Українці виграли 29 медалей на XIII зимових Паралімпійських іграх у Пекіні

Збірна України завершила виступ на XIII зимових Паралімпійських іграх у Пекіні (Китай), які тривали з 4 по 13 березня.

Упродовж дев’яти змагальних днів українські спортсмени виграли 29 медалей: 11 золотих, 10 срібних, 8 бронзових, і в підсумку посіли друге місце у загальнокомандному заліку та за загальною кількістю здобутих нагород.

Збірну України у двох видах спорту (біатлоні та лижних гонках) представляли 29 спортсменів: 20 паралімпійців (13 – з ураженням опорно-рухового апарату, 7 – з ураженням зору) та 9 спортсменів-лідерів (гайдів).

Тарас Радь – 2 «срібла», 1 «бронза».

Збірна України показала найкращий результат на зимових Паралімпіадах, починаючи з 1998 року. На рахунку «синьо-жовтих» за сім «білих» Ігор вже 141 нагорода: 38 золотих, 51 срібна та 52 бронзові.

Загалом у китайській столиці було розіграно 78 комплектів нагород у шести видах спорту. Медалі Пекіна-2022 завоювали представники 19-ти країн світу з 46-ти команд-учасниць.

Найбільше нагород у Китаю – 61 (18 золотих, 20 срібних, 23 бронзові). Першу трійку медального заліку замкнула збірна Канади – 25 (8, 6, 11).

Нагадаємо, Міжнародний паралімпійський комітет усунув російських та білоруських спортсменів від участі в Паралімпіаді-2022 через повномасштабне військове вторгнення в Україну.

Пишаємося та вітаємо всю паралімпійську команду!