У 2025 році спортсмени і тренери Донеччини продовжуватимуть отримувати обласну стипендію
2 січня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Бойка відбулося засідання комісії з відбору претендентів на призначення стипендій спортсменам та тренерам Донецької області.
«Своїми перемогами на міжнародних і всеукраїнських аренах спортсмени Донеччини та їхні наставники прославляють наш регіон і сприяють зміцненню іміджу України у світі, тож заслуговують на підтримку з боку Донецької обласної державної адміністрації – зокрема, заохочення щомісячними стипендіями. Вірю, що завдяки кропіткій наполегливій праці наші спортсмени й надалі відзначатимуться високими результатами та показуватимуть приклад для інших талановитих хлопців і дівчат», - зазначив Ігор Бойко.
Про кандидатів на отримання стипендій з обласного бюджету доповів начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик. Він зауважив, що в 2024 році атлети та тренери здобули 558 міжнародних нагород, і серед них 240 медалей є золотими – тобто стільки разів на честь атлетів Донеччини здіймався прапор України та лунав державний гімн.
Як і в 2022-2024 роках, у новому році максимум 80 обласних стипендій передбачені для спортсменів і максимум 30 стипендій для тренерів. На 2025 рік певні зміни стосуються розмірів стипендій, видів досягнень, за які призначається стипендія, та кількісного розподілу між олімпійськими, неолімпійськими видами спорту та видами спорту серед осіб з інвалідністю. Так, розмір стипендій у новому році встановлено від двох до восьми прожиткових мінімумів – у минулі роки найбільше заохочення складало шість прожиткових мінімумів.
Після попереднього розгляду кандидатур щодо їх відповідності вимогам, зазначеним у Положенні, відбулося голосування членів обласної комісії. У підсумку, узгоджено списки на отримання стипендій: 30 – для спортсменів з олімпійських видів спорту (10 стипендій у розмірі восьми прожиткових мінімумів, 20 – у розмірі чотирьох прожиткових мінімумів), 25 – для спортсменів з неолімпійських видів спорту (15 – чотири прожиткових мінімуми, 10 – два прожиткових мінімуми), 25 – для спортсменів з інвалідністю (15 – чотири прожиткових мінімуми, 10 – два прожиткових мінімуми); 15 – для тренерів з олімпійських видів спорту (5 – чотири прожиткових мінімуми, 10 – два прожиткових мінімуми), 8 – для тренерів з неолімпійських видів спорту, 7 – для тренерів спортсменів з інвалідністю (вони матимуть стипендії в розмірі двох прожиткових мінімумів).
Передбачається, що матеріальні заохочення щомісяця отримуватимуть представники таких видів олімпійських видів спорту, як бокс, важка атлетика, боротьба вільна, боротьба греко-римська, велосипедний спорт, дзюдо, легка атлетика, скелелазіння, стрибки у воду, стрільба кульова, триатлон, тхеквондо (ВТФ); з неолімпійських видів спорту – гирьовий спорт, кікбоксинг WAKO, комбат Дзю-Дзюцу, пауерліфтинг, підводний спорт, радіоспорт, боротьба самбо, спортивне орієнтування, спортивні танці, сумо, пляжна боротьба, черліденг, шашки; з видів спорту серед осіб з інвалідністю – пара плавання, пара велосипедний спорт, пара веслування академічне, дзюдо, легка атлетика, пауерліфтинг, пара спортивні танці, шахи, шашки.
Остаточний поіменний перелік спортсменів і тренерів Донецької області, які матимуть стипендії в 2025 році, буде оприлюднено після прийняття відповідного розпорядження голови облдержадміністрації, начальника обласної військової адміністрації. При цьому в разі зниження спортивних результатів, порушення вимог антидопінгового законодавства, невиконання індивідуального плану підготовки, що буде виявлятися завдяки щомісячному моніторингу, у списку стипендіатів проводитимуться заміни з переліку тих, кого було включено в резерв.