На Кубку України з боксу в Маріуполі спортсмени Донеччини здобули «золото» і «срібло»

21-27 вересня на базі спорткомплексу «Іллічівець» у Маріуполі відбулися перші всеукраїнські боксерські змагання після тривалої перерви, пов’язаної з пандемією коронавірусу – Кубок України серед чоловіків та 52-й «Меморіал Макара Мазая», присвячений пам’яті славетного сталевара.

За 32 комплекти нагород у 8 вагових категоріях протягом тижня билися більше сотні боксерів – представники усіх регіонів країни, крім Сумської та Тернопільської областей. Турнір провели з дотриманням протиепідемічних рекомендацій Міністерства охорони здоров’я і Головного державного санітарного лікаря України.

Господарів чемпіонату, команду Донецької області, представили 9 спортсменів, і двоє із них стали володарями нагород. «Золото» і «срібло» дозволили нашому регіону посісти 3 місце в загальному медальному заліку, поступившись команді Київської області з п’ятьма нагородами (2 золоті, 2 срібні та 1 бронзова) і представникам Чернігівської області (2 золоті, 1 бронзова).

Майстер спорту України Ростислав Білостоцький із Маріуполя, вихованець тренера Ярослава Підмастерчика, став срібним призером у ваговій категорії 52 кг. Він був кращим за киянина Максима Глушка, Андрія Тишковця зі Львівщини, але програв Максиму Галінічеву з Херсонщини.

Майстер спорту України міжнародного класу, спортсмен-інструктор Донецької обласної штатної команди резервного спорту на 2020 рік Дмитро Рибалко (Маріуполь – Волноваха, тренери Ярослав Підмастерчик, Сергій Лісовин) святкував перемогу у ваговій категорії 75 кг. Наш боксер довів свою перевагу над Євгеном Єнакі з Дніпропетровщини, Богданом Толмачовим із Харківщини та представником Київської області Іваном Папакіним.

Також володарями «золота» на Кубку України з боксу-2020 у своїх вагових категоріях стали: 57 кг – Юрій Томюк (Чернівецька область), 63 кг – Денис Песоцький (Чернігівська область), 69 кг – Ярослав Самофалов (Київська область), 81 кг – Данило Жасан (Чернігівська область), 91 кг – Євгеній Павловський (Полтавська область), +91 кг – Дмитро Ловчинський (Київська область). Додамо, що Максима Галінічева було визнано найкращим боксером змагань, а Ярослава Самофалова відзначили спеціальним кубком, як самого технічного боксера турніру.

Переможців і призерів вітали Маріупольський міський голова Вадим Бойченко, начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик, головний тренер збірної України з боксу Леонід Лоївський, президент національної ліги професійного боксу України Михайло Зав’ялов, перший віцепрезидент федерації боксу міста Маріуполь Євген Зиков, бронзовий призер Олімпійських ігор 1996 року Олег Кирюхін та інші видатні представники спортивної громадськості.