Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Обласна комплексна дитячо-юнацька спортивна школа

Обласну комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу (обласна КДЮСШ) засновано в 1998 році.

Рішенням Донецької обласної ради від 30.06.2000 № 23/14-312 школу включено до складу об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що знаходяться в управлінні обласної ради.

Очолює обласну комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу Заслужений тренер України Кірпулянський Костянтин Леонідович.

Адреса: 85322, м. Мирноград, вул. Лізи Чайкіної, 32

E-mail: okdush2015@gmail.com


Документи, які підлягають оприлюдненню


Основною метою в діяльності обласної КДЮСШ є створення умов для подальшого залучення дітей та підлітків до систематичних занять спортом, розвиток і укріплення мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл, організація координаційної та методичної роботи, підвищення рівня управління процесом підготовки спортивного резерву Донецької області.

Основними задачами обласної КДЮСШ є: сприяння гармонічному розвитку особистості, фізичній підготовці, оздоровленню, укріпленню здоров’я засобами фізичної культури та спорту, розвиток здібностей учнів в обраному ними виді спорту.

На сьогоднішній день в обласній комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі культивується 7 видів спорту: баскетбол, вільна боротьба, дзюдо, карате, легка атлетика, тхеквондо ВТФ та ушу, які всього охоплюють 770 дітей і підлітків.

Відділення з видів спорту працюють у містах Бахмут, Дружківка, Лиман, Маріуполь, Мирноград, Слов’янськ, Торецьк, смт. Нікольське Нікольського району.

Навчально-тренувальний процес здійснюють 22 тренера-викладача, з них: два заслужених тренери України, 4 тренери мають вищу кваліфікаційну категорію, 4 – першу, 7 – другу кваліфікаційну категорію.

Станом на середину липня 2018 року 85-ти учням обласної КДЮСШ присвоєно юнацькі спортивні розряди, 12 – дорослі спортивні розряди, 12 учням – спортивний розряд «Кандидат у майстри спорту України».

За підсумками виступів представників школи на змаганнях різних рангів кращі результати у 2018 році на середину липня 2018 року показали:

- з ушу: Софія Кравцова – 1 золота медаль, Влада Нестеренко – 2 срібні та 1 бронзова медалі на чемпіонаті Європи (08-14.03.2018, м. Будапешт, Угорщина);

- з тхеквондо ВТФ: у 4-х спортсменів – Марії Папаценко, Ярослава Беспалька, Іллі Пікуза, Олександра Папаценка – срібні медалі чемпіонату України (16-23.04.2018, м. Харків);

- з баскетболу: у складі збірної команди Донецької області 6 вихованців школи Олександр Будюк, Іван Говор, Данило Горковенко, Кирило Макаров, Олександр Пудовінників, Артем Шаванов посіли 4 місце на змаганнях Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги (26.04-01.05.2018, м. Київ);

- з боротьби вільної: Софія Баль – срібна медаль, Віолетта Семчова – бронзова медаль на чемпіонаті України серед юнаків та дівчат 2003-2004 р.н. (07-10.05.2018, м. Миколаїв);

- з дзюдо: Анастасія Аболенцева – срібна медаль на чемпіонаті України серед молоді до 23 років (02- 06.05.2018, м. Дніпро) та 2 бронзові медалі на Кубку України, командному чемпіонаті України (09-13.07.2018, м. Суми); Михайло Гончаров, Данило Ларкін – бронзові медалі на чемпіонаті України серед юнаків та дівчат до 16 років (04-08.06.2018, м. Київ).

320 учнів посіли призові місця на всеукраїнських турнірах з видів спорту, що культивуються в обласній КДЮСШ.

З метою продовження активного відпочинку дітей у червні поточного року оздоровлено вже 80 спортсменів. Тренерами школи підтримується безперервний навчально-тренувальний процес.

Для тренерсько-викладацького складу обласної КДЮСШ поставлені наступні завдання:

1. Укріплення здоров’я, прищеплення учням спортивної школи навичок здорового способу життя та стійкого інтересу до занять в обраному виді спорту.
2. Підвищення рівня всебічної фізичної та функціональної підготовленості учнів обласної КДЮСШ.
3. Удосконалення технічної підготовленості учнів.
4. Накопичення змагального досвіду.
5. Виховання рис спортивного характеру.
6. Формування сприятливої емоційно-психологічної атмосфери в колективі.

Крім основної діяльності, на обласну КДЮСШ покладені додаткові функції з координації роботи та наданню методичної допомоги спортивним школам Донецької області.

На цей час існують загальні проблеми в організації діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл всіх типів та підпорядкувань, які необхідно вирішувати.

Це - слабка оснащеність спортивним інвентарем, обладнанням, відсутність власних спортивних споруд, відсутність власної спортивно-оздоровчої бази для продовження навчально-тренувального процесу в канікулярний період, недостатнє залучення позабюджетних коштів для утримання спортивних шкіл, відсутність коштів у фізкультурно-спортивних товариств для утримання своїх спортивних шкіл, засновниками яких вони є.

Проблемні питання:

1. Низький відсоток охоплення учнів загальноосвітніх шкіл заняттями фізичною культурою та спортом в ДЮСШ.

2. Наявність вакантних ставок тренерів-викладачів в дитячо-юнацьких спортивних школах.

3. Відсутність власних коштів у громадських фізкультурно-спортивних організацій на утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл, засновниками яких вони є.

4. Відсутність власних спортивних баз.

5. Низький відсоток вихованців ДЮСШ, які поєднували б навчально-тренувальний процес і оздоровлення в спортивних та оздоровчих таборах в канікулярний період.

Напрямки вирішення проблем:

1. Здійснення заходів щодо збереження мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл області, контингенту учнів та тренерсько-викладацького складу ДЮСШ, у тому числі в умовах децентралізації влади.

2. Створення умов для функціонування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортивних клубів і спортивних команд на базі загальноосвітніх закладів та закладів додаткової освіти дітей.

3. Створення умов для проведення безперервного навчально-тренувального процесу та активного відпочинку учнів спортивних шкіл області шляхом організації спортивно-оздоровчих змін у канікулярний період.

4. Забезпечення ДЮСШ власними спортивними спорудами (спільно з зацікавленими громадськими, приватними, державними організаціями об'єднати зусилля з будівництва нових спортивних споруд або модернізації приміщень, які не використовуються, в спеціалізовані спортивні приміщення для ДЮСШ).