Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Інформація щодо розвитку спортивної інфраструктури Донецької області

Акцент у створенні умов для масових і оздоровчих занять фізичною культурою і спортом цього року збудований через регіональну цільову програму розвитку фізичної культури і спорту в Донецькій області на 2017-2021 роки, обласну програму економічного і соціального розвитку Донецької області на 2018 рік, програму розвитку масового футболу в Донецькій області на 2017-2020 роки, а так само через відповідні програми прийняті на місцях.

Завдяки цьому, на сьогоднішній день на території регіону, яка підконтрольна українській владі, проведено значну роботу щодо реалізації заходів по зміцненню матеріально-спортивної бази.

Загалом, для проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів в регіоні діє 3506 спортивних споруди. З них 56 стадіонів, 36 плавальних басейнів (з них 11 нестандартних за розмірами), 524 спортивних зали, 748 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 1099 комплексних спортивних майданчиків (у тому числі 221 зі штучним покриттям), 464 майданчики з тренажерним обладнанням, 114 майданчиків з нестандартним тренажерним обладнанням, 250 футбольних полів, 42 тенісних корти, 165 стрілецьких тирів, 2 легкоатлетичних манежі, 2 кінноспортивні бази, 1 споруда зі штучним льодом, 1 веслувально-спортивна база та 2 водноспортивні бази.

В рамках реалізації діючих програм у регіоні побудовано та введено в дію 26 спортивних споруди. У тому числі: 1 плавальний басейн, 12 спортивних майданчиків зі штучним покриттям, 5 комплексних спортивних майданчиків для ігрових видів спорту, 2 спортивних майданчики з тренажерним обладнанням, 2 спортивних майданчики для занять воркаутом, 1 тенісний корт, 3 спортивних зали.

Завершується будівництво льодового палацу у місті Краматорськ. Фінансування робіт здійснюється за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (згідно розпорядження 548 із змінами). Вартість проекту складає 75,0 млн. грн.

Триває будівництво плавальних басейнів у містах Краматорськ та Селидове. Фінансування робіт по місту Краматорськ здійснюється за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (згідно розпорядження 548 із змінами), у місті Селидове за рахунок позабюджетних коштів.

27 червня 2018 року урочисто відкрито спортивно-оздоровчий комплекс «Енергетик» з 25-ти метровим плавальним басейном у місті Миколаївка (Миколаївська ОТГ). Будівництво спортивно-оздоровчого комплексу було розпочато у травні 2013 року. Замовником виступило ПАТ «Донбасенерго» Слов’янська ТЕС. Проект було розроблено ТОВ «Архітектурна майстерня «МАРС».

Генеральним підрядником виступило ТОВ «Донбастеплоелектромонтаж». Всі роботи були завершені у лютому 2018 року. Загальна вартість проекту склала 58526,338 тис. грн. – кошти ПАТ «Донбасенерго» Слов’янська ТЕС.

Спортивно-оздоровчий комплекс це двоповерхова будівля, розташована за адресою: м. Миколаївка, вул. 50-річчя Слов'янської ТЕС.

До складу комплексу входять: універсальний спортивний зал для волейболу, баскетболу 30х18м.; плавальний басейн на 5 доріжок по 2,5 м, 25х13,5 м; зал боротьби та боксу 18х12; зал групових занять; тренажерний зал; відкритий корт для тенісу зі штучним покриттям; відкрите поле для міні-футболу;

На спортивному комплексі культивуються наступні види спорту: футбол, баскетбол, волейбол, теніс, бокс, дзюдо, самбо, айкідо, водне поло, синхронне плавання.

У спортивному комплексі працюють спортивні секції з боксу, дзюдо, самбо, айкідо, футболу, бадмінтону, волейболу, баскетболу, водного поло та спортивного плавання.

24 серпня 2018 року після реконструкції урочисто було відкрито стадіон зі штучним покриттям на базі спортивного комплексу ім. Арутюнова у місті Добропілля. Фінансування робіт здійснювалося за рахунок коштів ДТЄК.

18 січня 2018 року урочисто відкрито після капітального ремонту плавальний басейн у місті Дружківка. Фінансування робіт здійснювалося за рахунок коштів державного, обласного та міського бюджетів.

Проведено ремонт та реконструкцію спортивного комплексу ім. Арутюнова (м. Добропілля), плавального басейну м. Дружківка, спортивного комплексу з плавальним басейном (смт. Новодонецьке) плавального басейну м. Слов’янськ.

Розпочато ремонт та реконструкцію спортивних комплексів м. Білозерськ, Білицьке, фізкультурно-оздоровчого комплексу м. Родинське, 3 футбольних полів зі штучним покриттям (Бахмут, Слов’янськ, Селидове).

Будівництво олімпійської спортивної бази

З метою подальшого розвитку спорту вищих досягнень в регіоні, дитячо-юнацького і резервного спорту, збереження контингенту провідних спортсменів та тренерів області, проведення навчально-тренувальних зборів спортсменів збірних команд області та України, спортивно-масових заходів обласного, Всеукраїнського та міжнародного рівнів, оздоровлення, у Донецькій області заплановано будівництво Олімпійської спортивної бази.

Департаментом сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації розроблено дорожню карту щодо поетапного плану дій з будівництва олімпійської спортивної бази, а також підготовлено попереднє технічне завдання на розробку проектно-кошторисної документації.

З обласного бюджету у 2018 році виділено кошти на проведення топозйомки (145,1 тис. грн.). Ці роботи повністю виконано. Також Святогірській міській раді з обласного бюджету було виділено кошти на розробку ДПТ (195 тис.грн.). Ці роботи також виконані ПП «Рестро».

Відповідно до Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» від 20.03.2018 № 2354-VIII, містобудівна документація (ДПТ) підлягає стратегічній екологічній оцінки (СЕО). На даний ПП Рестро розроблено СЕО та направлено Святогірській міській раді. Надалі Святогірська міська рада направила СЕО до департаменту екології та природних ресурсів ОДА та департаменту охорони здоров’я ОДА для надання висновків.

Проектом Програми економічного і соціального розвитку на 2019 рік передбачено кошти для розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під будівництво Олімпійської спортивної бази та проходження державної експертизи (120,0 тис. грн.).

«Реконструкція комплексу будівель для розміщення Обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру, водолікарні з басейном, гуртожитку, що розташовані за адресою: вулиця О.Сибірцева, 3 у місті Бахмут Донецької області»

Основна мета проекту – створення сучасної лікарні для проведення кваліфікованого медичного супроводження, діагностики та реабілітації спортсменів всіх рівнів майстерності, відновлення здоров`я людей з обмеженими можливостями та мешканців Донецької області. Обласний лікарсько-фізкультурний диспансер був провідним диспансером України, який проводив безперервний медичний контроль за функціональним і фізичним станом осіб, що займаються фізичною культурою і спортом Донецької області.

Протягом 2017 року було освоєно 2148,738 тис. грн., (ДФРР – 1927,403 тис. грн., та кошти обласного бюджету – 221,335 тис. грн.)

У березні-квітні 2018 року було проведено коригування ПКД, з урахуванням зростання цін на матеріали, збільшенням заробітної плати, а також додаткових робіт, необхідність яких виявлено в ході реконструкції. Загальна сума проекту, згідно оновленої ПКД, складає майже 49,5 млн. грн.

Проведено нові тендерні процедури. Переможцем відкритих торгів на проведення будівельних робіт, що відбулись у квітні, визначено ТОВ «Хозхімсервіс».

Залишок вартості робіт складає 35041,977 тис. грн. Кошти ДФРР на 2019 рік складають 27494,767 тис. грн., обласний бюджет – 7547,210 тис. грн.

Станом на 01.01.2019 року 100% виконано: усі види демонтажних робіт, заміна покрівлі на металочерепицю (перші та друга черги), заміна вікон, фасадні роботи – утеплення стін та облицювання профлистом, роботи з облаштування чорнових підлог у основному корпусі, облаштування зовнішніх теплових мереж. Також зроблені дві прибудови до головного корпусу, прибудова до майбутнього гуртожитку, готові перекриття між першим та другим поверхами. Наразі частково виконане внутрішнє планування, на 40% – роботи з електророзведення в основному корпусі, тривають роботи з посилення дверних прорізів, облаштування перегородок.

«Реконструкція дренажної системи та штучне покриття футбольного поля 105х68 м ДВУОР ІМ.С.БУБКИ по вул. Благовіщенська м. Бахмут стадіону «Авангард»

Фінансування робіт виконується за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету. Вартість проекту 11999,3 тис. грн. Протягом 2018 року були виконані роботи на суму 6089,105 тис. грн., а саме:

  • земляні роботи 4442м³ - 100%;
  • улаштування дренажної системи – 100% (у т.ч. : труби Ø110мм – 1032п.м., труби Ø200мм – 340 п. м., труби Ø250мм – 120 п. м., дренажні колодязі – 10 шт.);
  • улаштування прошарку із суцільного перерізу з нетканого синтетичного матеріалу – 100% (І та ІІ шар – 15600 м²);
  • улаштування шару основи із піску =690м³ - 100%;
  • улаштування основи із щебеню фракції 20-40мм товщиною 25см = 7140м² - 100% (2356,20м³);
  • улаштування основи із щебеню фракції 5-20мм товщиною 15см = 6700м² -93% (1265,54м³);
  • улаштування доріжок з покриттям ФЕМ = 249м² - 100%.
  • придбано штучне покриття;

Залишок кошторисної вартості по об’єкту станом на 01.01.2019 року складає 5864,733 тис. грн. Об’єкт перейшов на 2019 рік, як незавершений. Кошти ДФРР на 2019 рік складають 4105,313 тис. грн., обласний бюджет – 1759,420 тис. грн.

П’ятиповерховий гуртожиток Донецького вищого училища олімпійського резерву ім.С.Бубки – реконструкція (коригування)

Для його реалізації відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 30.06.2015 № 294 з балансу Бахмутського педагогічного училища на баланс Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки передано п’ятиповерховий гуртожиток.

За рахунок коштів обласного бюджету та державного фонду регіонального розвитку розроблено проектно-кошторисну документацію на його реконструкцію та отримано позитивний висновок експертизи. Реконструкція планується за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку. Загальна вартість робіт складає 30272,1 тис. грн. Терміни реалізації 2017-2018 роки. Проектом передбачено реконструкцію 5-ти поверхового гуртожитку площею 804,75. Реалізація проекту надасть можливість забезпечити житлом 400 учнів та студентів ДВУОР ім.С.Бубки та 56 тренерів.

За відкритою четвертою тендерною процедурою визначено переможця ТОВ «Хозхімсервіс» з пропозицією 28 022,101 тис. грн. 06.02.2019 заключено договір підряду № 0602 на виконання робіт.

З обласного бюджету передбачено кошти у сумі понад 2,4 млн. грн. на авторський нагляд, конвертацію валюти, страхування об’єкту та безпосередньо робіт і майна.

Будівництво учбового корпусу на 400 учнів та студентів навчального закладу спортивного профілю ДВУОР ІМ.С.БУБКИ по вул. Благовіщенська м. Бахмут

Вартість проекту будівництва складає 176330,9 тис. грн. Проект пройшов конкурсний відбір програм і проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2019 році.

Будівництво сучасного спортивного комплексу з велосипедного спорту у місті Лиман

Відповідно до розпоряджень голови облдержадміністрації. керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 13.07.2018 № 903/5-18 та від 24.09.2018 № 1143/5-18 прийнято земельну ділянку 0,8 Га із комунальної власності Лиманської міської ради до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебувають в управлінні обласної ради та передано її в постійне користування КПНЗ СДЮСШОР з велосипедного спорту.

У квітні 2018 року було виготовлено ескізний проект на «Будівництво сучасного спортивного комплексу з велосипедного спорту в м. Лиман». На ці цілі з обласного бюджету було витрачено кошти у сумі в 49,0 тис. грн.

Будівництво передбачається у дві черги: І черга – спортивна частина (до складу якої входять траса ВМХ, велодоріжки, майданчик для ігрових видів спорту, спортивний зал цілорічного використання); ІІ черга будівництво адміністративних споруд (до складу яких входять гуртожиток, котельня, господарська будівля, благоустрій території).

На сьогоднішній день, завершено всі необхідні процедури щодо реєстрації земельної ділянки у постійне користування КПНЗ СДЮШОР з велосипедного спорту та отримано містобудівні умови для розробки ПКД. Розробка проектно-кошторисної документації планується у 2019 році (350 тис. грн. кошти обласного бюджету). Розроблено попереднє технічне завдання на проект.

Інформація щодо реалізації проектів інвестиційної діяльності стосовно розвитку спортивної інфраструктури

Департаментом разом з керівниками органів управління фізичною культурою та спортом виконкомів міських рад та райдержадміністрацій, ОТГ проведено роботу щодо підготовки інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, які направлені на розбудову спортивної інфраструктури. Всі заходи включені до плану заходів з реалізації стратегії регіонального розвитку Донецької області до 2020 року. Протягом року велася реконструкція обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру та футбольного поля ДВУОР ім.С.Бубки.

Також, триває робота щодо залучення коштів ДФРР у містах та районах Донецької області.

У 2018 році за рахунок коштів ДФРР було передбачено реалізацію 12 проектів з розвитку спортивної інфраструктури (у т.ч. 2 обласних проекти) на загальну суму 88 561,506 тис. грн.

Відкрито було асигнувань за рахунок коштів ДФРР у 2018 році 59 948,012 тис. грн.

Фактично касові видатки ДФРР за 2018 рік склали 45 272,492 тис. грн.

З 12 проектів, повністю було завершено 4 проекти (Бахмут – спортивний зал, Слов’янськ – система дезінфекції води плавального басейну, Селидове – котельня палацу спорту, смт. Новодонецьке – палац спорту).

Відсоток фактичного використання коштів ДФРР від суми відкритих асигнувань складає 75,5%.

8 проектів стали перехідними на 2019 рік.

На 2019 рік подано 11 проектів на загальну суму 274080,923 тис. грн., у тому числі 234 538,765 тис. грн. – кошти ДФРР, 41519,979 тис. грн. – кошти місцевих бюджетів, 2022,179 тис. грн. – позабюджетні кошти. Це такі міста: Бахмут, Покровськ. Вугледар, Добропілля. Маріуполь, Слов’янськ, Селидове, Покровський, Мангушський райони.

Інформація про споруди, які відповідають міжнародним стандартам

На сьогоднішній день відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2006 року № 30 (зі змінами та доповненнями) на території регіону, що підконтрольна українській владі, нараховується 2 бази олімпійської та паралімпійської підготовки Всеукраїнського рівня. Це стадіон «Металург» м. Бахмут та плавальний басейн «Олімпійський» м.Курахове.

Плавальний басейн «Олімпійський» у місті Курахове розташований поблизу лінії зіткнення незаконних збройних формувань та збройних сил України, тому на даний час функціонування об’єкту припинено на невизначений термін.

З введенням в дію стадіону «Металург» у Артемівську (нині - Бахмут) створено базу, яка відповідає сучасним вимогам, міжнародним стандартам (2 категорія ІААФ). У цілому спортивна база включає в себе легкоатлетичний манеж: трибуни, балкон на 800 глядачів; бігові доріжки по колу 200 м. Комплекс оснащений секторами для стрибків у довжину, висоту, штовхання ядра, а також обладнанням, яке дає можливість універсально використовувати дану споруду для проведення змагань і тренувального процесу з боксу, кік-боксингу, важкої атлетики, н/тенісу, видів боротьби. У манежі розміщені сучасні силові тренажери, кардіотренажери. Легкоатлетичний манеж обладнаний індивідуальною системою обігріву, кондиціонування, вентиляції.

Футбольне поле (трав'яний газон), відповідає прийнятим стандартам УЄФА та оснащене автоматичною системою поливу. Трибуни з пластиковими сидіннями на 4,8 тисячі глядачів.

До адміністративно-побутового корпусу входять: гардеробна, роздягальні, душові, туалети, побутові кімнати, відновлювальний центр, 2 сауни, медичний центр, адміністративні приміщення, зал для нарад, тренажерний зал 12х28, ігровий зал 38х22, пневматичний тир.

На даху спортивного корпусу знаходиться 2-х контурна котельня, яка забезпечує спортивний комплекс опаленням і гарячою водою.

До комплексу відкритих спортивних споруд входять футбольне поле зі штучною травою 42х22 м, майданчик для пляжного волейболу, стрітболу, спортивний майданчик з антивандальним тренажерним обладнанням. Спортивний комплекс адаптований для осіб з інвалідністю.