Віктор Ремський: «Справжню роботу Відділення НОК України в Донецькій області покаже в 2018 році»
Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області, що веде свою історію з грудня 1994 року, новий відлік почало 12 квітня 2017 року, коли в Краматорську відбулась V позачергова звітно-виборна Асамблея. Обраний керівник громадської організації, заступник голови облдержадміністрації Віктор Ремський підводить підсумки проведеної роботи та ділиться планами на найближче майбутнє.
- Які перепони постали у діяльності відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області (далі – Відділення) у році, що минає?
- У силу певних технічних причин, на жаль, ми не змогли в 2017 році зареєструвати Відділення НОК України в Донецькій області як неприбуткову організацію. Оскільки вона не мала можливості вести повноцінну матеріально-фінансову роботу, головним спонсором фактично виступила обласна державна адміністрація, обласна військово-цивільна адміністрація (з обласного бюджету залучено 325 тис. грн.).
- Коли вирішиться питання щодо надання Відділенню статусу неприбутковості і до чого воно призведе?
- З початку 2018 року Відділення буде зареєстровано так, як треба. І, думаю, це дозволить протягом січня-лютого значно покращити бюджет Відділення. Уже є перелік спонсорів, і, однозначно, це будуть мільйони гривень. Завдяки цьому ми зможемо належним чином організувати діяльність працівників Відділення, ще більш якісно і в більшій кількості проводити заходи за програмою Національного олімпійського комітету України. На засіданні Виконкому Відділення, яке відбулося в Краматорську 22 листопада, ми визначили три напрямки використання грошових спонсорських коштів, які надходитимуть: 1) створення і придбання власної місцевої атрибутики; 2) закупівля спортивного знаряддя, необхідного в першу чергу для наших олімпійців; 3) виплата додаткових стипендій для спортсменів і тренерів, які чогось досягли або готуються на Олімпіаду. Отже, справжню свою роботу Відділення покаже в наступному 2018-му році.
- Величезну роль у розбудові олімпійського руху протягом останніх років відіграє Донецька облдержадміністрація. Яка ситуація з оновленням спортивної інфраструктури, що має стати базою для виховання нових чемпіонів?
- Обласна державна адміністрація, дійсно, велику увагу приділяє покращенню матеріально-спортивної бази. На підконтрольній Україні частині Донецької області протягом 2017 року збудовано 104 футбольних поля зі штучним покриттям (один такий майданчик – це в середньому 1,5 млн. грн.), із них 83 майданчики – до 85-річчя Донецької області, інші – за рахунок субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток, за рахунок місцевих бюджетів, позабюджетних коштів (партнерство влади та бізнесу), а також за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Окрім того, на 12 млн. грн. з обласного бюджету придбано обладнання для 200 тренажерних майданчиків, які розташовані при загальноосвітніх школах, у громадських місцях та є загальнодоступними. Також будуємо льодову арену, два басейни, ремонтуємо наявні спортивні об’єкти.
У регіоні буде 39 опорних шкіл (з повним капітальним ремонтом), серед яких 8 вже готові. І ці школи матимуть по 2 спортивні зали: один загальний ігровий, другий – спрямований на розвиток конкретного виду спорту (першою ініціативу тут проявила федерація боротьби самбо). Окрім цього, ми приводимо до ладу мінімум по одному парку в кожному місті області. Наприклад, у Краматорську в «Саду Бернацького», що є парком спортивної спрямованості, створені місця для занять різними видами спорту, і плануємо ще відкрити там «Алею спортивної слави Донецької області». Подібну алею випускників Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки 16 грудня урочисто відкрито в Бахмуті на території дитячого оздоровчого табору «Вогник».
- А яким чином область підтримує своїх спортсменів?
- На Донеччині гідно відзначають своїх спортивних героїв та перспективних зірочок спорту. На жаль, на Олімпійських іграх 2016 року представники регіону не змогли здобути медалі і, таким чином, не отримали високих грошових нагород від області (за «золото» передбачалось 780 тис. грн., «срібло» – 500 тис. грн., «бронзу» – 340 тис. грн.), але подяку з обласного бюджету виплатили 5 атлетам, які посіли четверте-шосте місця, та їх тренерам (на загальну суму 981 875 грн.).
Протягом 2017 року спортсмени Донецької області здобули на всеукраїнських та міжнародних змаганнях 1929 медалей, з яких 753 золотих. При цьому представники олімпійських видів спорту принесли в скарбничку регіону 564 нагороди (202 золоті), неолімпійських видів – 1167 (461 золота), видів спорту серед осіб з інвалідністю – 198 (90 золотих). Тим із них, хто піднімався на п’єдестали найпрестижніших змагань, а також їх тренерам ми продовжували виплачувати з обласного бюджету одноразові грошові винагороди – за підсумками 11 місяців 2017 року загальна сума виплат становить 1 643 тис. грн.
Щомісячні обласні стипендії отримують 70 спортсменів, серед яких 40 представляють олімпійські види спорту, 15 – неолімпійські види спорту і ще 15 – види спорту серед людей з особливими потребами. Усього на підтримку провідних атлетів області в 2017 році на сьогоднішній день виплачено 5 169 тис. грн. Окрім цього, стипендіями своїх спортсменів забезпечують міста, райони.
- Протягом року Відділенням проведена низка різноманітних заходів. Які запам’яталися особисто Вам?
- Один з наймасовіших заходів – Олімпійський урок – найкраще ми провели 9 вересня в краматорському парку «Сад Бернацького», де діяли 28 спортивних локацій, а почесними гостями стали бронзова призерка Олімпійських ігор 2012 року, чемпіонка світу та Європи з легкої атлетики (потрійний стрибок) Ольга Саладуха, володар Кубку світу зі спортивної ходьби, учасник Олімпійських ігор 2012 і 2016 років Руслан Дмитренко, учасниця Олімпійських ігор 2016 року в бігу на 400 м з бар’єрами Вікторія Ткачук. Також незабутнім у році, що минає, став 20-й ювілейний турнір з волейболу серед ветеранів на призи Люгайло (21-23 вересня, Краматорськ), де в одному місці зібралися 5 олімпійських чемпіонів: Станіслав Люгайло – 1964 року, Федір Лащонов – 1980 року, Володимир Іванов, Володимир Беляєв, Віктор Михальчук – 1968 року.
Спортивна спільнота Донецької області живе дуже дружньо, ми тісно співпрацюємо з усіма федераціями – з олімпійських та неолімпійських видів спорту. Вважаю, що на сьогоднішній день для популяризації, розвитку олімпійського руху у нас все робиться на достатньо високому рівні.
- У планах області найамбітнішим виглядає проект щодо будівництва регіональної спортивної бази…
- Дійсно, наша мрія – це власна база олімпійської підготовки в місті Святогірську, яка надасть можливість збирати в одному місці збірні команди Донецької області різних вікових категорій, з різних видів спорту. Попередньо розглядаємо варіант щодо зведення надсучасного спортивного об’єкту на території оздоровчого табору «Лісова казка», який практично не використовується. Найближчим часом пройдуть громадські слухання з цього питання, а остаточне рішення прийматиметься на сесії Слов’янської міської ради.
Перспективи на Донеччині мають й інші обласні об’єкти спортивної сфери. Так, у Бахмуті після проведення необхідних робіт з реконструкції нове життя отримають обласний фізкультурно-оздоровчий диспансер та Донецьке вище училище олімпійського резерву ім. С.Бубки, у Лимані – обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з велоспорту.
Підсумовуючи, скажу, що нам ще потрібно побудувати багато спортивних споруд, а також ще більше уваги приділяти підтримці спортсменів та тренерів нашого регіону. На жаль, ще й досі багато людей бояться їхати в Донецьку область. Але я запевняю: в українських містах Донеччини тривають нормальні соціально-побутові процеси, і абсолютно усюди розвивається необхідна інфраструктура.
За інформацією Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області