Дводенний олімпійський марафон у Маріуполі
9-10 червня у Маріуполі масштабно відзначили Олімпійський день, який є головним святом для кожного спортсмена.
Протягом червня весь світ відзначає Міжнародний Олімпійський день, присвячений відродженню олімпійського руху в його сучасному вигляді. Ідея про заснування спеціального святкового дня, присвяченого олімпійському руху, вперше пролунала на 41-й сесії Міжнародного олімпійського комітету в Стокгольмі в 1947 році. А за рік – на 42-й сесії МОК в Санкт-Моріці – цей проект ухвалили офіційно.
Подібні спортивні заходи протягом червня проходять по всій країні і охоплять усі регіони України. Маріуполь не залишився осторонь від Всеукраїнської акції популяризації спорту і здорового способу життя. Традиційно в середині червня Маріуполь на два дні стає центром олімпійського руху та здорового способу життя. Цього року організатори обрали локацію на Приморському бульварі, через це одну з кращих магістралей міста перекрили на весь світловий день. На цій ділянці дороги і стартував Олімпійський день.
Увесь спортивний менеджмент Маріуполя завітав на урочисте відкриття. Начальник управління молоді та спорту міськради Олексій Казанцев привітав учасників і закликав дотримуватися принципів чесної боротьби не тільки в спорті, але і в житті.
Голова депутатської комісії з питань культури, освіти, молодіжної політики та спорту Володимир Курський побажав усім спортсменам удачі, віри в себе і гучних перемог на славу рідного міста.
Найсильніша людина України Олександр Лашин зазначив, що Маріуполь - місто сильних, красивих, розумних людей і чудових спортсменів, які є його невід’ємною частиною, частиною гучних перемог.
Чемпіон України з пара-легкої атлетики, майстер спорту Олександр Білобоков, який є єдиним спортсменом з Донецької області, що восени буде захищати честь країни в далекій Австралії, подякував усім присутнім за любов до спорту і пропаганду фізичної культури серед молоді Маріуполя.
Бурхливими оваціями всі учасники Олімпійського дня зустріли олімпійського чемпіона з плавання 1980 року Олександра Сидоренка. Легенда світового спорту відзначив високий рівень розвитку спорту за останній рік в Маріуполі: «Дуже багато спортсменів представляють наше місто на міжнародній арені, все більше маріупольчан вибирають для себе спорт і здоровий спосіб життя. Хочеться побажати всім спортсменам не тільки брати участь, а й перемагати. Ставте перед собою найсміливіші цілі і нагорода на Олімпіаді в цьому разі вам гарантована», - резюмував володар золотої медалі Ігор 1980 року.
На цьому урочиста частина не скінчилася. Нагороду отримав кікбоксер Олександр Олійник, якого визнано кращим спортсменом місяця. Він став чемпіоном світу з кікбоксингу ISKA, який на початку травня пройшов у столиці України, в розділах лоу-кік та К-1 у ваговій категорії до 86 кг.
Олімпійський день - це справжнє свято, тому цьогорчіч до його насиченої програми увійшла низка колективних активностей протягом усього уік-енду.
Головне свято спорту відкрили вихованки відділення художньої гімнастики Дитячо-юнацької спортивної школи №5. Юні грації продемонстрували публіці чудові номери, пластику і елегантність.
Ось уже другий рік управління молоді та спорту Маріуполя проводить олімпійську вікторину для всіх глядачів. Впродовж свята пролунало півсотні не таких уже й простих запитань, на які наші дітки все ж дали більше правильних відповідей. Щоправда, іноді вони зверталися за допомогою до своїх батьків. Варто відзначити відділення боротьби КДЮСШ «Меотіда». Саме вихованці цієї спортивної школи і їхні батьки побили рекорди правильних відповідей.
Далі, крім традиційного забігу за участю провідних легкоатлетів Маріуполя, розпочали роботу і різні спортивні локації. Глядачам запропоновано фінальні ігри чемпіонату міста серед команд комітетів самоорганізації населення з футболу, виступи з греко-римської боротьби, пляжного волейболу, фехтування, шахів та велогонок.
Варто відзначити, що в змаганнях з велоспорту взяв участь Володимир Курський. Найспортивніший депутат міськради продемонстрував приголомшливу спортивну форму. Це помітили тренери КДЮСШ «Атлетик» і запропонували йому залишити депутатство і стати професійним спортсменом.
Не залишилися осторонь і спортсмени воркаута. На території водної станції «Маркохім» відбувся Кубок міста, а через дві години суботнє спортивне безумство завершилося на стадіоні «Азовець», де відбулася календарна гра з американського футболу між «Азовськими дельфінами» і «Київськими патріотами». На жаль, маріупольці зазнали поразки.
У деяких містах така кількість спортивних заходів проходить за місяць, а Маріуполь ставить перед собою завдання куди більш амбітні. Ось уже другий рік Олімпійський день тут проходить в два дня.
Недільного ранку почався наймасштабніший стритбольний турнір. Трофеї та досягнення іменитих спортсменів брали участь в змаганнях складно вмістити навіть в текст даної статті. Приємно відзначити, що учасниками олімпійського стритболу стали навіть чинні гравці баскетбольної Суперліги України.
Одна з найкрасивіших локаційних зон Маріуполя - з яхтами і щоглами, прапорцями і вітрилами - створила унікальну картинку, аналогів якої просто не може бути в містах, де немає моря. А на іншому кінці міста - головній водній арені Маріуполя - пройшов матч з водного поло. Завершилося свято спорту чемпіонатом Маріуполя зі стрільби з лука.
Дводенний олімпійський марафон-2018 завершено. Це були яскраві та емоційні дні спорту, яким він має бути в своєму чистому вигляді.