Алан Болієв увійшов до складу збірної України, яка поїде на змагання «United States Air Force Trials»
Поліцейський з Краматорська Алан Болієв увійшов до складу збірної України, яка в березні 2024 року в Лас-Вегасі візьме участь у змаганнях з адаптивних видів спорту для ветеранів та військовослужбовців Повітряних Сил США «United States Air Force Trials».
Офіційна сторінка української команди Invictus Games: Team Ukraine знайомить із історією Алана Болієва.
Алан Болієв, 29 років. Поліцейський з Краматорська. Займається документуванням злочинів росіян. 2 січня 2023 року отримав поранення внаслідок ракетного обстрілу в м. Краматорськ.
Про службу
Я в поліції працюю майже 12 років. У слідстві з 2017-го. Ще з дитинства хотів працювати поліцейським. Певно, тоді спрацював юнацький максималізм. Хотілося розкривати злочини. Це схоже на логічну гру. Робота слідчого – документувати все, що сталося на місці події. Цікаво, коли виявляєш особу, що вчиняє злочини, але бачиш її тільки на документах, і намагаєшся аналізувати, проводиш слідчі дії, дізнаєшся про неї багато чого ще до спілкування з цією людиною. На моїй посаді я повинен розуміти людей – від маргінальних до керівників підприємств.
З початком війни робота дуже змінилася. Памʼятаю перші поїздки по Очеретиному в 2015 році, прильоти ракет по Краматорську з повномасштабною війною. Мені доводилося рідним повідомляти про загибель їхніх близьких людей. Часом здається, що в голові вже блок на емоції, щоб не зʼїхати з глузду.
Вважаю, що в нас поліція така, як і все суспільство. Для когось вона погана, а комусь допомогла. Для когось не зробила нічого, а комусь врятувала життя. Не можна узагальнювати. Завжди деталі мають значення.
Про вплив на світогляд
Думаю, багато людей, з якими доводилося спілкуватися в житті, мали свій вплив на мене. Книжки також. До прикладу, “Трансерфінг реальності”, “Шлях воїна”. Я люблю читати про свободу мислення.
Про себе
Напевно, я веселий. Люблю спорт, баню, масаж. Дуже люблю моржування. Це ще з дитинства, я тоді жив у Святогірську, і бабуся виводила на сніг та обливала холодною водою. Холодна вода мені навіть після травми допомогла реабілітуватися. Колись професійно займався пауерліфтингом, виконав КМС. Бігаю для задоволення. У 2021 році пробіг марафон, але неправильно – без належної підготовки. Це було дуже важко. Біг на вольових.
Про отримання травми
2 січня минулого року заступав разом з товаришем на блокпост поблизу Краматорська, разом з прикордонниками та ВСП. Ми з товаришем поділили час чергування. День був дуже спокійним. Ближче до півночі пролунав дуже сильний вибух. Це була ракета Іскандер. Тоді загинув прикордонник і мій товариш. Ще один хлопець втратив ногу. В мене була черепно-мозкова травма, короткострокова втрата зору.
У мене ніколи не було проблем зі здоровʼям. А зараз часті головні болі. Перший час дуже багато флешбеків було. Я думав, що стресостійкий, але помилявся. Довго з цього психологічно виходив.
Про те, як боротися, коли накриває
Коли дуже погано морально – треба йти до спортзали. Кілька хвилин інтенсивної роботи, і можна заспокоїтися. Спорт завжди допомагає. В мене так: якщо зранку прокинувся і не позаймався, не побігав – день намарно.
Про те, що робить щасливим
Думки про майбутнє. Думаю, що скоро буде все добре, мандруватиму різними країнами. Дуже приваблює Скандинавія. Але хочу побувати скрізь – у найбідніших місцях, найбагатших. Хоча зараз здається, що життя проходить повз.