Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Аналітична довідка щодо розвитку фізичної культури та спорту в Донецькій області

Аналітична довідка
управління фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації
за 2019 рік

До фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності в області залучено 324 987 осіб (17,4 % від загальної кількості населення на території, що підконтрольна українській владі). З них фізкультурно-оздоровчою роботою займається 241 162 осіб, спортивною – 83 825 осіб (з них у дитячо-юнацьких спортивних школах регіону займається 23 737 дітей).

У цілому роботу з розвитку фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності в області здійснюють:

  • школа вищої спортивної майстерності;
  • Донецьке вище училище олімпійського резерву ім. С.Бубки;
  • Донецький регіональний центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт»;
  • Донецький обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та 17 місцевих центрів фізичного здоров’я населення (протягом 2019 року відкрито центри в місті Вугледар та Олександрівській об’єднаній територіальній громаді).
  • обласний лікарсько-фізкультурний диспансер;
  • обласний центр фізкультурно-оздоровчої роботи;
  • 51 дитячо-юнацька спортивна школа;
  • Донецьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України;
  • відділення НОК України в Донецькій області;
  • заключено тристоронні угоди з 81 громадськими організаціями: 31 з олімпійських видів спорту, 42 з неолімпійських, 7 ФСТ та відомствами.

В рамках заходів щодо розвитку футбольної інфраструктури розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 14 липня 2017 року № 801 затверджено Програму розвитку масового футболу в Донецькій області на 2017-2020 роки. Метою зазначеної програми є об’єднання зусиль органів влади і громадських формувань у розвитку масового футболу.

У 2019 році Федерацією футболу Донецької області проведено навчання тренерів з видачею відповідних сертифікатів для залучення їх до тренерської роботи в Академії футболу. В центрі ліцензування у 2019 році навчання пройшли 41 слухач, які отримали С-диплом ФФУ міжнародного зразка. В цілому протягом 3-х років діяльності центру ліцензію отримали 104 слухачі, що сприятиме залученню і збільшенню аудиторії дітей та підлітків до навчання футболу у професійних тренерів.

Кадрова політика

На території області, яка підконтрольна українській владі, працює 2977 штатних працівників (на 131 працівників більше ніж у минулому році).

Фізкультурно-спортивна робота

Протягом 2019 року реалізація завдань сфери фізичної культури і спорту в Донецькій області забезпечувалась на підставі Регіональної цільової програми розвитку фізичної культури і спорту в Донецькій області на 2017-2021 роки, затвердженої розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 26 грудня 2016 року № 1181 (зі змінами).

Згідно з календарним планом фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів Донецької області на 2019 рік, проведено 544 обласних змагань, спортсмени області прийняли участь у 857 Всеукраїнських та 261 міжнародних заходах.

За результатами виступів спортсмени області здобули 4786 медалей (1407 в олімпійських видах спорту, 2927 в неолімпійських, 452 з видів спорту серед осіб з інвалідністю): 794 на міжнародних змаганнях, 3992 – на всеукраїнських. Зокрема, на такому масштабному форумі, як ІІ Європейські ігри в Білорусі – два «золота» та «бронзу», на ХХХ Всесвітній літній Універсіаді в Італії – два «золота», на ХV літньому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі – одну «бронзу», на ХІХ зимових Дефлімпійських іграх у Італії – «золото» та «срібло».

Окрім цього, на Донеччині проведено близько 40 заходів за участю спортсменів різних регіонів України та навіть з-за кордону. Найбільш іміджевими були: у Краматорську – легкоатлетичний марафон «Наш Краматорськ», всеукраїнський турнір з волейболу серед ветеранів на призи Станіслава Люгайло, чемпіонат України з шахів серед юніорів до 20 років; у Маріуполі – чемпіонат України з боксу серед чоловіків, Кубок України з вітрильного спорту в олімпійських класах; у Бахмуті – чемпіонат України з боротьби вільної серед кадетів та кадеток, чемпіонат України з легкої атлетики серед спортсменів з інвалідністю, чемпіонат України з кікбоксингу WAKO серед ДЮСШ та спортивних клубів, всеукраїнський турнір з боксу серед юніорів, всеукраїнські змагання з легкоатлетичних стрибків на призи Віталія Петрова; у Слов’янську – ІІ міжнародні змагання з триатлону на призи Віктора Зємцева.

Представництво Донецької області в складі збірних команд України з видів спорту в 2019 році, порівняно з минулим, збільшилось на 27 осіб і дорівнює 754 спортсмени: 302 – з олімпійських видів спорту, 384 – з неолімпійських, 68 – з видів спорту серед осіб з інвалідністю.

В області традиційно проводились зональні та фінальні змагання спартакіади серед депутатів обласних, районних, міських, сільських та селищних рад Донецької області, а також змагання спартакіади серед збірних команд державних службовців Донецької області. Здійснювалась підготовка до відповідних Всеукраїнських змагань, збірні команди держслужбовців та депутатів приймали участь у Всеукраїнських змаганнях.

Протягом 2019 року визначено 33 кращих спортсмени та 29 кращих тренерів кожного місяця.

Загалом для проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів Донецька область має на сьогодні 3570 спортивних споруд.

З метою популяризації здорового способу життя, залучення більшої кількості населення до регулярних занять руховою активністю, з кінця 2018 року по кінець 2019 року реалізовано проєкт щодо будівництва спортивних майданчиків зі штучним покриттям за програмою Міністерства розвитку громад та територій України. У його рамках за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та позабюджетних коштів профінансовано 21 об’єкт: у містах Краматорськ (4 майданчики), Дружківка (3), Покровськ (2), Слов’янськ (1), Білозерське (1), а також Волноваському районі (2), Покровському районі (1), Нікольському районі (1), Олександрівській селищній об’єднаній територіальній громаді (4), Шахівській сільській об'єднаній територіальній громаді (2).

Триває відновлення повноцінної діяльності Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки, яке після переміщення з Донецька отримує нове життя в місті Бахмут. Так, завершено роботи з реконструкції дренажної системи та штучного покриття футбольного поля 105x68 м на стадіоні «Авангард» – цей проєкт реалізовано за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету. Другою частиною робіт є реконструкція будівлі п’ятиповерхового гуртожитку по вулиці Благовіщенській, а також будівництво учбового корпусу на 400 учнів та студентів навчального закладу спортивного профілю ДВУОР ім. С.Бубки.

З метою створення якісного ведення медично-біологічного контролю провідних спортсменів, здійснення медичного контролю дитячо-юнацького спорту, підвищення рівня здоров’я населення області, у місті Бахмут (за адресою: вулиця О.Сибірцева, 3) здійснюється реконструкція комплексу будівель для розміщення обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру, водолікарні з басейном та гуртожитку. Проєкт реалізується з 2017 року за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету. Очікується, що роботи будуть завершені в I півріччі 2020 року.

У місті Лиман планується створення сучасного спортивного комплексу з велосипедного спорту. У 2019 році за рахунок коштів обласного бюджету розроблено проєктно-кошторисну документацію, для якої отримано позитивний експертний звіт.

Масштабним інфраструктурним проєктом для Донецької області є будівництво мультифункціональних спортивних майданчиків з поліуретановим покриттям для занять ігровими видами спорту. Головним розпорядником субвенції та відповідальним за виконання бюджетної програми визначено Міністерство молоді та спорту України, і на Донеччині в рамках цієї програми у 2020 році заплановано облаштувати 12 об’єктів: у містах Вугледар, Добропілля, Білозерське, Краматорськ (два майданчики), Покровськ (три майданчики), Селидове, а також у Волноваському, Нікольському та Покровському районах.

З метою стимулювання розвитку спорту вищих досягнень в Донецькій області, морального і матеріального заохочення спортсменів для досягнення високих спортивних результатів, перспективним спортсменам традиційно призначаються стипендії з обласного бюджету, атлети та їх тренери за успішні виступи на міжнародних змаганнях відзначаються одноразовими грошовими винагородами.

Традиційно виплачуються 40 щомісячних стипендій для спортсменів з олімпійських видів спорту (20 стипендій у розмірі шести прожиткових мінімумів, ще 20 стипендій – чотири прожиткових мінімуми), 15 щомісячних стипендій для спортсменів з неолімпійських видів спорту (чотири прожиткових мінімуми), 15 щомісячних стипендій для спортсменів з інвалідністю (чотири прожиткових мінімуми). За 2019 рік на ці цілі витрачено 7304 тис. грн. з обласного бюджету. Право на отримання одноразових грошових винагород здобули 82 спортсмени та 52 тренери, які протягом 2019 року отримали з обласного бюджету 2561,1 тис. грн.

Дебютним у 2019 році стало затвердження складу Донецької обласної штатної спортивної команди резервного спорту з олімпійських видів спорту в кількості 20 осіб.

Донецька область стала першою в Україні, де реалізовано проєкт щодо здійснення адресних виплат для придбання житла спортсменам і тренерам на умовах співфінансування: 50% – з обласного бюджету, 50% – з місцевих бюджетів. У 2019 році програма охопила 12 атлетів та 2 наставників, загальна сума виплат склала близько 7 млн. грн.

Ключі від нового помешкання отримали: у місті Слов’янськ – заслужений майстер спорту України з плавання серед осіб з вадами зору Віктор Смирнов, у селі Гришине Покровського району – майстер спорту України міжнародного класу з гирьового спорту Леон Білицький, у місті Торецьк – майстер спорту України міжнародного класу з кікбоксингу WAKO Наталія Мартюхіна, у місті Бахмут – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики Наталя Семенова, заслужений майстер спорту України з легкої атлетики Аліна Логвиненко та тренер-викладач з боротьби вільної Максим Єфремов, у місті Краматорськ – заслужений майстер спорту України з пауерліфтингу Олексій Бичков, у місті Дружківка – майстер спорту України з легкої атлетики Єгор Жуков.

Окрім цього, здійснено адресну виплату на придбання житла: у місті Дружківка – майстру спорту України з легкої атлетики Вікторії Калюжній, у місті Маріуполь – заслуженому майстру спорту України з греко-римської боротьби Олександру Чернецькому, майстру спорту України міжнародного класу зі стрибків у воду Станіславу Оліферчику, заслуженому тренеру України з плавання серед спортсменів з інвалідністю Борису Соколову, майстру спорту України міжнародного класу з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату Ярославу Семененку (виконав норматив заслуженого майстра спорту України), майстру спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу Олександру Рубцю.

Розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 11.06.2018 № 753/5-18 затверджено Регіональний план заходів щодо підтримки розвитку системи спортивної реабілітації учасників бойових дій. Регіональний план включає заходи з розвитку ефективної системи реабілітації учасників бойових дій, поліпшенню їх фізичного і психологічного стану, утвердженню поваги до учасників ветеранів війни, учасників бойових дій, їх військових звитяг із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

 

Новини

 

Плани заходів
з 01.03 по 07.03.2021

Обласні фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи

Участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях

 

Нові документи

 

Рахунок на табло

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2020 році

  

 

Управління в соціальних мережах