Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Громадська організація «Федерація регбіліг Донецької області»

Адреса: м. Покровськ, вул. Прокоф'єва, б. 60, кв. 2

ПрезидентЮркін Ігор Олександрович, тел.: 095-207-19-66

E-mail: yurkin@i.ua

Регбіліг або регбі-13 (регбі-ліг, англ. rugby league) - різновид регбі, контактна командна гра з овальним м’ячем, який гравці кожної команди, передаючи один одному руками назад і ногами в будь-якому напрямку, намагаються приземлити його в залікове поле або забити в Н-образні ворота. Регбіліг особливо популярно в Англії, Австралії, Новій Зеландії і Франції. Регбіліг є національним спортом в Папуа-Нова Гвінея. Регбіліг також розвинений в Росії, Лівані та США. У Європі найсильнішим клубним чемпіонатом з регбіліг є англо-французька Суперліга. У Австралії, головному центрі регбіліг Південної півкулі, існує професійна ліга НРЛ, яка є однією з найуспішніших спортивних організацій країни.

Як самостійний вид спорту, регбіліг веде свою історію з 1895 року. Історично батьківщиною регбіліг вважається північ Англії, менш забезпечені жителі якого (здебільшого шахтарі) вирішили займатися регбі на професійному рівні. Для цього їм довелося видозмінити правила класичного регбі, щоб зробити гру динамічнішою та більш видовищною. На заможному півдні Англії розвивався регбі-юніон, який до кінця XX століття залишався любительським видом спорту.

У регбіліг грають дві команди по 13 чоловік. Матч складається з двох таймів по 40 хвилин. Мета гри - приземлити м’яч у заліковій зоні за воротами суперників. Взяття залікової зони носить назву «спроба» і приносить 4 очки. Команда, що здійснила спробу, виконує «реалізацію» - м’яч відноситься паралельно боковій лінії від точки, де він був заземлений на зручну відстань, після чого проводиться удар по воротах. Успішна реалізація оцінюється в 2 очки. Також очки можна набрати ударом зі штрафного (2 очки) або «дроп-голом» (ударом, який наноситься з дотриманням відскока від землі), який приносить 1 очко.

Перша команда з регбіліг (регбі-13) в Україні була організована в м. Харкові 1 листопада 2006 р. А.А.Мартиросяном, А.В.Мартиросяном і О.Б.Подолякой.