Посилання

 
Донецька обласна державна адміністрація
 
Міністерство молоді та спорту України
 
Національний олімпійський комітет України
 
 

 
Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки
 
 
 
 


Олімпійські перспективи борців Донеччини на Париж-2024 обговорили на засіданні координаційної ради

Чергове онлайн-засідання Координаційної ради з питань олімпійської підготовки та забезпечення олімпійців Донецької області, що відбулося 21 грудня під головуванням начальника управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимира Мицика, присвятили двом видам боротьби – вільній і греко-римській.

«Після проведення Олімпійських ігор у Токіо влітку 2021 року завершився один цикл та розпочався інший, який ознаменовує підготовку до Ігор у Парижі 2024 року. Зважаючи на сучасні виклики та завдання, усі разом маємо суттєво перелаштовувати свою діяльність. І функціонерам, і тренерам потрібно докласти багато зусиль, аби наші спортсмени потрапили до олімпійської збірної. А для того, щоб представники Донеччини були не тільки учасниками Олімпіад, а й призерами, необхідно ще більше обміркованої до дрібниць роботи. Отримати бажаний результат ми зможемо, якщо забезпечимо максимально сприятливий процес підготовки наших провідних і перспективних атлетів», - наголосив Володимир Мицик.

Директор Обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з видів боротьби, координатор з розвитку вільної та греко-римської боротьби в регіоні Олександр Соколов відзначив, що в списку серед 84 спортсменів Донецької області – кандидатів на участь у Іграх ХХХІІІ Олімпіади 2024 року, затвердженому на регіональному рівні, представництво борців складає 14 осіб:

- 8 спортсменів і спортсменок з вільної боротьби: елітна група – Аліна Бережна (закріплена за Бахмутською громадою), Олександр Хоцянівський (Маріупольська ТГ); провідна група – Микита Гончаров, Катерина Зелених, Тетяна Профатілова (усі - Бахмутська ТГ); перспективна група – Лоліта Волошина (Слов’янська ТГ), Марія Єфремова, Євгенія Сєдих (обидві - Бахмутська ТГ);

- 6 спортсменів з греко-римської боротьби: елітна група – Олександр Шишман (Маріупольська ТГ); провідна група – Максим Євтушенко (Краматорська ТГ), Олександр Чернецький, Геннадій Завертайло (обидва - Маріупольська ТГ); перспективна група – Нікіта Дементієв (Маріупольська ТГ), Владислав Луб (Краматорська ТГ).

При цьому до актуального списку борців-кандидатів для участі в Іграх-2024, затвердженого Міністерством молоді та спорту України, від Донеччини включено 3 представників вільної боротьби (елітна група – Аліна Бережна, Олександр Хоцянівський, перспективна група – Марія Єфремова) і 2 представників греко-римської боротьби (провідна група – Олександр Чернецький, перспективна група – Нікіта Дементієв).

 

Визначальними щодо майбутніх олімпійських перспектив Донеччини у вільній і греко-римській боротьбі стануть результати участі вищеназваних кандидатів на Париж-2024 у всеукраїнських та закордонних турнірах спочатку 2022 року, а потім і 2023-го. Задля потрапляння на Ігри борцям необхідно буде довести лідерські позиції на національній арені та виконати непрості умови міжнародного відбору.

Водночас особливе значення в підготовці атлетів до змагань найвищого рівня завжди має повноцінне медичне обстеження та ефективне відновлення за допомогою спортивних лікарів.

«Дуже цінним помічником у підготовці олімпійців є Донецький регіональний центр спортивної медицини в місті Бахмут, який відчинив свої двері в 2021 році після масштабної реконструкції. Директор цього комунального некомерційного підприємства Антон Діденко та весь колектив лікарів завжди готові надати фахові рекомендації щодо стану здоров’я та якісного відновлення від фізичних навантажень. Більше того, із залученням сучасного медичного обладнання, спортсмени можуть проводити тут відновлювальні та реабілітаційні збори», - зауважив голова координаційної ради Володимир Мицик.

 

21.12.2021

Новини

Перелік спортивних секцій для ВПО з Донеччини

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2023 році

  

 

Управління в соціальних мережах