У Донецьку завершився чемпіонат світу з легкої атлетики серед юнаків

У Донецьку на РСК «Олімпійський» завершився восьмий юнацький чемпіонат світу з легкої атлетики, який проходив з 10 по 14 липня.

У останній день змагань було розіграно 11 комплектів нагород.

Першими були визначені переможці та призери в бігу на 200 метрів. Серед юнаків кращий результат показав Майкл Охара з Ямайки (20.63 с), другим став Вітор Уго Дос Сантос з Бразилії (20.67), а третім – Реньє Мена з Куби (20.79). Серед дівчат «золото» виборола шведка Ірен Екілунд (22.92 с), «срібло» – представниця Еквадору Анжела Теноріо (23.13), «бронзу» – американка Аріана Вашингтон (23.20).

Серед юнаків у фіналі бігу на 3000 метрів не було рівних Йоміфу Кейелча з Ефіопії (7:53.56 хв.), а кращим у бігу на 1500 метрів став кенієць Роберт Кіпту Бівот (3:36.77).

Серед дівчат в бігу на 2000 метрів стіпль-чез першою фінішувала кенійка Розефлін Чепнгетіч (6:14.60 хв.), а в бігу на 800 метрів – Аніта Хінріксдоттір з Ісландії (2:01.13 хв.).

У метанні списа серед юнаків перше місце з результатом 78.84 м посів словенець Матія Мухар, друге – Норберт Ріваж-Тот з Угорщини (78.27), третє – іспанець Рабло Бугалло (76,63).

У стрибках в довжину серед дівчат «золото» виборола румунка Флорентина Марінцу (6.42 м), «срібло» – американка Кетура Оржі (6.39), «бронзу» – полька Наталія Часинська (6.22).

У стрибках з жердиною серед хлопців кращий результат показав Харрі Коппелл з Великобританії (5.25 м), другим став китаєць Хуанг Бокай (5.20), а третім – Лев Скоріш з Ізраїлю (5.10).

Завершували Чемпіонат найбільш видовищні змагання – естафети, які на юнацьких світових першостях проводиться за такою схемою: 100 м – 200 м – 300 м – 400 м. Серед дівчат місця на п’єдесталі від першого до третього посіли збірні США (2.05.15 хв.), Британських Віргінських островів (2.07,40) та Японії (2.07,61) відповідно. Серед хлопців першими фінішували атлети з Ямайки (1:49.23 хв.), другими – американці (1:50.14), третіми – японці (1:50.52).

Загалом за 5 днів Чемпіонату було розіграно 40 комплектів нагород.

Лідером медального заліку за підсумками світової першості стала збірна Ямайки, у активі якої 6 нагород найвищої проби і 2 «бронзи».

На другому і третьому місцях – збірні Кенії (4 золоті, 3 срібні та 4 бронзові медалі) та Ефіопії (3 золоті, 3 срібні та 2 бронзові нагороди).

Найбільшу кількість нагород завоювала збірна США – 17 медалей, з яких всього дві є золотими.

Загалом у медальному заліку представлені 37 держав світу.