Посилання

 
Донецька обласна державна адміністрація
 
Міністерство молоді та спорту України
 
Національний олімпійський комітет України
 
 

 
Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки
 
 
 
 


Легкоатлетка Аліна Логвиненко: Вакцинація – це ефективний шлях протидії пандемії

Вже протягом двох років пандемія COVID-19 вносить свої корективи в плани спортивної спільноти по всьому світу. Багатьох змін зазнає календар змагань, зокрема, з 2020 року на 2021-й перенесли проведення Ігор XXXII Олімпіади в Токіо. Якою виявилась підготовка до найважливіших стартів, на власному прикладі розповідає Аліна Логвиненко – провідна легкоатлетка Школи вищої спортивної майстерності Донецької області.

«Вакцинація є ефективним шляхом протидії пандемії»

- Від самого початку вакцинації я відносилася до неї дещо скептично, але потім поміркувала, заглибилась у цю тему, і вирішила, що вона є сьогодні необхідною. У XXI сторіччі нормально, коли трапляється пандемія, і вчені винаходять такий швидкий та ефективний шлях протидії, як вакцинація.

Першу дози вакцини я отримала в травні, другу – у червні. Як я особисто перенесла щеплення? Після першого у мене була невеличка температура 3-4 дня, а після другого вже не було жодних симптомів.

«Відпрацьовувати заплановане в умовах карантину складно»

- Коли мій тест на ковід показав позитивний результат на чемпіонаті Європи з легкої атлетики в приміщенні (змагання проходили в березні 2021 року в польському місті Торунь – прим.), я не знаю, що це було насправді. Явних симптомів хвороби в мене не було, можливо, лише легкі простудні прояви. Тому якщо це і був ковід, то перенесла його я доволі легко. При цьому за декілька тижнів до змагань результати аналізу на антитіла (імуноглобулін G) показали їх наявність у моєму організмі. І це для мене залишилося загадкою, адже кожного разу, виїжджаючи на старти або навчально-тренувальні збори, я здавала негативні тести.

Після цього, звісно, входження в тренувальний процес було непростим. Адже 11 днів карантину ми не тренувалися. Коронавірус є чимось абсолютно новим для всього людства, і в такій ситуації зовсім невідомий конкретний алгоритм дій для спортсменів. Відпрацьовувати все заплановане в таких умовах було складно – разом із тренерами ми застосовували ретельний підхід, щоб сильно не перевантажувати себе тренуваннями.

«В олімпійському циклі не все задумане вдалося»

- Після отримання вакцини вже жодних зрушень планів тренувального процесу не було. Проте в підготовці до Олімпійських ігор не все заплановане вдалося. Трохи не вистачило турнірів, щоб реалізувати себе в особистому виді – з бігу на 400 м, виконати норматив на Токіо. У цій дисципліні кожен рік після перерви змагаєшся ніби наново, і необхідною є певна кількість стартів, щоб знайти свій біг. Я ніби й підібралась до нього, але все ж не до кінця. При цьому до жіночої та змішаної естафет 4x400 м на Олімпіаді я була добре готовою, на передуючих до Ігор змаганнях показувала хороші результати.

Тепер ставитимемо цілі на майбутній сезон. Перший навчально-тренувальний збір після відпочинку для мене був у середньогір'ї в Киргизстані – це новий цікавий досвід входження у форму в умовах гіпоксії, наступний збір у Туреччині – це продовження роботи. Глобальною метою є підготовка до літніх відповідальних стартів 2022 року – чемпіонатів світу та Європи.

04.12.2021

Новини

 

Рахунок на табло

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2023 році

  

 

Управління в соціальних мережах