Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Аналітична довідка щодо розвитку фізичної культури та спорту в Донецькій області

Аналітична довідка
управління фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації
за 2018 рік

До фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності в області залучено 317085 осіб (16,8% від загальної кількості населення на території, що підконтрольна українській владі). З них фізкультурно-оздоровчою роботою займається 233659 осіб, спортивною – 83426 осіб (з них у дитячо-юнацьких спортивних школах регіону займається 23543 дітей).

Роботу з розвитку фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності в області здійснюють:

  • школа вищої спортивної майстерності;
  • Донецьке вище училище олімпійського резерву ім. С.Бубки;
  • Донецький регіональний центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт»;
  • Донецький обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та 15 міських та районних центри (у 2017 році центр було відкрито в місті Новогродівка, у 2018 році – у місті Авдіївка);
  • обласний лікарсько-фізкультурний диспансер;
  • обласний центр фізкультурно-оздоровчої роботи;
  • 54 дитячо-юнацьких спортивних школи;
  • Донецьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України;
  • відділення НОК України в Донецькій області;
  • заключено угоди з 77 громадськими організаціями: 28 з олімпійських видів спорту, 44 з неолімпійських, а також 4 ФСТ: «Колос», «Україна», «Спартак», «Динамо» та Донецька обласна організація Товариства Сприяння Обороні України.

Протягом 2018 року реалізація завдань сфери фізичної культури і спорту в Донецькій області забезпечувалась на підставі Регіональної цільової програми розвитку фізичної культури і спорту в Донецькій області на 2017-2021 роки, затвердженої розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 26 грудня 2016 року № 1181 (в редакції від 13.06.2018 № 808/5-18).

У рамках заходів щодо розвитку футбольної інфраструктури розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 14 липня 2017 року № 801 затверджено Програму розвитку масового футболу в Донецькій області на 2017-2020 роки. Метою зазначеної програми є об’єднання зусиль органів влади і громадських формувань у розвитку масового футболу.

У 2018 році Федерацією футболу Донецької області проведено навчання тренерів з видачею відповідних сертифікатів для залучення їх до тренерської роботи в Академії футболу. Таким чином, 25 слухачів групи №8 отримали С-диплом ФФУ міжнародного зразка. Усього за два роки підготовлено 63 спеціаліста, що сприятиме залученню і збільшенню аудиторії дітей та підлітків до навчання футболу у професійних тренерів.

Розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 11.06.2018 № 753/5-18 затверджено Регіональний план заходів щодо підтримки розвитку системи спортивної реабілітації учасників бойових дій. Регіональний план включає заходи з розвитку ефективної системи реабілітації учасників бойових дій, поліпшенню їх фізичного і психологічного стану, утвердженню поваги до учасників ветеранів війни, учасників бойових дій, їх військових звитяг із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Кадрова політика

На території області, яка підконтрольна українській владі, працює 2846 штатних працівників (на 68 працівників більше ніж у минулому році). Штатна чисельність управління складає 17 одиниць.

Спортивні досягнення

Згідно календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів Донецької області на 2018 рік, проведено 522 обласних змагання, спортсмени області взяли участь у 797 Всеукраїнських та 227 міжнародних заходах.

Протягом 2018 року спортсмени Донецької області здобули 3033 медалі (олімпійські види спорту – 716, неолімпійські види – 2014, види спорту осіб з інвалідністю – 303), з них 1214 золотих, 913 срібних, 906 бронзових. Із загальної кількості медалей 526 завойовано спортсменами на міжнародних стартах.

Відновлено діяльність обласних осередків всеукраїнських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості «Динамо» та «Спартак».

У 2018 році у місті Краматорськ проведено 2-й для Донецької області марафон, у місті Маріуполь – чемпіонат України з боксу серед чоловіків до 22 років - 50-й «Меморіал Макара Мазая».

Також у області традиційно проводились зональні та фінальні змагання спартакіади серед депутатів обласних, районних, міських, сільських та селищних рад Донецької області, а також змагання спартакіади серед збірних команд державних службовців Донецької області. Здійснювалась підготовка до відповідних Всеукраїнських змагань, збірні команди держслужбовців та депутатів змагались у всеукраїнських етапах серед інших регіонів.

З метою визначення та підвищення рівня фізичного розвитку населення, покращення його здоров’я, забезпечення здатності до високопродуктивної праці, а також з метою виховання патріотизму та громадянської позиції, у 2018 році в області проведено щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення. Кількість осіб, які навчаються (працюють, проходять службу) у закладах освіти, підрозділах, формуваннях, на підприємствах, установах, організаціях, що звітували, склала 164777 осіб.

У 2018 році до складу збірних команд України з видів спорту від Донецької області входили 265 спортсменів з олімпійських видів спорту, 404 з неолімпійських та 58 осіб з інвалідністю.

У травні 2018 року в Королівстві Марокко проведено ХVІІ Всесвітню літню Гімназіаду. Від Донецької області на змагання поїхали три представника: Роман Літвінов (Покровськ, бокс), Геннадій Завертайло (Маріуполь, греко-римська боротьба) та Олена Мартинкова (Краматорськ, шахи). За результатами змагань у скарбниці нашого регіону – «золото» Олени Мартинкової та Романа Літвінова, «срібло» від Геннадія Завертайла.

На чемпіонаті світу з пауерліфтингу, який відбувся з 4 по 10 листопада в місті Хальмстад (Швеція), п’ять спортсменів Донецької області здобули 12 медалей (5 золотих, 1 срібну та 6 бронзових), серед яких два «золота» та «бронза» у сумі триборства. Найбільш яскравим став виступ заслуженого майстра спорту України Олексія Бичкова з Краматорська, який вчетверте став чемпіоном світу серед чоловіків у ваговій категорії до 120 кг.
 

Протягом 2018 року було визначено 31 кращого спортсмена та 25 кращих тренерів місяця.


З метою підтримки і стимулювання розвитку спорту вищих досягнень в Донецькій області, морального і матеріального заохочення спортсменів для досягнення високих спортивних результатів, з 2 березня 2017 року призначено 70 стипендій перспективним спортсменам Донецької області з олімпійських (40 стипендій), неолімпійських видів спорту (15 стипендій), спортсменам з інвалідністю (15 стипендій), які здатні забезпечити успішний виступ на Олімпійських, Паралімпійських, Всесвітніх іграх, Всесвітніх Універсіадах, Європейських іграх, Юнацьких Олімпійських іграх, чемпіонатах і Кубках світу та Європи. Розмір стипендій складає 4 та 6 прожиткових мінімуми. На ці цілі протягом 2018 року витрачено 6700,1 тис. грн. з обласного бюджету.

На 2019 рік затверджено кошти на суму 7304,0 тис. грн.

Також, з метою підтримки розвитку спорту вищих досягнень в Донецькій області, морального і матеріального заохочення спортсменів для досягнення високих спортивних результатів, вдвічі збільшено граничні розміри одноразових грошових винагород атлетам і тренерам Донеччини, які гідно виступають на міжнародних змаганнях.

Протягом 2018 року здійснено виплати 150 грошових одноразових винагород (93 – спортсмени, 57 – тренери). На ці цілі витрачено 1968,0 тис. грн.

На 2019 рік затверджено кошти на суму 3000,0 тис. грн.

- будівництво Олімпійської спортивної бази;

- будівництво учбового корпусу на 400 учнів та студентів навчального закладу спортивного профілю ДВУОР ім. С.Бубки;

- будівництво сучасного спортивного комплексу з велосипедного спорту в м. Лиман;

- підготовка та участь спортсменів Донецької області у ХХХІІ літніх Олімпійських та ХVІ Паралімпійських іграх 2020 року в м. Токіо (Японія);

- підготовка та участь спортсменів Донецької області у XI Всесвітніх Іграх з неолімпійських видів спорту у найбільшому місті штату Алабама – Бірмінгемі у 2021 році.