Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Марія Єфремова виборола титул чемпіонки Європи (U15). Мурат Магомедханов - віцечемпіон

З 27 по 30 травня в місті Софія (Болгарія) відбувся чемпіонат Європи з боротьби вільної серед молодших юнаків і дівчат віком до 15 років. Цей престижний турнір зібрав національні команди з 25-ти країн Старого Світу.
 
У ваговій категорії до 68 кг змагались 11 перспективних юнаків з України, Білорусі, Болгарії, Вірменії, Грузії (двоє представників), Молдови, Польщі, Румунії, Туреччини, а також Російської Федерації.
 
Донецьку область у складі збірної команди України гідно представив Мурат Магомедханов (смт Андріївка Волновахського району, тренери - Сергій Попов, Павло Борисенко). 
 
Вихованець Обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Донецької обласної територільної організації ВФСТ "Колос" провів на чемпіонаті чорити сутички, в яких здобув три перемоги. 
 
Представник Донеччини стартував у кваліфікації, де достроково переміг білоруса Арцьома Сароку - 4:0 (11:0). У чвертьфіналі подолав спротив вірменіна Разміка Єпремяна - 3:1 (4:1), а у півфіналі розібрався з грузином Лукою Кваташидзе - 3:0 (5:0). І лише у фінальній сутичці поступився Амалу Кереітову з Російської Федерації - 0:4 (0:11). 
 
У підсумку Мурат Магомедханов став віцечемпіоном Європи серед молодших юнаків. Загалом у Софії-2021 юні українці змагались у десяти вагових категоріях, вибороли десять нагород (0+4+6) і здобули престижний кубок за друге місце командного заліку. 
 

 
У ваговій категорії до 50 кг змагались 17 талановитих борчинь, яких до Софії делегували Україна, Білорусь, Болгарія, Греція, Іспанія, Італія, Латвія, Молдова, Польща, Румунія, Сербія (дві представниці), Словаччина, Туреччина, Угорщина, а також Російська Федерація (дві представниці). 
 
Продемонструвавши неабияку технічну, тактичну і фізичну підготовленість, чемпіонкою Європи стала кандидат у майстри спорту України Марія Єфремова (м. Бахмут), учениця 9-го класу Донецького обласного спеціалізованого коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки.
 

 
У прагненні до звання найсильнішої борчині Марія Єфремова поклала на лопатки усіх соперниць: італійку Фабіану Рінеллу - 4:1 (14:4), росіянку Віолєтту Бірюкову - 4:0 (11:0), сербку Міліку Секулович - 4:0 (10:0) і у фіналі білоруску Аліну Кожину - 4:0 (10:0).
 
Після яскравої фінальної сутички борчиня Донеччини здійснила чемпіонське коло пошани з нашим національним прапором, і на честь її трімфу в Софії пролунав гімн України.
 
До гучної міжнародної перемоги нашу чемпіонку підготували тренери-викладачі Донецького обласного спеціалізованого коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки: Максим, Андрій і Ганна Єфремови.
 
Загалом в Софії україночки змагались у десяти вагових категоріях і вибороли вісім нагород (4+2+2). У підсумку наші дівчата здобули кубок за друге місце командного заліку.
 

 
На шляху додому на юну чемпіонку та її тренерів чекав приємний сюрприз - урочиста зустріч на залізничному вокзалі Костянтинівки. Директор коледжу ім. С.Бубки, заслужений тренер України Ігор Анушкевич привітав сім'ю Єфремових з першим європейським титулом і побажав: насамперед - добряче відпочити, а надалі - не скидати обертів! 
 
Адже незабаром Марія має повернутися до Болгарії задля нового, більш складного випробування. Чемпіонат Європи серед юніорок віком до 17-ти років відбудеться 14-20 червня 2021-го.
 
04.06.2021

Новини

 

Плани заходів
з 14.06 по 20.06.2021

Обласні фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи

Участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях

 

Нові документи

 

Рахунок на табло

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2020 році

  

 

Управління в соціальних мережах