Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з велосипедного спорту

Адреса: 84403, м. Лиман, вул. Петропавлівська, буд. 89

Директор: Алєксєєва Ніна Федорівна

E-mailvelosport_krl@ukr.net


Документи, які підлягають оприлюдненню


Основні цілі і завдання роботи комунального позашкільного навчального закладу «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з велосипедного спорту»: гармонійний розвиток дітей, фізичне виховання, залучення дітей до систематичних занять велосипедним спортом, пропаганда здорового способу життя та досягнення високих спортивних результатів. Створюються умови для виявлення талановитих спортсменів, підготовки спортсменів, що входять до резервного, кандидатського та основного складу збірної команди області та України з велосипедного спорту на шосе, треку, МТБ.

Донецька обласна СДЮСШОР з велоспорту була заснована в 1990 році, за час існування багаторазово реорганізовувалася. Востаннє в 2006 році проведена передача дитячо-юнацької спортивної школи обласної ради профспілок в обласну комунальну власність.

Обласній СДЮСШОР з велосипедного спорту наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту № 4041 від 18.11.2009 р. у числі перших дитячо-юнацьких шкіл України була присвоєна вища категорія і статус «спеціалізованої».

До листопада 2014 року в області працювало 5 філій ОСДЮСШОР у містах Донецьк, Красний Лиман, Краматорськ, Докучаєвськ, Новоазовськ. Усього в школі працювало 22 тренера-викладача, навчалось 650 учнів. Основний центр розвитку школи знаходився в Донецьку, де працювало 16 тренерів и навчалось 350 учнів.

27 листопада 2014 року у зв’язку з проведенням АТО наказом управління з питань фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації КПНЗ «Обласна СДЮСШОР з велоспорту» перереєстровано в м. Лиман (Красний Лиман). У той же час школа втратила 14 тренерів-викладачів, а разом з ними більше 400 учнів, практично весь парк автотранспорту, велику кількість велосипедів та інвентарю, які залишилися на неконтрольованій українською владою території.

У теперішній час центром розвитку велоспорту області став Лиман. Приміщення школи розташовано за адресою: вул. Петропавлівська, 89. На сьогоднішній день Обласна СДЮСШОР з велосипедного спорту об’єднує відділення в 4 містах області: Лиман, Маріуполь, Краматорськ та Бахмут. У школі займаються 213 учнів, працюють 11 тренерів-викладачів.

Вихованці школи Олександр Марковніченко, Євген Загребельний, Богдан Бондарев, Валерія Кононенко, Єлизавета Ошуркова ставали переможцями та призерами чемпіонатів Європи і світу. Спортсмени школи кожного року входять до складу збірної команди України. За роки існування ОСДЮСШОР підготовлено більше 60 майстрів спорту, 20 майстрів спорту міжнародного класу.

Завдяки фінансовій підтримці департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації зроблено капітальний ремонт приміщення школи в місті Лиман, покращено матеріальну базу відділень школи.