Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Аналітична довідка щодо розвитку фізичної культури та спорту в Донецькій області

Аналітична довідка
управління фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації
за 2020 рік

До фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності в Донецькій області залучено 322 552 особи, що складає 17,3 % від загальної кількості населення на території, що підконтрольна українській владі.

У цілому роботу з розвитку фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності в області здійснюють:

  • школа вищої спортивної майстерності;
  • комунальний заклад «Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім. С. Бубки»;
  • Донецький регіональний центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт»;
  • Донецький обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та 16 місцевих центрів фізичного здоров’я населення (протягом 2020 року відкрито центр у Лиманській громаді);
  • комунальне некомерційне підприємство «Донецький регіональний центр спортивної медицини»;
  • обласний центр фізкультурно-оздоровчої роботи;
  • 47 дитячо-юнацьких спортивних шкіл;
  • Донецьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України;
  • відділення НОК України в Донецькій області;
  • 87 громадських організацій (29 з олімпійських видів спорту, 51 з неолімпійських, 7 ФСТ та відомства), з якими укладено тристоронні угоди.

У Донецькій області здійснюється розвиток 40 олімпійських та 76 неолімпійських видів спорту.

Представництво Донецької області в складі збірних команд України з видів спорту в 2020 році дорівнювало 825 спортсменів: 351 – з олімпійських видів спорту, 397 – з неолімпійських, 77 – види спорту серед осіб з інвалідністю.

Кадрова політика

На території області, яка підконтрольна українській владі, працює 2973 штатних працівників.

Фізкультурно-спортивна робота

Протягом 2020 року реалізація завдань сфери фізичної культури і спорту в Донецькій області забезпечувалась на підставі Регіональної цільової програми розвитку фізичної культури і спорту в Донецькій області на 2017-2021 роки, затвердженої розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 26 грудня 2016 року № 1181 (зі змінами).

Згідно з календарним планом фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів, протягом 2020 року проведено 362 обласних змагання, понад 600 навчально-тренувальних зборів.

За результатами виступів спортсмени області здобули 2650 медалей (761 в олімпійських видах спорту, 1815 в неолімпійських, 74 з видів спорту серед осіб з інвалідністю): 143 на міжнародних змаганнях, 2507 – на всеукраїнських.

Ліцензії на ХХХІІ літні Олімпійські ігри, що заплановано провести в липні-серпні 2021 року в Токіо (Японія), станом на кінець 2020-го здобули борець вільного стилю Олександр Хоцянівський та представниця кінного спорту Інна Логутенкова, також два легкоатлета регіону виконали олімпійські нормативи: Ольга Саладуха (потрійний стрибок) і Олександр Сітковський (марафон). Відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України, усього кандидатами на участь у майбутніх Олімпійських іграх розглядаються 22 спортсмени Донецької області з семи видів спорту: легкої атлетики, велосипедного спорту, боксу, боротьби вільної, кінного спорту, боротьби греко-римської, тхеквондо ВТФ.

До списку кандидатів на участь у XVI літніх Паралімпійських іграх, що заплановано провести в серпні-вересні 2021 року також у Токіо, від Донецької області включено 27 атлетів, представників таких видів спорту, як плавання, легка атлетика, бадмінтон, велосипедний спорт, веслування академічне, волейбол сидячи, теніс настільний, фехтування на візках.

Протягом 2020 року присвоєно спортивних звань: 239 – перших розрядів, 353 – кандидатів у майстри спорту України, 46 – майстрів спорту України, 4 – майстрів спорту України міжнародного класу, 2 – заслужених майстрів спорту України, 2 – заслужених тренерів України.

У 2020 році за підсумками щомісячних голосувань визначено 18 кращих спортсменів та 14 кращих тренерів кожного місяця.

Підтримка спортсменів і тренерів

З метою стимулювання розвитку спорту вищих досягнень в Донецькій області, морального і матеріального заохочення атлетів для досягнення високих спортивних результатів, спортсменам та їх тренерам призначаються стипендії з обласного бюджету, а також одноразові грошові винагороди за успішні виступи на міжнародних змаганнях.

Традиційно виплачуються 40 щомісячних стипендій для спортсменів з олімпійських видів спорту (20 стипендій у розмірі шести прожиткових мінімумів, ще 20 стипендій – чотири прожиткових мінімуми), 15 щомісячних стипендій для спортсменів з неолімпійських видів спорту (чотири прожиткових мінімуми), 15 щомісячних стипендій для спортсменів з інвалідністю (чотири прожиткових мінімуми). За 2020 рік на ці цілі витрачено 7981 тис. грн. з обласного бюджету. Право на отримання одноразових грошових винагород здобули 8 спортсменів та 5 тренерів, які протягом 2020 року отримали з обласного бюджету 1532 тис. грн.

Уперше в 2020 році у Донецькій області було призначено стипендії тренерам: з олімпійських видів спорту – 10 стипендій у розмірі трьох прожиткових мінімумів і 10 стипендій у розмірі двох прожиткових мінімумів, з неолімпійських видів спорту – 5 стипендій у розмірі двох прожиткових мінімумів, з видів спорту серед осіб з інвалідністю – 5 стипендій у розмірі двох прожиткових мінімумів. Протягом лютого-грудня 2020 року на ці цілі витрачено 1599,9 тис. грн. з обласного бюджету.

Склад Донецької обласної штатної спортивної команди резервного спорту з олімпійських видів спорту на 2020 рік затверджено в складі 24 спортсменів.

У Донецькій області в 2020 році продовжено реалізацію єдиного подібного в Україні проєкту щодо здійснення адресних виплат для придбання житла спортсменам і тренерам на умовах співфінансування: 50% – з обласного бюджету, 50% – з місцевих бюджетів. Так, ключі від трикімнатних квартир отримали: у місті Бахмут – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики Сергій Смелик, у місті Дружківка – майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу Костянтин Мусієнко.

Спортивна інфраструктура

Загалом для проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів Донецька область має на сьогодні 3616 спортивних споруд.

У рамках реалізації діючих програм у 2020 році в регіоні збудовано та введено в дію 46 спортивних споруд. У тому числі: 2 льодових споруди (міста Краматорськ та Маріуполь), 16 мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту (Покровськ – 3, Краматорськ – 4, Волноваський район – 2, по 1 одиниці – Вугледар, Добропілля, Селидове, Слов’янськ, Білозерське, Покровський та Нікольський райони).

Протягом 2020 року в рамках реалізації національної програми Президента України «Велике будівництво» відкрито 5 сучасних стадіонів. «З нуля» збудовано критий футбольний стадіон у парку «Сад Бернацького» міста Краматорськ та стадіон у місті Волноваха по вулиці Донецькій, споруджено спортивно-оздоровчий комплекс у Краматорську по вулиці Парковій. Окрім цього, реконструйовано стадіон «Шахтар» у місті Селидове і стадіон імені Юрія Скиданова в місті Слов’янськ.

У 2020 році завершено реконструкцію центру спортивної медицини в місті Бахмут (колишній – обласний лікарсько-фізкультурний диспансер). Медичний комплекс передбачає палатне відділення на 8 ліжок, діагностичне та реабілітаційне відділення, хірургічний блок, рентгенівський кабінет, зал лікувальної фізкультури, кабінети механотерапії, фізіотерапії, масажу, лабораторії загально-клінічних та біохімічних досліджень, кабінетів лікарів. Будівля гуртожитку включає 7 кімнат для розміщення та проживання лікарів і медичного персоналу на 9 осіб. У водолікарні – басейн, гідромасажні вани, сауна, кріосауна та соляна кімната.

Триває відновлення повноцінної діяльності Донецького обласного спеціалізованого коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки, який після переміщення з Донецька отримує нове життя в місті Бахмут. Проєкт фінансується за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету.

З метою сприяння подальшого розвитку велосипедного спорту в місті Лиман у 2020 році розпочато будівництво сучасного спортивного комплексу. Проєктом, що фінансується за рахунок коштів обласного бюджету, передбачено облаштування спеціалізованої велосипедної траси ВМХ та триповерхової адміністративної будівлі з гуртожитком і тренажерною залою.

Завдяки наданню субвенції з державного бюджету на будівництво та реконструкцію басейнів, ведеться оновлення 50-метрового плавального басейну «Нептун» у місті Маріуполь.

За рахунок Європейського інвестиційного банку ведеться реконструкція 25-метрового плавального басейну в місті Добропілля.

За рахунок коштів обласного бюджету триває будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейном у місті Краматорськ.

Тривають роботи з будівництва плавального басейну в місті Селидове.

 

Розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 13.11.2020 № 1247/5-20 затверджено Регіональний план заходів щодо реалізації в Донецькій області Національної стратегії розвитку системи фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів війни та членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни на 2021 рік.

Новини

 

Плани заходів
з 10.01 по 16.01.2022

Обласні фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи

Участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях

 

Нові документи

 

Рахунок на табло

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2020 році

  

 

Управління в соціальних мережах