Посилання

 
Донецька обласна державна адміністрація
 
Міністерство молоді та спорту України
 
Національний олімпійський комітет України
 
 

 
Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки
 
 
 
 


Виконком МОК визначив напрямки спортивних змагань та програм заходів майбутніх Олімпійських ігор

Під час чергового засідання Виконавчий комітет Міжнародного Олімпійського Комітету прийняв ряд рішень щодо складу та спортивної програми майбутніх Олімпійських ігор в Парижі 2024 року, зимових Олімпійських ігор Мілан-Кортіна 2026 року і Олімпійських ігор LA28.

Наприкінці минулого року Виконком МОК затвердив програму змагань і квоти спортсменів на Париж-2024. Після доопрацювання пропозицій Міжнародної федерації вітрильного спорту та Міжнародної федерації легкої атлетики члени виконкому вирішили:

Вітрильний спорт. Щоб забезпечити узгодженість з іншими рішеннями, прийнятими  щодо інших видів спорту, підтверджено можливість розділити раніше затверджені змішані змагання з кайтингу на чоловічі і жіночі індивідуальні кайт-змагання, зберігши при цьому раніше затверджену загальну кількість змагань з вітрильного спорту - 10.

Легка атлетика. Виконком МОК високо оцінив прагнення Міжнародної федерації легкої атлетики до досягнення повної гендерної рівності як в квотах спортсменів, так і в кількості заходів. Однак, щоб не збільшувати програму Ігор, було вирішено зберегти таку ж кількість легкоатлетичних змагань (48), що і в програмі Олімпійських ігор в Токіо 2020 року, при цьому пропонується замінити чоловічу спортивну ходьбу на 50 км на змішані змагання.

Виконком підтвердив, що в змаганнях з легкої атлетики серед чоловіків і жінок будуть змішані командні змагання зі спортивної ходьби. Формат змагань, включаючи точну дистанцію і кількість спортсменів в команді, повинен бути представлений в грудні 2021 року.

На додаток до підтвердження майбутніх змагань з вітрильного спорту та легкої атлетики  було затверджено і новий формат змагань з сучасного п'ятиборства, заснований на концепції одного спортивного об’єкта. Цей формат, запропонований Міжнародним союзом сучасного п'ятиборства, забезпечить компактний і стійкий підхід з коротким і динамічним потоком змагань відповідно до загальної еволюції спорту.

Планується, що Олімпійські ігри в Парижі 2024 року стануть першими іграми, повністю збалансованими за ознакою статі – за участі рівної кількості чоловіків та жінок – 50%, що є наслідком гендерної рівності, вже досягнутої в Токіо 2020 року, де братимуть участь 48,8 % жінок. У порівнянні з Токіо-2020, Париж-2024 також ознаменує зростання числа змішаних змагань в програмі з 18 до 20.

З повною програмою Олімпійських ігор 2024 року в Парижі можна ознайомитися за посиланням.

Виконком МОК наголосив на важливості встановлення чітких рамок, які повинні бути враховані міжнародними олімпійськими федераціями при висуненні своїх пропозицій щодо квот на відповідні заходи та  розглянув аналогічний підхід для зимових Олімпійських ігор Мілан-Кортіна-2026.

Було підтримано загальну квоту спортсменів, включаючи нові види спорту, на рівні 2 900 осіб, як зазначено в Олімпійській хартії та прагнення забезпечити гендерну рівність участі в зимових Олімпійських іграх на рівні змагань і дисциплін там, де це є можливим.

Такі рішення  відображають прихильність МОК до зміцнення реформ стійкості Олімпійського порядку денного 2020 + 5 і підтверджують рішення, що стосуються квот спортсменів і генерального плану об'єктів у сфері зниження вартості і складності проведення зимових Олімпійських ігор після пандемії.

Виконком МОК також прийняв рішення, що початкова спортивна програма LA28 буде визначена на сесії МОК в лютому 2022 року, але її обговорення буде продовжено вже на наступному засіданні в грудні 2021 року.

 
14.06.2021

Новини

 

Рахунок на табло

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2023 році

  

 

Управління в соціальних мережах