На Донеччині обговорили розвиток плавання, синхронного плавання та стрибків у воду
10 грудня в режимі онлайн під головуванням начальника управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимира Мицика розглянули розвиток у регіоні трьох олімпійських видів спорту – плавання, синхронного плавання та стрибків у воду.
«Донеччина має дуже гарні традиції з розвитку водних видів спорту, регіон славиться своїми олімпійцями з плавання. Але з 2014 року довелося розпочинати майже «з чистого аркуша». І тільки наше бажання, завзятість, віра у свої сили зможуть змінити нинішню ситуацію на краще, вийти на рівень світових результатів. Розуміємо, що часи змінюються, конкуренція збільшується, але сьогодні в області чимало робиться задля розвитку спорту. Це і забезпечення атлетів стипендіями, і покращення інфраструктури – найближчим часом після масштабної реконструкції відбудеться відкриття єдиного критого в регіоні 50-метрового басейну «Нептун» у місті Маріуполь, а в першій половині 2022 року очікується введення в експлуатацію 25-метрового басейну «Н2О-Classic» у Краматорську», - відзначив Володимир Мицик.
На засіданні Координаційної ради з питань олімпійської підготовки та забезпечення олімпійців Донецької області про перспективи Донеччини в плаванні розповіли директор Обласної дитячо-юнацької спортивної школи з плавання та синхронного плавання Донецької обласної організації ФСТ «Україна», голова відокремленого підрозділу громадської організації «Федерація плавання України» в Донецькій області Володимир Мізін і тренер-викладач Школи вищої спортивної майстерності Олександр Конжуков. Питання підготовки спортсменів зі стрибків у воду – кандидатів на участь у Іграх ХХХІІІ Олімпіади 2024 року в Парижі (Франція) висвітлив тренер-викладач ШВСМ Анатолій Головань.
Чергове засідання комісії з розгляду і затвердження старших тренерів регіону присвятили розгляду синхронного плавання та стрибків у воду. Звіти про роботу в 2021 році й пропозиції щодо подальшого розвитку надали діючі старші тренери з цих видів спорту. За підсумками обговорення схвалено кандидатури Ірини Гребеннікової та Марини Попової як старших тренерів з синхронного плавання та стрибків у воду відповідно на наступний 2022 рік.
На сьогоднішній день до списку спортсменів Донецької області – кандидатів на участь у Паризькій Олімпіаді, який було схвалено на регіональному рівні 27 жовтня, включено 4 представників плавання (перспективна група – Олександр Денисов із Соледару, Микита Жиров, Ольга Медведєва та Данило Чобанян із Маріуполя) і 2 представників стрибків у воду (провідна група – Станіслав Оліферчик, перспективна група – Ніка Шурда з Маріуполя).
На період реконструкції головного басейну «Нептун» у Маріуполі (осінь 2019 року – кінець 2021 року) члени збірної України з плавання та стрибків у воду від Донецької області проводили основну підготовку за межами регіону. Попри це, у їх активі – низка нагород чемпіонатів України різних вікових категорій. Серед нагальних питань, що потребують вирішення: залучення нових тренерських кадрів, ефективне функціонування відділення плавання в Донецькому обласному спеціалізованому фаховому коледжі спортивного профілю ім. С. Бубки, забезпечення можливості для повноцінних тренувань провідних спортсменів у оновленому басейні «Нептун» після його відкриття.
Відділення стрибків у воду ШВСМ наразі налічує 5 спортсменів, у КДЮСШ «Меотида» Маріуполя тренуються 59 спортсменів. Відділення синхронного плавання Обласної ДЮСШ з плавання та синхронного плавання ДОО ФСТ «Україна» з вересня 2018 року працює в місті Миколаївка на базі спортивно-оздоровчого комплексу «Енергетик» у 25-метровому басейні – цей вид спорту на сьогодні охоплює понад 55 дітей, враховуючи групи початкової, базової та спеціальної підготовки.
Директор КНП «Донецький регіональний центр спортивної медицини» Антон Діденко наголосив, що на базі центру в місті Бахмут є всі можливості для проведення поглибленого медичного обстеження спортсменів, а також навчально-тренувальних зборів з реабілітації. Завдяки цьому тренери, із залученням сучасного обладнання та за допомоги кваліфікованих спеціалістів, можуть перевірити реакцію організму спортсмена на навантаження, а також зробити якісне відновлення.