У Слов’янську відбувся міський фестиваль воркаута
23 червня в Слов’янську відбувся міський фестиваль воркаута. Метою фестиваля було розповісти про новий спортивний рух, який нещодавно почав свій розвиток в Україні і в Донецькій області. Даний напрямок дуже молодий, але вже зараз участь у першому фестивалі взяло 19 осіб. Усі вони – молодь віком від 14 до 22 років.
Street workout – це масовий рух, заснований на заняттях фізичною культурою із застосуванням тренувального обладнання в громадських об’єктах, таких як шкільні двори, парки, спортивні майданчики в міській забудові. Включає тренування на турніку, брусах, які відбуваються на свіжому повітрі.
Основним заняттям є підтягування на турніку. Людина, яка займається воркаутом, називається воркаутер.
Такий вид тренування, як гетто тренування (англ. Ghetto workout), призначений на силове навантаження, у той час як вуличний воркаут (англ. Street workout) поєднує в собі техніку і силу.
Є три основних напрямки, у яких розвивається воркаут:
• воркаут
- вуличний воркаут
- гетто
• дворова гімнастика
• джімбар
Складові вуличного воркаута:
• атлетичні вправи – система вправ різного рівня складності, яка сприяє посиленню здоров’я, розвитку сили і витривалості, а також формуванню атлетичної статури;
• калістеніка – комплекс простих вправ, які виконують, використовуючи виключно власну вагу тіла; мета цих вправ – розвинути мускулатурну силу і розвинути всебічний фітнес;
• паркур – фізична дисципліна французького походження, у якій учасники біжать за маршрутом, намагаючись перейти перешкоди найбільш ефективним способом, використовуючи лише власні тіла. Для паркуру необхідні такі навички, як стрибки, лазіння і т.д. Заснований паркур французом Девідом Беллом.