 місце), у жимі лежачи – 67,5 кг, у становій тязі – 120 кг (3 місце).

Чотири пауерліфтери Донецької області відзначилися нагородами у віковій групі юнаки. Абсолютний залік і змагання у ваговій категорії до 83 кг виграв Давид Рубець з Мангуша із результатом 620 кг у триборстві: став першим у присіданнях (252,5 кг) і становій тязі (212,5 кг), другим у жимі лежачи (155 кг).

Володимир Ільцев із Мангуша в категорії до 120 кг отримав «золото» із сумою 655 кг: у присіданнях він зафіксував штангу вагою 270 кг, у жимі лежачи – 145 кг, у становій тязі – 240 кг.

Микола Годунов з Дружківки в категорії до 66 кг став другим із результатом 457,5 кг: у присіданнях – 190 кг (2 місце), у жимі лежачи – 92,5 кг (1 місце), у становій тязі – 175 кг (2 місце).

Василь Збандут із Мангуша в категорії до 74 кг здобув мале «золото» у становій тязі (240 кг) і малу «бронзу» в жимі лежачи (122,5 кг).

Підготували спортсменів тренери Іван Збандут, Сергій Федоренко, Катерина Бородай-Збандут, Віталій Папазов.