Фестиваль українських національних видів спорту «Спадщина нації» присвятили Дню Гідності та Свободи
30 листопада у Києві відбувся фестиваль українських національних видів спорту «Спадщина нації», що зібрав представників громадських спортивних організацій, територіальних громад і лідерів молодіжного руху Донеччини.
З вітальними словами до учасників звернулись начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик і начальниця управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання ОДА Лілія Золкіна.
«Приємно започаткувати для Донеччини традицію проведення фестивалю українських національних видів спорту, і важливим є присвячення цього заходу Дню Гідності та Свободи. Свою історію розвитку мають такі види спорту, як козацький двобій, хортинг, спас, український рукопаш спас, бойовий гопак, рукопаш гопак. Національні види спорту – це частина нашої культури, це прояв ідентичності, тому вони мають поширюватися серед молодого покоління, слугуючи джерелом натхнення на шляху до подальших здобутків», - зазначив Володимир Мицик.
«Пишаємося спортсменами і тренерами, які своєю наполегливою працею та яскравими досягненнями показують приклад патріотизму, любові до рідної країни. У наступному році у межах реалізації Програми української національної ідентичності ми спільними зусиллями намагатимемося надати цьому фестивалю ще більший імпульс. Охоплення мешканців Донецької області заходами національно-патріотичного виховання залишається для нас одним із пріоритетів», - наголосила Лілія Золкіна.
Протягом фестивалю «Спадщина нації» учасники мали змогу не лише дізнатися про історію таких видів спорту, як бойовий гопак, рукопаш гопак, український рукопаш спас і хортинг, але й долучитися до майстер-класів і дискусій щодо сучасного значення традицій, які мають бойові мистецтва. Це була чудова нагода обмінятися ідеями, обговорити сучасні виклики та визначитися з новими підходами задля подальшого руху вперед.
Тренери відокремленого підрозділу громадської організації «Всеукраїнська федерація «Спас» Інна Лесько та Павло Глоба разом зі своїми вихованцями представили напрацювання і досягнення у розвитку українського рукопаш спасу.
З мистецтвом рукопаш гопак гостей фестивалю ознайомили тренер комплексної дитячо-юнацької спортивної школи № 1 Бахмутської міської ради Ольга Митник та її вихованка Вікторія Васильєва.
Підполковник українського реєстрового козацтва Олег Вотчель розповів про цікавий досвід у розвитку бойового спасу.
Напрацюваннями в поширенні бойового гопака поділився Віктор Авраменко – заслужений працівник фізичної культури та спорту України, тренер, керівник школи бойового гопака імені Василя Стуса.
Директор Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді Тетяна Пічугова розповіла про впровадження всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура».
На завершення фестивалю відбулося спільне обговорення проєкту створення «Донецького обласного осередку українських національних видів спорту».
Організаторами заходу виступили Донецька обласна державна адміністрація, управління фізичної культури та спорту ОДА, Обласний центр фізкультурно-оздоровчої роботи.