Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Видатні діячі галузі фізичної культури та спорту

Гайворонський Іван Григорович

Перший віце-президент Федерації футболу Донецької області (ФФДО). Член виконкому Федерації футболу України (ФФУ). Віце-президент Асоціації аматорського футболу України. Голова комітету масового футболу ФФУ. Заслужений працівник фізичної культури і спорту України.

Народився 4 серпня 1939 року. Освіту здобув у Московському державному інституті фізичної культури і спорту.

Велика Вітчизняна війна, як у багатьох хлопчиків та дівчат, відібрала у Івана Григоровича щасливе дитинство.

В тяжкі післявоєнні роки особливих розваг не було, зате було багато роботи по дому, а у вільний час грали в різноманітні ігри.

У 8-му класі батько купив Івану Григоровичу велосипед і керзовий футбольний м’яч. У той час це було велике щастя.

У житті нічого не буває випадковим, і те, що він став спортивним працівником, у повній мірі закономірно.

Після закінчення школи поступає до Сталінського технікуму фізкультури, по виходу з якого йде служити в лавах Воєнно-морських сил (1959-1962 рр.).

У Івана Григоровича великий життєвий і професійний досвід: у 25 років очолював ДЮСШ м. Слов’янська, де були підготовлені відомі гравці основного складу «Шахтаря» – Михайло Соколовський та Анатолій Зима.

Значна віха біографії – голова Слов’янського міськспорткомітету, голова Донецької обласної Ради ФСТ «Спартак», директор Донецького центрального стадіону «Шахтар».

З 1989 по 1994 рр. – голова і перший президент ФК «Шахтар» м. Донецьк. З 1994 до 1995 рр. – віце-президент ФК «Шахтар» Донецьк.

Близько 20-ти років Іван Григорович є першим віце-президентом Федерації футболу Донецької області, яка об’єднує футболістів, спеціалістів, тренерів, арбітрів, ветеранів, котрі всіляко сприяють розвитку футболу в регіоні.

Робота у Івана Григоровича насичена і край відповідальна – організація футбольного життя п’ятимільйонної області, чітка організація справи, особиста творча ініціатива, а ще професійна організація розвитку футболу в країні, де він очолює комітет масового футболу Федерації футболу України.

Надзвичайно багато уваги Іван Григорович приділяє молоді. Пріоритетами він вважає розвиток дитячо-юнацького та аматорського футболу, котрий має стати фундаментом майбутніх успіхів на цій ниві.

Іван Григорович – заслужений працівник фізичної культури і спорту України. Нагороджений орденами «За заслуги» III та II ступенів, почесною грамотою Верховної Ради України, грамотою Кабінету міністрів України. Одружений. Має двох дітей і трьох онуків.

 

Діденко Вадим Євгенович

Народився 14 березня 1952 року в Донецьку. Заслужений працівник фізичної культури та спорту України.

У 1977 р. після закінчення Донецького медичного інституту весь час працював спортивним лікарем у відомчих та державних установах. Більша частина його життя тісно пов’язана зі спортивною діяльністю. З дитинства сам тренувався, майстер спорту СССР з велоспорту.

На початку 1980-х років учився в заочній аспірантурі, займався науковою працею, має друковані статті. У 1993 р. брав участь у міжнародних симпозіумах у Греноблі (Франція), у 1996 р. – Абано Терме (Італія), де робив доповіді зі спортивної медицини і фізіології. Вільно володіє кількома іноземними мовами (німецькою, англійською, польською та італійською), у зв’язку з чим поза основною працею лікаря виконував обов’язки перекладача під час багаторазових закордонних поїздок на збори та змагання.

У складі збірної команди України працював на Олімпійських іграх у Барселоні (1992 рік), Атланті (1996 рік), Сіднеї (2000), а також на чемпіонатах світу з легкої атлетики у Штутгарті, Гетеборгу та інших міжнародних змаганнях.

Вадим Євгенович був персональним лікарем Героя України, Олімпійського чемпіона, 6-разового чемпіона світу, 35-разового рекордсмена світу Сергія Бубки. З 1980 до 2000 рр. він працював лікарем у команді Сергія Бубки разом з тренерами і масажистами. Постійно перебував на тренувальних заняттях спортсмена, контролював його функціональний стан, розробляв реабілітаційні заходи, супроводжував на офіційних змаганнях, у закордонних клініках під час операцій після тяжких травм, лікував, тим самим роблячи свій внесок у досягнення одного з найкращих спортсменів світу.

Працюючи багато років у Школі вищої спортивної майстерності, піклувався сотнями спортсменів з різних видів спорту. Багато з них стали переможцями та призерами Олімпійських ігор, чемпіонатів Європи та світу.

За всю свою багаторічну плідну працю зробив вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики в галузі фізичної культури та спорту в Донецькій області.

 

Кірбаба Віктор Іванович

Народився 9 жовтня 1948 року в с. Новоселівка-1 Ясинуватського району Донецької області.

Освіта – повна вища: Ростовський-на-Дону педагогічний інститут, 1971 р., фізичне виховання, викладач виховання середньої школи.

З вересня 1971 р. по квітень 1972 р. – учитель фізичного виховання Сенгілеєвської СШ № 1 Уллянівської області (Росія). Після служби в лавах збройних сил у серпні 1973 р. повертається до викладацької діяльності, працюючи вчителем фізичного виховання СШ № 57 м. Донецьк. З листопада 1981 р. до березня 1988 р. працює викладачем, керівником фізичного виховання, заступником директора по учбовій роботі Донецького технікуму фізкультури та спорту.

З березня 1988 р. по вересень 1997 р. Віктор Іванович працює заступником голови комітету з питань фізичної культури та спорту Донецького облвиконкому. У вересні 1997 р. він стає головою комітету з фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації. З серпня 1998 р. по жовтень 2013 року займає посаду начальника управління з питань фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації. У 2013-2014 рр. був директором Донецької школи вищої спортивної майстерності.

Має наступні нагороди та почесні звання: Медаль Жукова (1998 р.), Почесна грамота Кабінету Міністрів України (2002 р.), Орден Данила Галицького (2003 р.), Почесна грамота Донецької облдержадміністрації (2003 р.), відомча відзнака «Почесний працівник фізичної культури і спорту України»(2004 р.), Почесна грамота кабінету Міністрів України (2004 р.), Почесна грамота Донецької облдержадміністрації (2007 р.), Почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури та спорту України» (2007 р.).

 

Кірпулянський Костянтин Леонідович

Народився 11 червня 1962 року в м. Макіївка Донецької області.

Закінчив Київський державний інститут фізичної культури та спорту в 1991 році.

Майстер спорту СРСР з сучасного п’ятиборства, Заслужений тренер України з 2009 р., директор обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи.

З 2005 по 2010 рр. був членом Національного Олімпійського комітету України, стаж роботи у сфері фізичної культури та спорту – 32 роки.

За період роботи тренером-викладачем підготував:

- Кірпулянський Дмитро – Заслужений майстер спорту України, посів 1 місце на чемпіонаті Світу в 2011 р., 3 місце на Чемпіонаті світу в 2009 р., 1 місце на чемпіонаті Європи в 2015 р. (естафета), 3 місце на чемпіонаті Європи в 2011 р.;

- Кірпулянський Павло – майстер спорту України міжнародного класу, посів 3 місце на Чемпіонаті світу в 2011 р.

 

Кучеров Анатолій Андрійович

Народився 19 листопада 1935 р. у с. Кірпоти Новоазовського району Донецької області.

Почав свою трудову діяльність з 1958 р. Він працював на посадах, пов'язаних з управлінням та організацією роботи з фізичної культури і спорту. З 1972 р. працював на посаді голови комітету з фізичної культури і спорту Донецької обласної адміністрації. З 1997 по 2015 рр. – директор Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки. Завдяки Анатолію Андрійовичу з училища вийшла ціла плеяда чудових спортсменів, чемпіонів Європи і світу, виступи і перемоги яких прославляють Донбас на спортивних аренах. З 2006 по 2015 рр. займав посаду голови Донецького обласного відділення Національного олімпійського комітету України.

За високий професіоналізм, багаторічну плідну працю, вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту, підготовку та забезпечення кадрами збірних команд України має нагороди та почесні звання: заслужений працівник фізичної культури та спорту – 2010 р., орден «За заслуги» ІІ ступеня – 2007 р., почесна грамота Кабінету Міністрів України – 2006 р., «Почесна відзнака Президента України» – 1996 р., орден «Дружби народів» – 1980 р., «Знак пошани» – 1971 р.

 

Найденко Олексій Михайлович

Народився 16 лютого 1953 року в м. Костянтинівка.

У 1977-1979 рр. – директор ДЮСШ СК «Машинобудівник», у 1979-1987 рр. – голова комітету з питань фізичної культури та спорту Дружківської міської ради, у 1987-1991 рр. – заступник голови Донецької обласної ради фізкультурно-спортивного товариства «Динамо».

З 1991 до 2005 рр. – перший заступник голови Донецької обласної ради ФСТ «Динамо». Під час роботи Олексія Михайловича в ДОФСТ «Динамо» у 1996 р. Лілія Подкопаєва здобула титул абсолютної Олімпійської чемпіонки зі спортивної гімнастики, а в 2000 р. Давид Солдадзе посів друге місце на Олімпіаді в Сіднеї. Загалом під час керування О.М.Найденко ФСТ «Динамо» було підготовлено більш ніж 40 чемпіонів світу та Європи, 3 заслужених майстри спорту України, 27 майстрів спорту міжнародного класу.

З 2007 до 2014 рр. Олексій Михайлович займав посаду директора Донецького обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Нагороджений Державною нагородою України – почесним званням «Заслужений працівник фізичної культури та спорту України», грамотою та зіркою «Патріот України» міжнародного проекту «Україна й українці цвіт нації, гордість країни», почесними грамотами та подяками Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Донецької обласної державної адміністрації, Донецької обласної ради, відомчими нагородами Міністерства внутрішніх справ України, почесним знаком «За заслуги» та відзнаками Центральної Ради фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України, званням «Почесний Динамовець».

 

Новини

 

Плани заходів
з 05.04 по 11.04.2021

Обласні фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи

Участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях

 

Нові документи

 

Рахунок на табло

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2020 році

  

 

Управління в соціальних мережах