Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Інформація щодо розвитку спортивної інфраструктури Донецької області

Для проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів в регіоні діє 3480 спортивних споруди. З них 56 стадіонів, 35 плавальних басейни (з них 11 нестандартних за розмірами), 521 спортивний зал, 748 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 1082 комплексних спортивних майданчики (у тому числі 209 зі штучним покриттям), 462 майданчики з тренажерним обладнанням, 112 майданчиків з нестандартним тренажерним обладнанням, 250 футбольних полів, 41 тенісний корт, 165 стрілецьких тирів, 2 кінноспортивні бази, 1 споруда зі штучним льодом, 1 веслувально-спортивна база та 2 водноспортивні бази.

В рамках реалізації діючих програм у регіоні побудовано та введено в дію 306 спортивних споруди. У тому числі: 104 спортивних майданчики зі штучним покриттям, 200 спортивних майданчиків з тренажерним обладнанням, 2 спортивні майданчики з поліуретановим покриттям.

Основними проектами у 2017 році, з нагоди святкування 85-ї річниці Донецької області стали створення 85-ти спортивних майданчиків зі штучним покриттям (42х22 м) та облаштування 200 спортивних майданчиків з тренажерним обладнанням.

Реалізація проектів у містах, районах, об’єднаних територіальних громадах Донеччини здійснювалася за ініціативи голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, відповідно до програми економічного та соціального розвитку Донецької області на 2017 рік. У кожному місті, районі, громаді було створено відповідні майданчики. Вздовж лінії розмежування (м. Авдіївка і Торецьк, Мар’їнський і Ясинуватський райони) облаштовано 7 майданчиків зі штучним покриттям і встановлено 14 з тренажерним обладнанням.

В рамках заходів щодо розвитку футбольної інфраструктури розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 14 липня 2017 року № 801 затверджено Програму розвитку масового футболу в Донецькій області на 2017-2020 роки. Метою зазначеної програми є об’єднання зусиль органів влади і громадських формувань у розвитку масового футболу.

З метою її реалізації Федерацією футболу Донецької області проведено навчання тренерів з видачею відповідних сертифікатів для залучення їх до тренерської роботи в Академії футболу. Такі сертифікати отримали 144 тренери, що сприятиме залученню і збільшенню аудиторії біля 3 тисяч дітей та підлітків до навчання футболу у професійних тренерів.

На сьогоднішній день триває будівництво льодового палацу у місті Краматорськ, спортивного комплексу «Енергетик» м. Миколаївка, плавального басейну у місті Селидове.

Триває реалізація проектів щодо відновлення повноцінної діяльності Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки та обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру.

Здійснено капітальний ремонт з термомодернізації будівлі КПНЗ «СДЮШОР з велосипедного спорту» у місті Лиман. На ці цілі з обласного бюджету було витрачено 1343,1 тис. грн.

У 2018 році заплановано реконструкцію дренажної системи та штучного покриття футбольного поля 105х68 (стадіон «Авангард») м. Бахмут та розробку проектно-кошторисної документації для будівництва нового спортивного комплексу для розвитку велоспорту (готель, траса ВМХ, спортивні майданчики).

Одним із перспективних і пріоритетних проектів наразі є будівництво регіонального спортивного комплексу у місті Святогірськ. Цей комплекс стане власною базою олімпійської підготовки, яка забезпечить підготовку спортсменів збірних команд Донецької області з олімпійських видів спорту шляхом проведення постійно діючих навчально-тренувальних зборів на спортивних спорудах, де створені умови для проживання, харчування спортсменів, належного медичного та наукового забезпечення їх підготовки, та участі спортсменів у відповідних змаганнях.

Відновлення повноцінної діяльності Донецького вищого училища олімпійського резерву ім.С.Бубки (вартість проекту 173,1 млн.грн.)

Реалізацію цього проекту, умовно можна поділити на три етапи:

1.   Реконструкція п’ятиповерхового гуртожитку Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С. Бубки по вул. Благовіщенській, м. Бахмут;

Для його реалізації відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 30.06.2015 № 294 з балансу Бахмутського педагогічного училища на баланс Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки передано п’ятиповерховий гуртожиток (акт прийому-передачі від 08 грудня 2015 року). За рахунок коштів обласного бюджету та державного фонду регіонального розвитку розроблено проектно-кошторисну документацію на його реконструкцію та отримано позитивний висновок експертизи. Реконструкція планується за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку. Загальна вартість робіт складає 23484,1 тис. грн. Терміни реалізації 2016-2017 роки. Проектом передбачено реконструкцію 5-ти поверхового гуртожитку площею 804,75. Реалізація проекту надасть можливість забезпечити житлом 400 учнів та студентів ДВУОР ім.С.Бубки та 56 тренерів.

2.   Будівництво учбового корпусу на 400 учнів та студентів навчального закладу спортивного профілю ДВУОР ім. С.Бубки по вул. Благовіщенськійм. Бахмут, у т.ч. проходження експертизи (1 черга);

3.   Будівництво спортивного корпусу із плавальним басейном по вул. Благовіщенська, у т.ч. проектні роботи, виготовлення ПКД на зовнішні мережі та експертиза, послуги за приєднання електроустановок (2 черга);

Для реалізації цих двох напрямків, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 12.07.2016 № 582 із комунальної власності територіальної громади міста Бахмут на баланс Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки передано стадіон «Авангард» (акт прийому-передачі від 04 серпня 2016 року). На його території планується розпочати будівництво п’ятиповерхової прибудови (учбовий корпусу на 400 учнів та студентів), відновити футбольне поле, бігові доріжки та у подальшому побудувати спортивний корпус із 50-ти метровим плавальним басейном. На сьогодні за рахунок коштів обласного бюджету (488,8 тис.грн.) завершено виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво першої черги (будівництво учбового корпусу на 400 учнів та студентів, відновлення стадіону, бігових доріжок). Загальна вартість робіт першої та другої черги становить 149647,2 тис. грн. Орієнтовані терміни реалізації 2016-2020 роки.

Відновлення повноцінної діяльності комунального лікувально-профілактичного закладу «Обласний лікарсько - фізкультурний диспансер»

Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 12.07.2016 № 581 із комунальної власності міста Бахмут на баланс комунального лікувально-профілактичного закладу «Обласний лікарсько - фізкультурний диспансер» передано три будівлі лікувального корпусу (акт прийому-передачі від 27 липня 2016 року). На сьогодні за рахунок коштів обласного бюджету (627,5 тис. грн.) завершено виготовлення проектно-кошторисної документації з реконструкції будівель та отримано позитивний висновок експертизи. Загальна кошторисна вартість проекту становить 25,4 млн. грн. Роботи планується виконати у три етапи: реконструкція основної будівлі диспансеру, гуртожитку та лікувального корпусу з плавальним басейном. Реалізація проекту надасть можливість створити додатково 20 робочих місць, у тому числі для ВПО, а також відповідні умови для ведення медичного контролю спортсменів області. Терміни реалізації 2016-2019 роки.

Інформація про споруди, які відповідають міжнародним стандартам

На сьогоднішній день відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2006 року № 30 (зі змінами та доповненнями) на території регіону, що підконтрольна українській владі, нараховується 2 бази олімпійської та паралімпійської підготовки Всеукраїнського рівня. Це стадіон «Металург» м. Бахмут та плавальний басейн «Олімпійський» м.Курахове.

Плавальний басейн «Олімпійський» у місті Курахове розташований поблизу лінії зіткнення незаконних збройних формувань та збройних сил України, тому на даний час функціонування об’єкту припинено на невизначений термін.

З введенням в дію стадіону «Металург» у Артемівську (нині - Бахмут) створено базу, яка відповідає сучасним вимогам, міжнародним стандартам (2 категорія ІААФ). У цілому спортивна база включає в себе легкоатлетичний манеж: трибуни, балкон на 800 глядачів; бігові доріжки по колу 200 м. Комплекс оснащений секторами для стрибків у довжину, висоту, штовхання ядра, а також обладнанням, яке дає можливість універсально використовувати дану споруду для проведення змагань і тренувального процесу з боксу, кік-боксингу, важкої атлетики, н/тенісу, видів боротьби. У манежі розміщені сучасні силові тренажери, кардіотренажери. Легкоатлетичний манеж обладнаний індивідуальною системою обігріву, кондиціонування, вентиляції.

Футбольне поле (трав'яний газон), відповідає прийнятим стандартам УЄФА та оснащене автоматичною системою поливу. Трибуни з пластиковими сидіннями на 4,8 тисячі глядачів.

До адміністративно-побутового корпусу входять: гардеробна, роздягальні, душові, туалети, побутові кімнати, відновлювальний центр, 2 сауни, медичний центр, адміністративні приміщення, зал для нарад, тренажерний зал 12х28, ігровий зал 38х22, пневматичний тир.

На даху спортивного корпусу знаходиться 2-х контурна котельня, яка забезпечує спортивний комплекс опаленням і гарячою водою.

До комплексу відкритих спортивних споруд входять футбольне поле зі штучною травою 42х22 м, майданчик для пляжного волейболу, стрітболу, спортивний майданчик з антивандальним тренажерним обладнанням. Спортивний комплекс адаптований для осіб з інвалідністю.