Посилання

 
Донецька обласна державна адміністрація
 
Міністерство молоді та спорту України
 
Національний олімпійський комітет України
 
 

 
Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки
 
 
 
 


Володимир Мицик: Спортивна спільнота Донеччини наполегливо працює заради досягнень у славу України

У розвитку спортивної сфери Донецької області важливу роль відіграють регіональні громадські організації з видів спорту, з якими співпрацює управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації. Четверте в 2024 році засідання координаційної ради, у рамках якого обговорили нагальні питання, відбулося 29 листопада.

«Завдячуючи Силам оборони та безпеки України, спортивна спільнота Донеччини має можливість працювати задля примноження славних традицій регіону і держави, – зазначив у вітальному слові начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик. – Ми всіляко підтримуємо наших захисників у героїчному опорі окупантам та вічно шануватимемо пам’ять тих, хто віддав свої життя за нашу свободу і незалежність. На благо мешканців Донеччини наразі працюють 20 комунальних спортивних закладів і 2 обласні організації фізкультурно-спортивних товариств. Протягом 2024 року станом на кінець листопада спортсмени Донецької області взяли участь у 487 всеукраїнських змаганнях, де здобули 1789 медалей. А на 274 турнірах міжнародного рівня представники Донеччини вибороли 550 нагород, з яких 235 найвищого ґатунку. На честь перемог наших атлетів на цих змаганнях лунав гімн України і майорів синьо-жовтий прапор, що є черговим підтвердженням міцності та незламності вихідців із Донецької області. Нам потрібно й надалі гуртуватися та наполегливо працювати заради нових досягнень і перемог у славу України».

Володимир Мицик наголосив, що попри всі складнощі, спричинені російським повномасштабним вторгненням на територію України, Донецька обласна державна адміністрація продовжує раніше започатковані ініціативи щодо розвитку спорту в регіоні. Так, наразі 77 спортсменів і 29 тренерів отримують щомісячні стипендії. До складу Донецької обласної штатної команди резервного спорту входить 21 перспективний атлет з олімпійських видів спорту від 15 до 23 років, і всі вони мають щомісячні зарплати. Також для переможців і призерів офіційних міжнародних змагань серед дорослих передбачені одноразові грошові винагороди – у 2024 році станом на зараз їх отримали 79 спортсменів і 41 тренер.

 

Доповідачами на засіданні координаційної ради виступили: в. о. начальника відділу фізкультурно-спортивної роботи управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Андрій Іванов, головний спеціаліст цього відділу Анастасія Юдова, головний спеціаліст-юрисконсульт відділу організаційно-кадрової роботи управління Ольга Ясінко, директор КНП «Донецький регіональний центр спортивної медицини» Антон Діденко, заступник директора Обласного центру фізкультурно-оздоровчої роботи Олеся Лаврунова, інструктор-методист Школи вищої спортивної майстерності Вікторія Локтіонова, пресаташе управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Максим Кириченко.

Одним із важливим показників роботи спортивної сфери є проведення обласних змагань. Зважаючи на безпекову складову, через війну ці заходи вимушено проходять за межами Донеччини. І станом на кінець листопада всього відбулося 184 обласних змагання: 60 – з неолімпійських видів спорту, 48 – з олімпійських, 4 – серед спортсменів з інвалідністю, 72 – комплексні.

Олімпійці Донецької області у 2024 році станом на 29 листопада взяли участь у 166 чемпіонатах та Кубках України з 18 видів спорту, де здобули 563 медалі, з яких 197 золотих, і в 70 офіційних міжнародних стартах з 16 видів спорту, де мають 34 медалі (9 золотих). Неолімпійці на 103 змаганнях всеукраїнського рівня з 33 видів спорту відзначились 633 нагородами (з них 250 золотих), а на 63 офіційних закордонних турнірах з 24 видів спорту – 255 нагородами (110 золотих). Спортсмени Донеччини з інвалідністю взяли участь у 20 чемпіонатах та Кубках України з 7 видів спорту, де мають в активі 126 медалей (74 золоті), і в 20 офіційних міжнародних змаганнях з 9 видів спорту, де вибороли 104 медалі (49 золотих).

Управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації всіляко сприяє проведенню заходів серед вимушених переселенців із Донеччини. З переліком місць для тренувань, що наразі включає 123 спортивні секції в 51 населеному пункті України, можна ознайомитися на Google-мапі (http://surl.li/svyfgy) та на офіційному вебсайті управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації у відповідному розділі «Перелік спортивних секцій для ВПО з Донеччини».

 

Традиційною для кінця року є робота з підбиття підсумків та визначення планів на найближче майбутнє. Так, актуальна інформація задля складання рейтингу з видів спорту за 2024 рік від обласних федерацій очікуватиметься в управлінні до 25 грудня, задля визначення кращих спортсменів і тренерів за цей рік – до 16 грудня, пропозиції щодо складу Донецької обласної штатної команди резервного спорту і щодо кандидатур на обласні стипендії серед спортсменів та тренерів на 2025 рік – до 10 грудня, оновлені склади збірних команд Донецької області з видів спорту і проєкт календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань Донецької області на 2025 рік – до 20 грудня, оновлені списки кандидатур на старших тренерів з видів спорту за віковими групами спортсменів – до 13 грудня, пропозиції до порядків денних майбутніх нарад – до 16 грудня, інформація про представництво у всеукраїнських громадських організаціях і графік проведення майстер-класів за участю відомих спортсменів на наступний рік – до 25 грудня.

Починаючи з 2024 року, договори про співпрацю між управлінням фізичної культури та спорту облдержадміністрації і громадськими об’єднаннями та організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості укладаються терміном на 1 рік. Нововведенням є те, що наразі клопотання про продовження дії таких договорів подаватимуться через кураторів з видів спорту, які матимуть змогу робити погодження, а також фіксувати зауваження у роботі федерацій. Термін подачі документів – до 20 грудня.

 

Здоров’ям атлетів регіону безпосередньо опікується комунальне некомерційне підприємство «Донецький регіональний центр спортивної медицини», що евакуйовало з Бахмута сучасне обладнання і наразі має два відділення. Робота відділення спортивної медицини у смт Любешів Волинської області зосереджена на динамічному спостереженні за станом здоров’я спортсменів, їхній високоякісній реабілітаційній та відновлювальній терапії. У новому лікувально-діагностичному відділенні в місті Київ можна отримати діагностичні та лікувальні послуги вузькопрофільних спеціалістів. Один із постійних напрямків роботи ДРЦСМ – проведення поглиблених медичних оглядів за місцем розташування Центру. У 2024 бригади лікарів здійснили низку виїзних обстежень атлетів Донеччини, які наразі перебувають у різних регіонах України. Такі медогляди спортсмени мають проходити мінімум двічі на рік.

Нагальним для громадських об’єднань, громадських організацій (федерацій) з видів спорту є питання проведення звітних та звітно-виборчих конференцій. Так, відповідно до типових Статутів, вищим керівним органом є Конференція: звітна конференція скликається не рідше ніж один раз у два роки, звітно-виборча конференція – один раз на чотири роки. Також є Рада Федерації – вона є вищим керівним органом в період між конференціями федерації та збирається на свої засідання щонайменше один раз у рік. На відповідних засіданнях мають розглядатися поточні досягнення, а також визначатися проблемні питання та шляхи їх вирішення.

 

Щоб слідкувати за спортивним життям Донецької області, оберіть для себе будь-який зручний канал отримання інформації:

Сайт: sportdonoda.gov.ua
Фейсбук: www.facebook.com/sportdonoda
Телеграм: t.me/sportdonoda
Інстаграм: www.instagram.com/sportdonoda
X (Твіттер): x.com/sportdonoda

01.12.2024

Новини

Перелік спортивних секцій для ВПО з Донеччини

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2023 році

  

 

Управління в соціальних мережах