Посилання

 
Донецька обласна державна адміністрація
 
Міністерство молоді та спорту України
 
Національний олімпійський комітет України
 
 

 
Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки
 
 
 
 


Заява МОК про гендерну рівність в олімпійському русі

Інклюзивність, різноманітність та гендерна рівність є невід’ємними компонентами роботи Міжнародного олімпійського комітету. Протягом останніх 25 років Міжнародний олімпійський комітет відіграв важливу роль в просуванні жінок в спорті і буде продовжувати це робити, встановлюючи амбіційні цілі. У складних умовах, в яких ми живемо, зараз, як ніколи, різноманітність є фундаментальною цінністю, яку ми повинні поважати і черпати з неї сили.
 
Як структура, що очолює світовий олімпійський рух, МОК відданий своїй місії заохочувати та підтримувати просування жінок у спорті на всіх рівнях та у всіх структурах, як це задекларовано в Олімпійській хартії.
 
МОК досяг значних результатів в сфері гендерної рівності і буде продовжувати їх розвивати. У той же час МОК готовий підтримати інші організації в досягненні бажаних ними цілей у межах їх сфер відповідальності. Рішення, досягнення та зобов’язання МОК у цьому напряму включають:
 
1. Олімпійські ігри Токіо-2020, в яких візьмуть участь майже 49 відсотків спортсменок, стануть першими гендерно рівними Олімпійськими іграми.
 
2. МОК вперше просить всі 206 національні олімпійські комітети (НОК) мати принаймні одну спортсменку та одного спортсмена у своїх олімпійських командах.
 
3. МОК вперше дозволив та закликав усі 206 НОК, щоб їх прапор на церемонії відкриття несли одна спортсменка і один спортсмен.
 
4. Шефом місії олімпійської команди біженців МОК в Токіо-2020 буде пані Тегла Лоруп, адвокат миру, справ біженців, освіти та прав жінок. Перша жінка з Африки, яка перемогла в Нью-Йоркському марафоні, також є триразовою учасницею Олімпійських ігор та багаторічною рекордсменкою світу.
 
5. Першим віцепрезидентом МОК на Олімпійських іграх в Токіо-2020 буде пані Аніта Дефранц, афро-американська бронзова медалістка Олімпійських ігор в Монреалі 1976 року, яка є першопрохідцем в сфері розширення прав і можливостей жінок.
 
6. На Олімпійських іграх в Токіо-2020 спортсмени будуть представлені Комісією атлетів (КA) МОК, більшість членів якої обираються безпосередньо самими спортсменами. КА МОК складається з 11 жінок та 6 чоловіків. Головою КА і членом Виконавчого комітету МОК є пані Кірсті Ковентрі, п'ятиразова учасниця Олімпійських ігор та володарка семи олімпійських медалей. Заступник голови - пані Данка Бартекова, триразова учасниця Олімпійських ігор та бронзова призерка Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні, яка також вже пройшла кваліфікацію на Олімпійські ігри в Токіо-2020.
 
7. На основі Меморандуму про взаєморозуміння, МОК тісно співпрацює з «ООН-жінки» щодо просування гендерної рівності. Президент МОК був призначений структурою «ООН-жінки» чемпіоном за програмою HeforShe на знак визнання внеску і прихильності МОК у питаннях забезпечення гендерної рівності.
 
8. Сьогодні членство жінок у МОК становить 37,5 відсотка порівняно з 21 відсотком на початку Олімпійського порядку денного 2020.
 
9. Представництво жінок у Виконавчому комітеті МОК становить 33,3 відсотка в порівнянні з 26,6 відсотка перед Олімпійським порядком денним 2020.
 
10. Жінки складають 47,8 відсотка членів комісій МОК порівняно з 20,3 відсотка перед Олімпійським порядком денним 2020.
 
11. Жінки-службовці становлять 53 відсотки адміністрації МОК.
 
Тож зважаючи на вищевикладене, спортсмени, всі олімпійські зацікавлені сторони та широка громадськість можуть бути впевнені, що МОК і надалі виконуватиме свої зобов’язання щодо гендерної рівності, інклюзивності, солідарності та недискримінації.
11.02.2021

Новини

Перелік спортивних секцій для ВПО з Донеччини

 

Кращі спортсмени і тренери Донеччини в 2023 році

  

 

Управління в соціальних мережах