Посилання

 
Донецька обласна державна адміністрація
 
Міністерство молоді та спорту України
 
Національний олімпійський комітет України
 
 

 
Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки
 
 
 
 


Легка атлетика Донецької області не втрачає олімпійських перспектив

Пріоритетне місце в спортивному житті Донецької області завжди займала легка атлетика, адже її представники з року в рік радують високими міжнародними результатами. Поточний стан і перспективи цього виду спорту напередодні відбіркового року до наступних Олімпійських ігор стали темою обговорення чергового засідання колегії управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації.

«Спортивна громадськість Донеччини активно веде боротьбу на своєму фронті в умовах війни, що російські загарбники розв’язали проти України. І вагомий внесок у примноження переможних традицій регіону роблять представники легкої атлетики, отримуючи гідну підтримку з боку Донецької обласної державної адміністрації. Це стосується і щомісячних стипендій спортсменам та тренерам, і заробітних плат перспективним атлетам у складі Донецької обласної штатної команди резервного спорту, і одноразових грошових винагород за високі міжнародні результати. Думаю, наші земляки регулярно слідкують за спортивними успіхами атлетів, що трохи додає їм позитивних емоцій. Тож дякую керівництву області, всім тренерам, директорам дитячо-юнацьких спортивних шкіл та іншим фахівцям, які всіляко сприяють новим досягненням у славу України», - зазначив у зверненні до колег начальник управління Володимир Мицик.

Після початку російської окупації Донеччини в 2014 році, що призвела до втрати значної кількості кадрового потенціалу, ДЮСШ та спортивної бази, легка атлетика регіону, як і багато інших видів спорту, значний період відновлювалась. І тільки колосальними зусиллями багатьох людей «королеві спорту» вдалося вийти на достатньо високий рівень, що останні роки дозволяв скласти гідну конкуренцію іншим провідним регіонам України, посідати призові місця, приймати в місті Бахмут національні змагання.

«Розвиток легкої атлетики був планомірним і поступовим, – каже президент громадської організації «Федерація легкої атлетики Донецької області» Віктор Лис. – З 2015-го по 2022-й рік постійно збільшувалася кількість відділень з легкої атлетики в ДЮСШ. Чисельність учасників обласних змагань у деяких вікових групах сягала понад 300 осіб. Системно проводилася робота з підвищення рівня кваліфікації тренерів, а також атестації суддів».

 

За підсумками 2021 року легка атлетика посіла лідируюче місце в Донецькій області за спортивними досягненнями: 154 рази представники цього виду спорту ставали переможцями та призерами всеукраїнських змагань (здобувши 70 золотих медалей), на міжнародних стартах у складі збірної України виступили 24 легкоатлети Донеччини. У 2022 році на чемпіонатах України в різних вікових групах легкоатлети Донеччини мають 24 перших місць та 21 призове. На міжнародному рівні видатними результатами в 2021-2022 роках відзначилися Вікторія Ткачук (біг на 400 м з бар’єрами), Михайло Брудін (метання диска), Кирило Приходько (естафета 4x100 м), Марина Ковтунова (стрибки у висоту).

На сьогодні до основного складу збірної України з легкої атлетики входять 5 спортсменів Донецької області: Вікторія Ткачук, Мар’ян Закальницький, Сергій Смелик, Аліна Логвиненко, Кирило Приходько. На регіональному рівні також атлетами, які мають реальні шанси на участь у Олімпійських іграх 2024 року, вважаються Вікторія Калюжна та Валерія Зіненко.

Базовими містами розвитку легкої атлетики на початок 2022 року були Бахмут, Маріуполь, Дружківка, Костянтинівка, Слов’янськ, Торецьк, Краматорськ. На превеликий жаль, наразі російськими ракетами та іншими снарядами зруйновано багато стадіонів, спортивних залів, майданчиків. Окупанти знищили спорткомплекс «Металург» міста Бахмут, який мав статус бази олімпійської та паралімпійської підготовки, постійно приймаючи на зборах і змаганнях атлетів збірної України.

Дуже сильно потерпає у воєнних умовах розвиток легкої атлетики в системі ДЮСШ. Спортивні школи вимушені організовувати роботу за межами Донецької області в різних містах України та за кордоном, у переважній більшості це відбувається в дистанційному режимі, який малоефективний у порівнянні зі звичайним тренувальним процесом. Водночас більш-менш стабілізувати роботу з підготовки легкоатлетів Донеччини вдалося в обласних спортивних закладах: Школі вищої спортивної майстерності та Донецькому обласному спеціалізованому фаховому коледжі спортивного профілю ім. С.Бубки.

 

«Підготовка наших спортсменів до відповідальних стартів 2023-2024 років у зв’язку з воєнними подіями в Україні буде надскладною, – наголосив Віктор Лис. – Ми повинні це розуміти та відповідально ставитися до ситуації, яка склалася. Адже ніхто не знає, коли завершиться війна та коли ми зможемо повернутися до своїх рідних міст. Проте наш регіон має досвід та силу волі в подоланні випробувань – вірю, що спільними зусиллями ми піднімемо рівень легкої атлетики на ще більшу висоту».

«Дійсно, на сьогоднішній день легка атлетика Донеччини втрачає в кількості та якості, у порівнянні з минулими роками. Але попри все, разом ми маємо утримати й примножити ті досягнення, які маємо. Надважливим завданням сьогодення є збереження людського потенціалу: тренерів, спортсменів, спеціалістів сфери. Труднощів достатньо, це правда, але жага до перемог у нас більша – вона і мотивує нас рухатися тільки вперед», – резюмував Володимир Мицик.

30.11.2022

Новини

Перелік спортивних секцій для ВПО з Донеччини

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2023 році

  

 

Управління в соціальних мережах