«Круглий стіл» зібрав спортивну спільноту Донецької області у Мукачеві
28 грудня в місті Мукачево у продовження форуму «Спортивна Донеччина» відбувся «Круглий стіл», на якому представники спортивної спільноти Донецької області окреслили ключові досягнення 2024 року та визначили коло нагальних питань, що потребують вирішення у 2025 році.
Захід відбувся під головуванням начальника управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимира Мицика. До обговорення долучилися працівники управління, керівники обласних організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, очільники федерацій з видів спорту.
«Cпортивний актив Донеччини завжди має бути націлений на плідну роботу та досягнення поставлених цілей. Адже від цього залежить подальший розвиток нашої сфери у цілому. Так, умови воєнного часу додають складнощів, але в їх подоланні ми стаємо тільки більш сильними та згуртованими. Разом повинні продовжувати вишукувати нові форми роботи, пристосовуючись до сьогодення. Вірю, що спільними зусиллями у 2025 році ми зможемо реалізувати нові амбітні проєкти і примножити спортивні здобутки України», - зазначив Володимир Мицик.
Усі присутні на «Круглому столі» директори дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих ДЮСШ олімпійського резерву та інших комунальних спортивних організацій Донеччини озвучили цьогорічні досягнення в тезах і основних цифрах, а також поділилися планами роботи на 2025 рік.
Жваву дискусію, зокрема, викликало питання надання широкого впровадження у Україні клубної системи в спорті, що передбачає розвиток спортивних клубів у статусі громадських організацій і надання їм фінансової підтримки. Головна мета цього формату – створення нових можливостей та нових стимулів для дітей і для тренерів, підвищення ефективності роботи спортивної системи на місцях.
Ще один важливий актуальний напрямок – це широка підтримка через рухову активність і спорт ветеранів війни, військових, осіб з інвалідністю. Особливу увагу необхідно приділити забезпеченню доступності спорту для перелічених категорій шляхом організації діяльності адаптивних клубів і проведення заходів. Робота в даному напрямку дозволить забезпечити умови для фізичного та ментального відновлення, для соціальної адаптації, для зміцнення стійкості духу.
Окрім цього, значна увага спортивної спільноти Донеччини у 2025 році й надалі буде приділятися розвитку масового спорту – це стосується координації і масштабування проєктів «Активні парки − локації здорової України» та «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги», а також налагодженню співпраці з гуманітарними хабами, створеними для потреб вимушених переселенців із Донецької області у різних регіонах України.