На чемпіонаті України з пауерліфтингу в Мангуші спортсмени Донеччини відзначилися яскравими перемогами та рекордами

З 23 по 27 липня селище міського типу Мангуш Донецької області стало місцем проведення першого в 2020 році чемпіонату України з пауерліфтингу – у триборстві кращих визначали жінки та чоловіки з різних регіонів держави.

«Врожайним» виявився виступ на помості представників Донеччини, які в боротьбі за потрапляння до збірної України задля участі в чемпіонаті світу, запланованому на початок листопаду 2020 року в Норвегії, здобули низку нагород та встановили нові рекорди. Відзначимо, що спортсмени нашого регіону виграли командний залік як серед чоловіків, так і серед жінок.

У перший день змагань, 24 липня, серед чоловіків у ваговій категорії до 66 кг другим у сумі триборства з результатом 532,5 кг став Дмитро Сіваков із Дружківки (тренер Сергій Федоренко), а в категорії до 74 кг на третю сходинку п’єдесталу піднявся Георгій Туник із Мирнограду (тренер Костянтин Бордюг), сума якого склала 655 кг.

25 липня в змаганнях серед жінок нормативи майстрів спорту України виконали дві спортсменки з Краматорська, вихованки тренерів Олексія та Альони Бичкових: у ваговій категорії до 47 кг – Тетяна Жидкова, у категорії до 57 кг – Наталія Гречко, які посіли відповідно 2 та 3 місця за підсумками трьох вправ. Серед чоловіків у ваговій категорії до 93 кг яскравим став виступ вихованця тренера Сергія Федоренка, майстра спорту України міжнародного класу Костянтина Мусієнка з Дружківки, який встановив два рекорди України – зафіксував 335 кг у вправі жимі лежачи (таким чином перевищивши своє власне досягнення на чемпіонаті світу в листопаді 2019 року на 14,5 кг!) та зібрав 1032,5 кг у сумі триборства.

26 липня серед жінок відзначилися майстри спорту України міжнародного класу з Дружківки, вихованки тренера Сергія Федоренка: у ваговій категорії до 72 кг «срібло» у сумі триборства здобула Антоніна Марченко, у категорії до 84 кг чемпіонкою України стала Дар’я Русаненко. Також «золото» у категорії понад 84 кг отримала представниця Краматорська, майстер спорту України міжнародного класу Валентина Загоруйко.

Останній день ХХХІ чемпіонату України з пауерліфтингу запам’ятався перемогами спортсменів Донеччини у трьох вагових категоріях. Так, спочатку боротьба атлетів вагою до 105 кг між чемпіоном світу-2018 Олександром Рубцем та тріумфатором Всесвітніх ігор-2017 Сергієм Білим завершилася на користь Олександра: представник Маріуполя, вихованець заслуженого тренера України Івана Збандута завершив виступ із сумою триборства 1057,5 кг (у конкурента – 1020 кг). Третім з результатом 880 кг став майстер спорту України міжнародного класу Євгеній Бєлий з Краматорська (тренер Сергій Федоренко).

Заслужений майстер спорту України, п’ятиразовий чемпіон світу Олексій Бичков із Краматорська у ваговій категорії до 120 кг оновив два рекорди України: у вправі станова тяга підняв штангу вагою 400,5 кг та зібрав у сумі триборства 1135 кг (що є перевищенням рекорду світу від листопада 2019 року на 2,5 кг). Підопічний Олексія та Альони Бичкових, майстер спорту України міжнародного класу Данило Ковальов у цій же категорії став третім із результатом 1042,5 кг. Ще один вихованець тренерської бригади Бичкових, майстер спорту України міжнародного класу Андрій Шевченко здобув «золото» у ваговій категорії понад 120 кг, маючи за підсумками трьох вправ 1100 кг.

У абсолютному заліку змагань, який вираховується за коефіцієнтом Вілкса (відображає співвідношення між власною масою атлета і піднятою ним вагою), перше місце серед чоловіків посів Костянтин Мусієнко з Дружківки, третє – представник Маріуполя Олександр Рубець.

Додамо, що національні змагання в Мангуші тривають, і слідкувати за ними можна завдяки онлайн-трансляціям за посиланнями: https://www.youtube.com/c/ФПУфедераціяпауерліфтингуУкраїни, http://goodlift.info/live.php.

Розклад чемпіонату України з класичного жиму лежачи:
28 липня, 11:00-13:00 – жінки категорій до 47, 52 та 57 кг, жінки-ветерани всіх вагових категорій; 13:00-14:30 – чоловіки категорій до 59, 66 та 74 кг; 15:30-17:00 – чоловіки категорій до 83 кг та 93 кг;
29 липня, 11:00-13:00 – жінки категорій до 63 кг, 72 кг, 84 кг та понад 84 кг; 13:00-15:00 – чоловіки категорій до 105 кг, 120 кг та понад 120 кг; 16:00-18:00 – чоловіки-ветерани М1 категорій до 66 кг - понад 120 кг;
30 липня, 11:00-12:30 – чоловіки-ветерани М2, М3 (усі вагові категорії).

Розклад чемпіонату України з жиму лежачи:
31 липня, 12:00-13:30 – жінки категорій до 47 кг, 52 та 57 кг, жінки М2; 13:30-15:00 – чоловіки категорій до 59, 66 та 74 кг; 16:00-18:00 – жінки категорій до 63 кг, 72 кг, 84 кг та понад 84 кг;
1 серпня, 12:00-13:30 – чоловіки категорій до 83 кг та 93 кг; 13:30-15:30 – чоловіки категорій до 105 кг, 120 кг та понад 120 кг; 16:30-17:30 – чоловіки-ветерани М1, М2.

Більше світлин з заходу – на сторінці управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації в Facebook: www.facebook.com/sportdonoda (за посиланням).