Пауерліфтери Донеччини розповіли про свої міжнародні успіхи
21 листопада в Краматорську відбулася прес-конференція з приводу успішного виступу спортсменів Донеччини на цьогорічних дорослій та молодіжній світових першостях з пауерліфтингу.
Участь у прес-конференції взяли начальник управління з питань фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик, заслужений майстер спорту України з пауерліфтингу, срібний призер чемпіонату світу серед дорослих Олексій Рокочий, майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу, чемпіон Європи серед дорослих, бронзовий призер чемпіонату світу серед дорослих Олексій Бичков та майстер спорту України з пауерліфтингу, чемпіон Європи серед юнаків, срібний призер чемпіонату світу серед юнаків Данило Ковальов.
Майстер спорту України з Краматорська, абсолютний чемпіон Європи серед юнаків до 18 років Данило Ковальов у ваговій категорії 93 кг здобув «срібло» на чемпіонаті світу серед юнаків та юніорів, який пройшов з 1 по 7 вересня в місті Орошгаза (Угорщина). Його результат у сумі триборства – 802,5 кг (325+195+282,5) – став новим рекордом України.
На чемпіонаті світу серед дорослих, який пройшов з 3 по 8 листопада в місті Аврора (США), представники Донеччини Олексій Рокочий і Олексій Бичков виступали у ваговій категорії 120 кг, де завоювали відповідно «срібло» і «бронзу». Заслужений майстер спорту, триразовий чемпіон світу з Красного Лиману Олексій Рокочий показав результат у сумі триборства 1055 кг (400 кг – у присіданні, 300 кг – у жимі, 355 кг – у тязі). Це на 5 кг більше, ніж у його співвітчизника – майстра спорту міжнародного класу, чемпіона Європи 2014 року серед дорослих з Краматорська Олексія Бичкова – 1050 кг (385 + 300 + 365).
Пауерліфтери Донеччини поділилися з представниками ЗМІ враженнями від виступу на змаганнях, а також розповіли про початкові кроки в спорті.
- Я потрапив на тренування з пауерліфтингу випадково – насправді йшов записуватися в секцію волейболу. Через те, що заняття з двох видів спорту чергувалися через день, помилився і потрапив на пауерлфітинг. Мені сподобалося, і до сьогоднішнього дня продовжую із задоволенням ним займатися, - розповів Данило Ковальов.
- Пам’ятаю, як Данило прийшов у пауерліфтинг ще хлопчиком, - взяв слово Олексій Бичков. - Він мав тоді 48 кг ваги. На змаганнях на поміст його підсаджували – таким маленьким він був.
Як погодилися всі спортсмени, успішний виступ своїх старших співвітчизників на міжнародних спортивних аренах є взірцем для наслідування, гарним прикладом для молодого покоління. Це сприяє залученню дітей до занять як пауерліфтингом, так і фізичною культурою та спортом у цілому, сприяє пропаганді здорового способу життя. А в сьогоднішніх складних для регіону воєнних часів підвищується цінність спортивних успіхів у патріотичному вихованні молоді. Підняття державного прапору України на світових аренах є особливою гордістю для кожного спортсмена.
Свого часу взірцем для Олексія Бичкова був його нинішній партнер по команді та ваговій категорії Олексій Рокочий. Сьогоднішня робота пліч-о-пліч «вчителів» та «учнів» свідчить про головне – якщо плідно та якісно тренуватися, постійно самовдосконалюватися, будь-яка мрія стане здійсненною.
Безпосередньо на чемпіонаті світу в США і Бичков, і Рокочий цілком могли претендувати на перше місце. Так, срібному призеру цієї першості Олексію Рокочему сьогодні належить рекорд світу в сумі триборства – 1075 кг, і він є лідером своєї ваговій категорії. На думку самого спортсмена, найбільше вплинула на результат в Америці різниця в 9 годин у часі.
Досягнення спортсменів не залишаються без заохочень держави. Так, за зайняте перше місце на чемпіонаті світу з неолімпійських видів спорту передбачена виплата до 25 тис. грн., за друге – до 17,5 тис. грн., за третє – 12,5 тис. грн. Для забезпечення участі спортсменів на міжнародних змаганнях кошти виділяє Міністерство молоді та спорту України, для участі на всеукраїнських змаганнях залучаються кошти обласного бюджету, на обласних змаганнях – місцевих бюджетів або спонсорів.
Начальник управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик з нагоди успішного виступу на чемпіонаті світу вручив пауерліфтерам Донеччини грамоти, а також побажав атлетам яскравих перемог на майбутніх змаганнях.
- Срібний призер світової першості в США Олексій Рокочий є справжнім ветераном пауерліфтингу Донеччини, який продовжує захищати честь регіону та країни на спортивних аренах. Він є Заслуженим майстром спорту України, триразовим чемпіоном світу, світовим рекордсменом. Дай Бог йому здоров’я ще виступати на високому рівні. У нього була серйозна травма коліна, і напередодні чемпіонату світу він її залікував. Хоча, пауерліфтинг – це вид спорту довгожителів. Він не є травмонебезпечним, кар’єра спортсмена-пауерліфтера довга. До тренувань пауерліфтерів входять базові вправи на всі групи м’язів, які підходять для будь-якого виду спорту. Присідання зміцнюють ноги, станова тяга – спину, жим штанги лежачи – верхній плечовий пояс.
У Донецькій області створені найкращі умови для занять пауерліфтингом. Спеціальна база для проведення навчально-тренувальних зборів спортсменів була створена в селі Юр’ївка Першотравневого району зусиллями президента обласної федерації пауерліфтингу Іваном Збандутом. Саме там до минулих чемпіонатів світу готувалися наші спортсмени Ковальов, Рокочий і Бичков, - сказав Володимир Мицик.